reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Tego nie możesz przegapić!

    Marzysz o własnej marce, o otworzeniu firmy? Wpadaj 8.03 o godz.10:30. Daria opowie, jak zacząć myśleć o produkcie? Jak stworzyła markę Clochee i jak udaje jej sie łączyć macierzyństwo z prowadzeniem firmy. Będzie czas na wasze pytania! Zapraszam serdecznie.

    Jeśli masz sposoby na kolki i ból brzuszka maluszka, nie przegap konkursu Vivomixx. Wygraj zakupy!

    Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Jakie będą nasze maleństwa :) Znaki zodiaku

misia_q

Turbomama
Dołączył(a)
30 Listopad 2004
Postów
7 387
Miasto
Wrocław
Hej kochane lutowe mamusie :) a może by tak na wesoło i z żartem podejść do narodzin naszych pociech? Co o tym myślicie?
W lutym rodzą się wodniki lub rybki, dlatego zamieszczam horoskop dla dziecka wodnika i dziecka rybki:


WODNIK 21.01 - 19.02 (żywioł powietrza)

Cechy

Wodnik jest zasadniczo wolnym duchem. Nie podporządkowuje się niczyim wyobrażeniom o tym, jaki powinien być. Ma wyraźnie określone poczucie indywidualności. Dziecko Wodnik może rozwijać się w innym tempie niż rówieśnicy, zatrzymując się, znowu ruszając, doznając nagłych olśnień, co jest typowe dla znaku Wodnika. Wodnik ma zdolność jasnego myślenia, w którym łączy racjonalność z przebłyskami intuicji. Wodnik potrzebuje swobody, by rozwiną swą oryginalność. Uwielbia poznawać nowych ludzi, jest dobry i lojalnym przyjacielem. Chęć kontaktu z ludźmi przeplata się z chęcią zachowania wolności. Wodnika łatwo nudzi rutyna, kiedy coś stanie się znane. Ekscytuje go zmiana, zawsze gotów doświadczyć czegoś nowego.

Chłopcy spod tego znaku muszą mieć możliwość samodzielnego odkrywania świata. Odznaczają się dociekliwym umysłem i lubią doświadczenia, a dzięki wrodzonej zdolności logicznego myślenia bez trudu znajdują potrzebne odpowiedzi. Kiedy czują się osaczeni lub znudzeni rutyną czy mało elastycznym podejściem, wypróbują rodziców, jak daleko mogą się posunąć. W towarzystwie Wodnika zawsze trzeba się liczyć z czymś nieprzewidzialnym, a nawet skandalicznym, ponieważ to dziecko potrafi tak odwrócić uwagę, że wszystkich zaskoczy. Obdarzone jest wyjątkową silną wolą i niechęcią postępowania tak jak wszyscy, należy więc pozostawić mu wiele swobody, żeby zawsze mogło występować jako indywidualność.
Chłopiec spod znaku Wodnika potrafi odciąć się zupełnie od uczuć i większość czasu spędzić w krainie umysłu. Podoba mu się, że wszystko ma logiczne wytłumaczenie, i choć jest wrażliwy może mieć problemy z przyznaniem się do jakichkolwiek uczuć.

Dziewczynki spod znaku Wodnika nie jest chłopcem w przebraniu, ale nie lubi się stroić się na przyjęcia, tylko dlatego, że jest taki obyczaj. Później rozwinie swój własny styl ubierania. Już od najmłodszych lat uwielbia towarzystwo ludzi, a ciekawość pcha ją do nawiązywania kontaktów. Na ogół dziewczynka ma spokojny i zrównoważony temperament, łatwo dostosowuje się do nowych sytuacji, nie trzyma się spódnicy mamy. Będzie wręcz wdzięczna, gdy zajmą się nią różni ludzie. Dopóki rodzice pozwalają dziewczynce być sobą, nie będą mieli z nią kłopotów. Nie jest ona typem dziecka, które urządza sceny i domaga się nieustannej uwagi, jak długo coś ją interesuje, czuje się szczęśliwa.

