reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka jest Waszą opinia w tym temacie?

U

usunięty

Gość
Kochane!! Jestem bardzo ciekawa jaka jest Wasza opinia na temat "dziewczynka jest Bartkiem"
Przed napisaniem komentarza proszę o obejrzenie filmu (wyżej link) ⬆⬆⬆ aby zapoznać się z tematem oraz nie zapomnij podzielić się opinią ;)
Moja opinia na ten temat może się dla niektórych wydać absurdalna lecz uważam że niestety winę za zaistniałą sytuację ponosi matka Zosi. Już tłumaczę : otóż uważam że trzyletnie dziecko samo by sobie nie wymyśliło że nagle jest chłopcem. Matka zaczęła (oczywiście według mnie) wmawiać a raczej PODTRZYMYWAĆ córkę w jej przekonaniu chociaż tym że MATKA zaczęła mówić do córki Bartek. Sam lekarz /psycholog się wypowiada że dziecko WYGLĄDAŁO POD KAŻDYM WZGLĘDEM JAK CHŁOPIEC (ubiór, fryzura). No przepraszam dziecko same sobie fryzury nie zmieni, 3 letnie dziecko samo nie pójdzie do sklepu i nie kupi chłopięcych ubranek, zabawek.

Zainteresowanie "chłopięcymi" zabawkami w wieku 3 lat według mnie jest całkowicie normalne, ale nie mogę się zgodzić z stwierdzeniem matki która mówi że "dla dobra dziecka ona ma się zwracać do córki Bartek" bądź ubieranie w chłopięce ubranka no przepraszam tak małe dziecko nie ma jeszcze tak dużej wyobraźni a tym bardziej wiedzy w temacie płci. Każde dziecko ma swoje etapy, poznaje samego siebie, poznaje świat lecz uważam że gdyby rodzice zareagowali wcześniej nie było by zainsyaniej sytuacji. Chodź wyczytałam nawet informacje ze matka jest oszutką która nabiera ludzi, wzbudzając litość oraz zbiera w tym celu pieniądze.
Jak Wy uważacie? :confused:
 
reklama
Rozwiązanie
Nie widzialam tego, myślę, że opinia przedszkola na temat dziecka to bardzo profesjonalne podejście. Przecież obserwacje nauczyciela w czasie własnej aktywności dziecka ma duże znaczenie na przybliżenie sytuacji.
Zapewne każda mama zastanawia się jak by zareagowała w danej sytuacji, ja również czasem siedzę i myślę co bym zrobiła jakby się okazało i tutaj różne scenariusze. Mimo wszystko wiem że mama to taka osoba która akceptuje każdy wybór swojego dziecka mimo negatywnych emocji, potrzebny jest czas. Dzisiaj oglądałam reportaż w którym matka Zosi domaga się aby w przedszkolu mówiono do dziecka Bartek, przyniosła opinie od lekarza w której stwierdzono że dziecko jest chłopcem w ciele dziewczynki. Przedszkole napisało opinie do...
Oczywiście zgadzam się z Tobą w 100%.
Nawet jeśli dziecko stwierdziło, ze nagle jest chłopcem to uważam, ze jest to tylko etap, który minie. Zwykła fantazja dziecka.
Znam dziewczynkę, która w wieku kilku lat palnęła, ze jest w ciąży, gdyby się ten temat pociągnęło to żyłaby w przekonaniu, ze tak jest.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Oczywiście zgadzam się z Tobą w 100%.
Nawet jeśli dziecko stwierdziło, ze nagle jest chłopcem to uważam, ze jest to tylko etap, który minie. Zwykła fantazja dziecka.
Znam dziewczynkę, która w wieku kilku lat palnęła, ze jest w ciąży, gdyby się ten temat pociągnęło to żyłaby w przekonaniu, ze tak jest.
Dokładnie! Na początku sama się zastanawiałam czy to możliwe aby trzy letnie dziecko nie czuło się dobrze w swoim ciele i czuło się chłopcem. Po dłuższym zastanowieniu stwierdziłam że takie małe nie może jeszcze wiedzieć takich rzeczy a tym bardziej samo bez nikogo pomocy zmieni się w chłopca ponieważ (oczywiście według mnie) TRZY LETNIE DZIECKO NIE WIDZI RÓŻNICY MIĘDZY CHŁOPCEM A DZIEWCZYNKĄ. W sensie nie widzi mam na myśli że wie kim jest osoba nazywana kobietą, dziewczyną odróżnia te dwie płcie ale w sumie nic poza tym :eek:
 
Dokładnie! Na początku sama się zastanawiałam czy to możliwe aby trzy letnie dziecko nie czuło się dobrze w swoim ciele i czuło się chłopcem. Po dłuższym zastanowieniu stwierdziłam że takie małe nie może jeszcze wiedzieć takich rzeczy a tym bardziej samo bez nikogo pomocy zmieni się w chłopca ponieważ (oczywiście według mnie) TRZY LETNIE DZIECKO NIE WIDZI RÓŻNICY MIĘDZY CHŁOPCEM A DZIEWCZYNKĄ. W sensie nie widzi mam na myśli że wie kim jest osoba nazywana kobietą, dziewczyną odróżnia te dwie płcie ale w sumie nic poza tym :eek:
Zgadzam się. Dziecko, które ma 3 lata jest jeszcze naprawdę bardzo małe. To z nas rodziców nasze dzieci biorą przykład i mamy na nie ogromny wpływ, dlatego powinnismy pokazywać im słuszna drogę.
 
Widziałam tez w uwadze jak pewna Pani podsumowała to w dobry sposób. Jakby dziecko upierało się, ze chce skoczyć w ogień to pozwoliłabys? Oczywiście,ze nie.
 
Widziałam tez w uwadze jak pewna Pani podsumowała to w dobry sposób. Jakby dziecko upierało się, ze chce skoczyć w ogień to pozwoliłabys? Oczywiście,ze nie.
Tego akurat nie widziałam ;)ale cały dzisiejszy dzień czytam o takiej sytuacji aż wkońcu stwierdziłam że może ja mam coś głową i to normalne, wkońcu świat idzie do przodu heh tylko nie w tą dobrą stronę co ma Dlatego założyłam temat abyście podzieliły się swoją opinią.
 
Tego akurat nie widziałam ;)ale cały dzisiejszy dzień czytam o takiej sytuacji aż wkońcu stwierdziłam że może ja mam coś głową i to normalne, wkońcu świat idzie do przodu heh tylko nie w tą dobrą stronę co ma Dlatego założyłam temat abyście podzieliły się swoją opinią.
Świat idzie do przodu, ale mam wrażenie, ze powoli to wszystko popada w skrajność. Niedługo nie będzie żadnych granic, a to nie jest dobre.
 
reklama
reklama
O jeny to w Polsce też już takie tematy :o
Zgadzam się z Wami, a mieszkam w kraju gdzie teraz temat "wyboru" płci, czy w ogóle liczby płci jest teraz na porządku dziennym. Właśnie wczoraj w tv mówiono o nowej serii lalek barbie, które mają być- nie wiem jak to po polsku nazwać- bezplciowe. Prawdopodobnie będzie to wyglądać tak że dziecko samo będzie składać taka lalkę = dobierać części ciała jak mu pasuje... Mam wrazenie ze idac tym tropem, wychowamy pokolenia ktore jeszcze bardziej będą potrzebować psychologa lub psychiatry, bo będą tak we wszystkim pogubione...
 
Do góry