reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zdrowo przytyć?

em_x

Aktywna w BB
Dołączył(a)
29 Sierpień 2010
Postów
90
Miasto
Ramat Gan
Odkąd pamiętam jestem chorobliwie chuda. Nie wiem jakiej diety mam używać żeby nabrać bardziej kobiecych kształtów.. jem mcdonald nic nie tyje, nigdy sie nie odchudzalam... waze 49 kg przy wzroscie 170.
Jakies pomysly?
 
reklama
ja mam ten sam problem. zawsze bylam chuda, teraz przy stresie jestem przerazliwie chuda. W ciazy mialam problem z tarczyca, pewnie nadal mam ale zawsze albo brak kasy albo czasu (przy chorym dziecku i byciu sama- bez meza, ciezko go znalezc). Wiec musze sie wreszcie zebrac w sobie, zrobic badania i isc do lekarza.
 
No właśnie, jedni walczą z nadwagą, inni z niedowagą, a jeszcze inni kompletnie nie zwracają na to uwagi, jedząc na co tylko mają ochotę. Wiele zależy od przemiany materii, od odziedziczonych genów, ale czasem jest to objaw choroby, czy pewnych niedoborów w organizmie. Nie ma lepszego rozwiązania niż zrobienie dokładnych badań i sprawdzenie przyczyny.
 
ja miałam takie same problemy z chudością i ważyłam w pewnym momencie 43kg ale okazało się że to choroba i dopiero kiedy zaczęłam brać leki na wzj to wróciło do normy, przebadaj się!
 
em x.
Moja kuzynka w wieku 40 lat, a bliska znajoma w wieku 37 lat miały zdiagnozowaną celiakię. Pierwsza jest bezdzietna, druga ma dwie córy. Spróbuj odstawić gluten na pare tygodni, trzeba czasu, żeby się odrodziły kosmki jelitowe, a wraz z nimi zaczęło prawidłowe wchłanianie odżywczych składników. Można oczywiście zrobić wycinek z jelita, a wcześniej badanie z krwi, ale prościej, zdrowiej i szybciej jest wyeliminować podejrzany produkt i obserwować organizm.
Bardzo kaloryczne i zdrowe są suszone owoce oraz orzechy i ogólnie nasiona, które dobrze jest wcześniej uprażyć na patelni. Życzę zdrowia i przytycia.
 
reklama
przede wszystkim zbadaj się dobrze. bo trudności z przytyciem mogą być wynikiem problemów ze zdrowiem. moja koleżanka korzystała kiedyś z diety vitaliia.pl. tam głównie ludzie się odchudzają, ale można też dostać dietę na przytycie. koleżance pomogli, także możesz się tam zorientować co i jak
 
Do góry