reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zalagodzic smak nutramigenu ?

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Hej, ostatecznie lekarka przepisala nam nutramigen - dziecko ma 6,5mies a przepisala 1,normalne to i ok? Macie jakieś sposoby na zalagodzenie tego smaku ? Wiem ze zalezy od dziecka, pierwszy raz dałam teraz na spiku z kaszka kukurydziana (lekarka kazala nam dawać z kaszka żeby podbić kalorycznosc bo mało wazy) - zjadła 120, ale na spiku potrafiła zawsze zjeść mi 180 jak i 210.. 120 nie ma tragedi ale juz na spiku bylo widać że jej nie smakuje bo przerywała karmienie az wkoncu całkowicie odmówiła jedzenia.. czytalam o dodaniu glukozy- ale srednio widzi mi się tej pomysł bo juz i tak ta Nutra ma syrop glukozy na 1 miejscu.. czyyalam tez o jakiejś herbatce hipp granulowana- ktoś coś wie i próbował?
Moze jest jakaś kaszka ryzowa smakowa ktora po wymieszaniu jako tako smakuje ? 🤔
 
reklama
To jest tak gorzkie i niesmaczne mleko, że nie wiem czym mogłabyś zmienić jego smak. A dla podbudowania wagi polecam raczej sinlack bez cukru niż kaszę. Chyba, że nie macie problemu z glutenem. Mojego syna nawet kukurydza uczulala, więc i ta kaszka odpadala. Zwróć na to uwagę i obserwuj dziecko
 
Ostatnia edycja:
Może spróbuj jeszcze parę razy i się przekona...mój syn uwielbiał nutramigen.. Nie wiem, jak to jest możliwe [emoji1787] ale znam inne dzieci, które też go lubiły, więc jednak.
Może faktycznie wystarczy się przyzwyczaić [emoji6]
 
Moja córka też się przekonała. Po tygodniu zjadała swoje stałe porcje czyli 180 ml mając niecałe 3 m-ce. Później musieliśmy zmienić na Pepti, bo producent Nutra na żądanie UE zmienił skład i córka dostała biegunek.
W szpitalu jak byłam z córką i właśnie nam dano Nutra, to metody na to mleko były dwie: na głodna, z sokiem malinowym (nie wiem jakim, bo u nas nie było potrzeby).
A macie problem z laktozą czy bmk, czy jednym i drugim? Piszesz bardzo dużo postów o problemach brzuszkowych swojej małej, a ani razu nie pisałaś o wynikach badań. Było USG brzucha? Badałaś kał?(badanie ogólne, krew utajona, ciała redukujące, ewentualnie kalprotektyna, z tym że to dość drogie badanie). Bo jeśli to laktoza, to są mleka bez, niekoniecznie Nutra, jeśli tylko alergia to jest Pepti, a w wersji MCT jest dla słabo przybierających. Pepti przy Nutra to rarytas.
 
Dziecko się musi przyzwyczaić do smaku, spokojnie dawaj bez żadnych kaszek, no chyba że zagęszczacz lekarka poleciła, bo np. ulewa. Jeżeli jest problem z wagą, to możesz na spokojnie rozszerzać już dietę i dawać kaszkę łyżeczką, a nie z butelki... Poza tym może kiepsko mu się ciągnie przez to, że jest gęste i smoczek nie jest dostosowany do tego.
 
Czytalam ze młodsze niemowlęta nie maja takiego dużego problemu z akceptacją smaku nutramigenu, moje ma juz 6.5mies i zawsze jadlo słodkie mleczko (w sensie normalne)- może dlatego ma problem?
 
Do góry