reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zacząć ?

Dołączył(a)
28 Grudzień 2023
Postów
10
Cześć kochane,
Zaczynamy z mężem starać się o 🤱🏻.
Dokładnie zaczęliśmy 5.12.2023r.
Od ponad miesiąca przyjmuje suplementy: ovarin, pregna start, pregna dha, kwas foliowy.
5.12.2023 odłożyłam qlaire, którą brałam około 7-8 lat.
2 tygodnie temu robiłam testy owulacyjne. 1 dzien - 1 kreska. Kolejne 7 dni z rzędu 2 kreski.
Czy ktoras z was miała podobne doświadczenia przy testach OWU ? Czy brałyście qlaire ? Jeżeli tak, to co z owulacją ? Ile starałyście się o dzidziusia. Jestem mega zestresowana choć to dopiero początek…
 
reklama
Cześć kochane,
Zaczynamy z mężem starać się o 🤱🏻.
Dokładnie zaczęliśmy 5.12.2023r.
Od ponad miesiąca przyjmuje suplementy: ovarin, pregna start, pregna dha, kwas foliowy.
5.12.2023 odłożyłam qlaire, którą brałam około 7-8 lat.
2 tygodnie temu robiłam testy owulacyjne. 1 dzien - 1 kreska. Kolejne 7 dni z rzędu 2 kreski.
Czy ktoras z was miała podobne doświadczenia przy testach OWU ? Czy brałyście qlaire ? Jeżeli tak, to co z owulacją ? Ile starałyście się o dzidziusia. Jestem mega zestresowana choć to dopiero początek…
Zaczęłabym od przeczytania instrukcji testu owulacyjnego :)
Jest pozytywny, kiedy kreska testowa jest ciemniejsza od kontrolnej.
Natomiast jeżeli dopiero zaczynacie, to ja bym sobie dała spokój z testami.
Byłaś u gina zobaczyc, czy wszystko ok? Cytologię zrobiłaś?
Jesteś pewna, ze nie dublujesz dawki kwasu foliowego, jeżeli bierzesz go osobno i do tego witaminy?
 
Przeczytałam instrukcje 🙈 tak jak napisałam - zgodnie z instrukcją - przez tydzień miałam pozytywny test.
Cytologia pół roku temu ok, teraz wyszła fatalna - z podejrzeniem raka szyjki macicy. Lekarz mówi, że to najpewniej błąd, bo nie mam hpv i żeby po pół roku się rak rozwinął to nierealne. Jestem po kolposkopii. Mam mięśniaki, ale żaden wewnątrz macicy, wszystkie poza.
 
Przeczytałam instrukcje 🙈 tak jak napisałam - zgodnie z instrukcją - przez tydzień miałam pozytywny test.
Cytologia pół roku temu ok, teraz wyszła fatalna - z podejrzeniem raka szyjki macicy. Lekarz mówi, że to najpewniej błąd, bo nie mam hpv i żeby po pół roku się rak rozwinął to nierealne. Jestem po kolposkopii. Mam mięśniaki, ale żaden wewnątrz macicy, wszystkie poza.
Nie, nie miałaś przez tydzień pozytywnego testu.
Kreska musi byc ciemniejsza od kontrolnej, nie wystarczy, ze są dwie.

Skoeo teraz cytologia wyszła fatalna, to moze trzeba powtorzyć?
 
Cześć kochane,
Zaczynamy z mężem starać się o 🤱🏻.
Dokładnie zaczęliśmy 5.12.2023r.
Od ponad miesiąca przyjmuje suplementy: ovarin, pregna start, pregna dha, kwas foliowy.
5.12.2023 odłożyłam qlaire, którą brałam około 7-8 lat.
2 tygodnie temu robiłam testy owulacyjne. 1 dzien - 1 kreska. Kolejne 7 dni z rzędu 2 kreski.
Czy ktoras z was miała podobne doświadczenia przy testach OWU ? Czy brałyście qlaire ? Jeżeli tak, to co z owulacją ? Ile starałyście się o dzidziusia. Jestem mega zestresowana choć to dopiero początek…
Kwas foliowy minimum na trzy miesiące przed staraniami. Wizyta u ginekologa, on pokieruje przygotowaniami. No i warto wyleczyc wszystko, co w organizmie niezaleczone. Zęby, kręgosłup, zatoki...🙂
 
Przeczytałam instrukcje 🙈 tak jak napisałam - zgodnie z instrukcją - przez tydzień miałam pozytywny test.
Cytologia pół roku temu ok, teraz wyszła fatalna - z podejrzeniem raka szyjki macicy. Lekarz mówi, że to najpewniej błąd, bo nie mam hpv i żeby po pół roku się rak rozwinął to nierealne. Jestem po kolposkopii. Mam mięśniaki, ale żaden wewnątrz macicy, wszystkie poza.


Masz zdjęcia tych testów? Jeśli przez tydzień miałaś pozytywny test (kolor kreski tak samo mocny lub mocniejszy od kontrolnej) to możliwe, że masz pcos bo on daje fałszywie pozytywne testy. Na tym forum są też wątki staraczkowe, co miesiąc można się zapisać przy staraniach do wątku na dany miesiąc i wspierać się z dziewczynami w drodze do zobaczenia upragnionych dwóch kresek :)
Jeśli chodzi o suple to wydaje mi się, że za dużo bierzesz kwasu foliowego. Każdy z wymienionych oprocz dha ma kwas foliowy plus bierzesz go dodatkowo poza suplementami. Ja bym odstawiła albo sam kwas foliowy albo któryś z suplementów. Inozytol możesz kupić oddzielnie, jeśli zależy Ci na jego braniu.
 
Chyba niedokładnie przeczytałaś instrukcje testów. I tak jak dziewczyny piszą, za dużo tego kwasu foliowego. I powtórzyła bym cytologię. Bo może jednak nie jest to błąd laboratorium.
 
reklama
Do góry