reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zapobiec rozstępom?

Brak rozstępów to nie zasługa genów/kremu a dobrej rozciągliwości skóry , włókien kolagenowych.... rozstęp jest blizną, genetyka nie ma tu nic do rzeczy a głównie te włókna. Rozmawiałam na ten temat z klikoma chirurgami plastycznymi, lekarzami med.est i tylko się uśmiechają gdy słyszą powtarzane mity ;) owszem krem pomoże nawilżyć skórę, napiąć, nawodnić od zewnątrz a rozstęp tworzy się od wewnętrznej części tam gdzie kremy nie docierają.
 
reklama
Ja używam tylko balsamu przeciwko rozstępom Bielendy od początku ciązy regularnie i nie mam jeszcze żadnych, ale jestem w 7. miesiącu więc nie mozna powiedziec ze nie będę miała... Fakt że "rosnę" powoli więc skóra ma czas się rozciągnac, ale zobaczymy
 
Brak rozstępów to nie zasługa genów/kremu a dobrej rozciągliwości skóry , włókien kolagenowych.... rozstęp jest blizną, genetyka nie ma tu nic do rzeczy a głównie te włókna. Rozmawiałam na ten temat z klikoma chirurgami plastycznymi, lekarzami med.est i tylko się uśmiechają gdy słyszą powtarzane mity ;) owszem krem pomoże nawilżyć skórę, napiąć, nawodnić od zewnątrz a rozstęp tworzy się od wewnętrznej części tam gdzie kremy nie docierają.

Podsumowując, według chirurgów jest sposób zapobiegania "od wewnątrz" czy nie?
 
najlepiej regularnymi masazami z oliwka, ja mam to masazu szczotke Brista bo ma naturalne wlosie i przyjemnie pobudza moja skore ku jedrnosci
 
No nie wiem, jeśli babeczka chce się smarować różnymi specyfikami i czuć się lepiej to czemu jej wmawiać, że to nic nie da i na rozstępy nie ma rady. Heh głupie trochę. Ja jestem w 9 miesiącu , przed ciąża zawsze na noc po ćwiczeniach się czymś smarowałam, a w ciąży nadal ćwiczę ( co podejrzewam, że też pomaga ) i przeszłam na oliwkę Palmers dwa razy dziennie. Smaruje nią uda, brzuchol, pupę i piersi. Fajnie pachnie, ma miłą konsystencje, nie klei się i rozstępów brak. Polecam :-)
 
Zainwestował mnie temat czy to faktycznie coś daje
fakt że miło na psychikę wpływa, podkreślałam juz na początku ;) podobnie zresztą jak to, że warto ćwiczyć :)
Powodzenia!
 
reklama
Do góry