Wodnik w szkole

Wodnikiem rządzi Uran - planeta szybkiego refleksu, intuicji i przebłysku inspiracji, toteż przeznaczeniem dziecka spod tego znaku jest błyskotliwość. Wodnik szybko się uczy, jest oryginalnym myślicielem, odznacza się racjonalizmem i logiką, które umożliwiają chłodne i jasne myślenie. Uran jest jednak również planetą pewnych niezbornych procesów, toteż osoby urodzone pod znakiem Wodnika często robią krok naprzód i zatrzymują się co trochę hamuje równomierny postęp. Wodnik odznacza się umysłem naukowca, potrafi złożyć dane i fakty w jasną i klarowną całość. Lubi także pisać wypracowania, w których popiera swoje tezy solidną argumentacją. Jednak niekoniecznie będzie w nich bronił konwencjonalnych poglądów. Ma niemal fotograficzną pamięć, lecz czasami potrafi zapomnieć prawie wszystko.

Wodnik w zabawie

Wodnik stanowi ciekawe połączenie samotnika i dobrego kompana, jest towarzyski i nietowarzyski zarazem. Choćby przyciągał najwięcej osób, zawsze będzie stał trochę z boku. Lubi duże i różnorodne towarzystwo, uwielbia także sytuacje wymagające pracy zespołowej. A jednak zazwyczaj robi wrażenie człowieka samotnego. Czasami świadomie wybiera taką postawę, tak pragnie uchodzić za osobę niezależną. Fascynuje go technologia, uwielbia się bawić maszynami, poczynając od kalkulatora, a kończąc na grach komputerowych.Jedna rzecz nie ulega wątpliwości: Wodnik na pewno zaskoczy czymś swoje otocznie.


RYBY 20.02 - 20.03 (żywioł wody)

Cechy

Odznaczają się wspaniałą zdolnością ogólnej wiary w życie, bez względu na pojawianie się nieprzyjemnych stron egzystencji. Otwartość, akceptacja współgrają ze współczuciem i tolerancją wobec innych. Ryby identyfikują się z otoczeniem, mają skłonność do dawania. Nigdy nie oceniają ludzi, zawsze starają się znaleźć ich dobre cechy. W sposób naturalny stawiają innych na pierwszym miejscu, zawsze gotowe nieść pomoc ludziom w potrzebie. Bujna imaginacja i wrodzony dar twórczy powodują, że umieją patrzeć na życie w innym świetle. Tęsknią za magią i inspiracją, a wszystkie rzeczy zwyczajne wydają im się bezbarwne. Dzięki swej wyobraźni potrafią roztoczyć wokół siebie szczególną aurę, która podnosi ludzi na duchu. Ryby są urodzonymi romantykami. Ryby nie otaczają się żadnymi barierami ochronnymi, maja więc wyjątkowy dostęp do swojej wewnętrznej mądrości i intuicji, którymi kierują się w życiu. Wrażliwość pozwala im na taktowne obchodzenie się z ludźmi, którym nie chcą sprawić najmniejszej przykrości.

Chłopcy spod znaku Ryb są wyjątkowo łagodni i świadomi. Dokuczanie rówieśnikom jest Rybom obce. Rzadko Ryba bywa przywódcą grupy, ponieważ nie umie rozkazywać, nie żąda też, by zaspokajano jego pragnienia, jest kojarzony z altruizmem. Często żyje w świecie wyobraźni, bo fantazja włada niepodzielnie jego umysłem i w ten sposób potrafi bardzo urozmaicić i wzbogacić swoje życie.

Wrażliwość, imaginacja i współczucie doskonale pasują do świata kobiecości, dlatego dziewczynkom spod znaku Ryb może być łatwiej w życiu niż chłopcom. Jeśli w dzieciństwie będzie mogła się wyrazić w twórczości, to znajdzie ujście dla swojej wyobraźni, co pozwoli jej wykorzystać własną wrażliwość w sposób konstruktywny. Ten dar jest największym sojusznikiem dziewczynki spod znaku Ryb, ale jeśli wyobraźnia nie znajdzie ujścia, to bycie "tu i teraz" pomiesza się ze światem imaginacji. W dorosłym życiu Ryby potrafią unikać rzeczywistości, więc ważne jest, by w dzieciństwie rodzice wyznaczali wyraźne granice pomiędzy imaginacją i intuicją a prawdziwym życiem. Dziewczynki spod znaku Ryb potrafią przechodzić zmiany niczym kameleon.


