reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie łóżeczko wybrać - Next2me Magic czy Forever

Eiblin

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Lipiec 2023
Postów
50
Cześć Dziewczyny, jesteśmy na etapie łóżeczka, a konkretnie dostawki z chicco. Bardzo dużo osób poleca. Mamy bardzo dużą rozkmine ;p i nie możemy się zdecydować nad modelem czy ten mniejszy magic czy większy forever. Miejsce w sypialni mamy i nie mamy po kimś łóżeczka szczebelkowego (ale wiadomo, że też można w razie w kupić nowe bądź używane). Doradźcie proszę, który model wybrać ? Magic będzie na pewno gdzieś mniej wiecej do 7 miesiąca życia, a forever może być z nami na dłużej, ale czy pytanie czy dziecko będzie chciało w nim spać ? :p
 
reklama
Jak na większość pytań można odpowiedzieć - to zależy😀
Ja zdecydowałam się na Magic, bo drewniane mam w razie czego po pierwszym dziecku. W sumie ciężko powiedzieć czy dostawka się w ogóle sprawdzi (przy 1. nie miałam). A teraz od dłuższego czasu dziecko śpi w naszym łóżku i łóżeczka praktycznie nie używam. Przy drugim wiadomo, ze bałabym się jakbyśmy mieli spać od razu we czwórkę wiec nie ma wyboru, musi spać w dostawce. Także kwestia tego czy jesteś pewna, ze maluszek będzie spał długo w łóżeczku. Wtedy myśle, ze jest sens kupić Forever. Ale jeśli bierzesz pod uwagę wspólne spanie to uważam, ze strata kasy bo jednak cenowo wychodzi prawie 2 razy tyle co Magic:)
 
Jak na większość pytań można odpowiedzieć - to zależy😀
Ja zdecydowałam się na Magic, bo drewniane mam w razie czego po pierwszym dziecku. W sumie ciężko powiedzieć czy dostawka się w ogóle sprawdzi (przy 1. nie miałam). A teraz od dłuższego czasu dziecko śpi w naszym łóżku i łóżeczka praktycznie nie używam. Przy drugim wiadomo, ze bałabym się jakbyśmy mieli spać od razu we czwórkę wiec nie ma wyboru, musi spać w dostawce. Także kwestia tego czy jesteś pewna, ze maluszek będzie spał długo w łóżeczku. Wtedy myśle, ze jest sens kupić Forever. Ale jeśli bierzesz pod uwagę wspólne spanie to uważam, ze strata kasy bo jednak cenowo wychodzi prawie 2 razy tyle co Magic:)
no właśnie ciężko przewidzieć jak będzie. W planach mamy, żeby młoda jednak spała osobno, ale wiadomo, że często żyćko weryfikuje. Zawsze w sumie ten większy model jak się bardzo nie sprawdzi to możemy go wywieźć do dziadków, jak będziemy zostawać na nocki :)
 
My zdecydowaliśmy się na dostawkę Next2me Maguc Evo. Po porodzie naturalnym czy jak u mnie po cesarce, możesz spać zaraz przy dziecku, jest blisko Ciebie, otwierasz boczny panel i przy nocnych karmieniach bądź innych bolączkach masz dziecko na wyciągnięcie ręki, jest rowniez funkcje bujaczka, gdzie mozesz szybko uspokoic maluszka😊 U nas jak trzeba to ja nawet jadę z młoda w łóżeczku do kuchni a czasami i podjeżdżam pod drzwi łazienki 🙈 przez siateczkę, która pełni funkcję przewiewu dziecko jest bezpieczniejsze, bo moze swobodnie oddychac również ja obserwuję 😉
Można ustawić dwa boki lozeczka na różnych wysokościach co pomoga przy ulewaniu. Z mężem szuramy z lozeczkiem na wszystkie strony, jak boli mnie kręgosłup przysuwam łóżeczko do naszego łóżka i zmieniam pieluchy na siedząco 😅
Serio, te nasze pierwsze tygodnie są spokojniejsze i wygodniejsze z tym lozeczkiem 😊 więc polecamy z całą pewnością!
 