Ryby w szkole

Ryby wspaniale radzą sobie z przedmiotami, które wymagają wyobraźni i talentów twórczych, mają także zdolności do języków. Czasami czują się zagubiony na polu logiki i rozumowania, ponieważ ich umysł cechuje bardziej myślenie skojarzeniowe niż abstrakcyjne. Niemal największą trudność sprawia Rybom koncentracja, skupienie się na jednym zagadnieniu, ponieważ ich myśli przenoszą się tak łatwo z tematu na temat. Ryby z trudem zatrzymują się dłużej przy jednym temacie, doświadczają okresów marzeń czy unoszenia się w przestrzeni kosmicznej. Dziwne jest to, że często uczą się po prostu dzięki wchłanianiu otaczającej atmosfery, nawet jeśli wydaje się, że nie uważają. Cieszą się wielką popularnością, jednak zazwyczaj nie należą do przywódców, przy czym mają skłonność do naśladowania ogółu.

Ryby w zabawie

Uwielbiają wodę i często są znakomitymi pływakami. Odznaczają się raczej wdziękiem i elegancją niż zawziętością i uporem, a wrodzona niechęć do konfrontacji sprawia, że unikają hałaśliwych gier o silnym elemencie współzawodnictwa. Wystarczy dać im kredki i farby, a zapuszczają się w świat fantazji. Ryby mają wyczucie rytmu, charakterystyczne dla tancerzy, uwielbiają słuchać muzyki i grać na instrumentach. Pochłaniają je opowieści fantastyczne, baśnie o smokach, królewnach i przygodach. Uwielbiają przebierać się za kogoś innego i tworzyć własne sztuki. Są znacznie wrażliwsze od innych znaków, dlatego ciężej jest im oglądać sceny makabryczne.
 
reklama

Moniqa

i moje dwie połówki :)
Dołączył(a)
16 Maj 2005
Postów
8 273
Moje rowniez to bedzie taki maly zywiol powietrza czyli Wodnik  ;D ...malo tego mam chrzesniaka Wodnika i tak jak napisane - cechuje sie ;D "niechęcią postępowania tak jak wszyscy" , "choć jest wrażliwy może mieć problemy z przyznaniem się do jakichkolwiek uczuć"- co nie znaczy ze ich nie okazuje, jak najbardziej okazuje ale trzeba go troszke przycisnac ;) .. ogolnie jest slodki tak samo jak slodkie bedzie moje dzidzi :)
 
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2005
Postów
9
moje male bedzie ryba, raczej na pewno, a najlepsze jest to, ze moze sie urodzic w dniu urodzin mojego meza! niezly bedzie mial prezent!!! :))
m.
 

pytia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Lipiec 2005
Postów
4 681
Nasz smyk, wg. gin ma się urodzić 1 marca, a więc rybka. Ale to chyba jeszcze o wiele za wcześnie, żeby coś wyrokować. Jak ja bym chciała być już w drugim trymestrze!!!
 

misia_q

Turbomama
Dołączył(a)
30 Listopad 2004
Postów
7 387
Miasto
Wrocław
Mi bardzo zależy żeby nam się urodził wodniczek :) wiem jak z nimi postępować, wodniki w mojej rodzince to JA, mój tata, mój szwagier i duzo znajomych spod tego znaku :)
Z rybkami mam różne doświadczenia, mój chrześniak to rybka i strasznie go kocham, mam super kumpelkę spod tego znaku ale jest kilka ryb w moim towarzystwie których pojąć nie potrafię :)
Zobaczymy bo mam termin na końcówkę wodnika i niewiadomo czy nie przenoszę :) hihi!
Najważniejsze, żeby było zdrowe!!! :)
 

Myfa80

mama Hubcia i Wojtusia
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2005
Postów
6 526
moje maleństwo wygląda na to, ze bedzie wodniczkiem, nie zle połączenie mama ryba dziecko wodnik tata baran ;)
 
reklama
Podobne tematy
Autor Tytuł Forum Odpowiedzi Data
michalinakrawiec2387 Zajęcia dodatkowe? Jakie wybrać? Początek szkoły 2
R Jakie objawy Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 22
Agnness Jakie sposoby na mdłości przy intensywnych zapachach? Ciąża, poród, połóg 5
D Potrzebuje informacji jakie dawki encortonu przyjmowałyście przed i po zajściu w ciążę?? Potrzebuję porady 0
M Jakie badania wykonać starając się o dziecko? Ciąża po poronieniu 6
L Jakie są pierwsze objawy ciąży? Przyszłe mamy 43
E Jakie badania powinnam zrobić jeżeli od kilku lat nie mogę zajść w ciążę Potrzebuję porady 14
Mamusia2015 Negatywne czy pozytywny Ciąża, poród, połóg 55
aniaslu Bonus. Jakie są Twoje wartości. 21 dni - zaopiekuj się sobą 8
Lytomka Jakie badania dla męża ??? Staramy się 3
N Bmk jakie objawy Potrzebuję porady 8
kipotka Jednostronne pełzanie - jakie ćwiczenia? Potrzebuję porady 7
M Jakie termoopakowanie na butelke Avent kupic? Potrzebuję porady 5
Cicha91 Bankowanie Komórek Macierzystych - Jakie jest twoje zdanie ? Potrzebuję porady 14
C Jakie szanse na ciążę? Potrzebuję porady 3
J Dwa poronienia- jakie zrobić badania? Ciąża po poronieniu 9
Wiki11 Jakie przedszkole polecacie w Krakowie Trzylatki 1
Mała.czarna Testy owu. Jakie wybrac? Potrzebuję porady 2
Verona26 Cesarka w MSWiA Bydgoszcz- jakie doswiadczenia? Ciąża, poród, połóg 10
Klaudyna91 Jakie wkładki laktacyjne wielorazowego użytku polecacie ? Noworodek 1
P Jakie płód powinien miec tetno w 12 tc? Potrzebuję porady 17
M 4 poronienie w 5-6 tygodniu. Gdzie i jakie badania zrobić? Co może być nie tak? Potrzebuję porady 11
Jaska.JDM Chustonosidło jakie?? Niemowlaki 3
R Sześciolatek do szkoły, jakie jest wasze zdanie ? Potrzebuję porady 75
M Jakie są objawy refluksu u niemowląt? Potrzebuję porady 8
P Jakie mleko wybrać? Potrzebuję porady 13
8 Maja, Sara czy Pola? Jakie imie? Potrzebuję porady 39
K Hej dziewczyny. Jakie mleko polecacie dla wczesniaka 32tydzien? Teraz mamy skończone 2 miesiące a u mnie pojawił się problem z pokarmem. Potrzebuję porady 14
M Jakie pierwsze szczepienia? Skojarzone czy zwykłe? Potrzebuję porady 9
Paulina_1982 Diagnostyka niepłodności - czyli jakie badania wykonać Staramy się 5
I Transfer 2 zarodków...jakie szanse na ciąże ? Ciąża po in vitro 23
Paulinas96 palenie w ciąży- jakie mogą być tego skutki? Ciąża, poród, połóg 1
Aniaanka Jakie szczepienia oprocz szczepien obowiazkowych? Potrzebuję porady 17
Ola2019 Czy kobieta może być w ciąży i mieć normalną miesiączkę ?i jakie są objawy czy normalnie Staramy się 6
C Jakie mleko po mm i kiedy? Potrzebuję porady 9
E Jakie łóżeczko polecacie? Potrzebuję porady 17
aniaslu Lans ponad wszystko, czy może świętowanie narodzin dziecka. Jakie jest twoje zdanie? Pytanie tygodnia 7
P Jakie podjąć kroki po usunięciu jajowodu z powody ciąży pozamacicznej? Potrzebuję porady 459
Fado123 Jakie Imię ?? Potrzebuję porady 42
Blanka8 Złote rady: na jakie pytania szukacie odpowiedzi mamusie wieloraczków? Mamusie bliźniat, trojaczków i... 6
R Poronienia nawykowe - jakie jeszcze badania wykonać ? Potrzebuję porady 16
P Warsztaty edukacyjne dla rodziców w lubuskim - jakie znacie? Potrzebuję porady 0
M Jakie są pierwsze objawy ciąży zaraz po zapłodnieniu? Potrzebuję porady 8
Aniaanka Jakie spodnie nosicie w ciazy? Potrzebuję porady 22
W Jakie pampersy dla noworodka Potrzebuję porady 21
W Jakie wybrać mleko modyfikowane dla noworodka? Potrzebuję porady 13
A Jakie zrobić badania po dwóch poronieniach? Potrzebuję porady 22
Vuvus Książka o noworodku. Jakie polecacie?? Potrzebuję porady 5
U Jakie znacie fajne zabawy dla dzieci, jak spędzacie czas w swoimi pociechami Potrzebuję porady 1
Justi21 Prosze o pomoc jakie zasilgi moge brac w ciazy Potrzebuję porady 5

Podobne tematy

Do góry