My korzystamy z Forevera i bardzo go sobie chwalimy 🙂 szczerze mówiąc, to dopiero odkąd mamy to lozeczko to syn zaczal spać sam, wcześniej miał kołyskę po siostrze z ktorej nie zamierzał korzystać, tylko pchal się do nas 😛 tutaj jest dużo miejsca dla dziecka i chyba to najbardziej na niego zadziałało, jest siatka która wentyluje ale tez pozwala widzieć rodzica,. Na plus też jest to, że jest latwy dostęp do dziecka bo jest opuszczany bok i regulacja wysokosci z jednej i drugiej strony. Dla moich pleców to było wybawienie, bo ustawialam sobie na najwyższym poziomie łóżeczko i mogłam go przewinąć siedząc na swoim łóżku a nie męcząc sie na podłodze, ale ta fukncja tez nam sie przydala, gdy mały mial zatkany nosek, bo podnosilismy o jeden stopien łóżeczko po stronie glowy i noc byla chociaz trochę spokojniejsza.
Dla nas bylo też bardzo wazne, żeby móc to łóżeczko latwo czyścić a w foreverze zdejmuje sie materiał wrzuca do pralki i problem z głowy 🙂
 
My zdecydowaliśmy się na dostawkę Next2me Maguc Evo. Po porodzie naturalnym czy jak u mnie po cesarce, możesz spać zaraz przy dziecku, jest blisko Ciebie, otwierasz boczny panel i przy nocnych karmieniach bądź innych bolączkach masz dziecko na wyciągnięcie ręki, jest rowniez funkcje bujaczka, gdzie mozesz szybko uspokoic maluszka😊 U nas jak trzeba to ja nawet jadę z młoda w łóżeczku do kuchni a czasami i podjeżdżam pod drzwi łazienki 🙈 przez siateczkę, która pełni funkcję przewiewu dziecko jest bezpieczniejsze, bo moze swobodnie oddychac również ja obserwuję 😉
Można ustawić dwa boki lozeczka na różnych wysokościach co pomoga przy ulewaniu. Z mężem szuramy z lozeczkiem na wszystkie strony, jak boli mnie kręgosłup przysuwam łóżeczko do naszego łóżka i zmieniam pieluchy na siedząco 😅
Serio, te nasze pierwsze tygodnie są spokojniejsze i wygodniejsze z tym lozeczkiem 😊 więc polecamy z całą pewnością!
hej, nie słyszałam o tym modelu, ale tak sobie właśnie go oglądam i w sumie wygląda bardzo podobnie jak next2me magic. Czy kojarzysz czy oprócz funkcji bujaczka różni się czymś jeszcze? Wasz maluszek lubił tę funkcję bujania? nie wiem czemu.. ale mam jakieś głosy z tyłu głowy, aby nie przyzwyczajać dziecko do bujania, ale pewnie korzystaliście z tego sporadycznie.. i właśnie chyba można fajnie uspokoić malucha w jakiś awaryjnych sytuacjach :)
no i jeśli nie będę miała dodatkowego kosza mojżesza to gabaryty na pewno na plus... bo jeśli zdecyduje się na forever to już z dostawką nie będę jeździć po mieszkaniu ;p
 
hej, nie słyszałam o tym modelu, ale tak sobie właśnie go oglądam i w sumie wygląda bardzo podobnie jak next2me magic. Czy kojarzysz czy oprócz funkcji bujaczka różni się czymś jeszcze? Wasz maluszek lubił tę funkcję bujania? nie wiem czemu.. ale mam jakieś głosy z tyłu głowy, aby nie przyzwyczajać dziecko do bujania, ale pewnie korzystaliście z tego sporadycznie.. i właśnie chyba można fajnie uspokoić malucha w jakiś awaryjnych sytuacjach :)
no i jeśli nie będę miała dodatkowego kosza mojżesza to gabaryty na pewno na plus... bo jeśli zdecyduje się na forever to już z dostawką nie będę jeździć po mieszkaniu ;p
Bobas jest “przyzwyczajony” do bujania przez 9 miesiecy 😜
 
hej, nie słyszałam o tym modelu, ale tak sobie właśnie go oglądam i w sumie wygląda bardzo podobnie jak next2me magic. Czy kojarzysz czy oprócz funkcji bujaczka różni się czymś jeszcze? Wasz maluszek lubił tę funkcję bujania? nie wiem czemu.. ale mam jakieś głosy z tyłu głowy, aby nie przyzwyczajać dziecko do bujania, ale pewnie korzystaliście z tego sporadycznie.. i właśnie chyba można fajnie uspokoić malucha w jakiś awaryjnych sytuacjach :)
no i jeśli nie będę miała dodatkowego kosza mojżesza to gabaryty na pewno na plus... bo jeśli zdecyduje się na forever to już z dostawką nie będę jeździć po mieszkaniu ;p
Hejka 🙂
Na pewno inny design, inaczej otwierany panel boczny, wymiary i waga. I jak na moje, bo zamawiałam przez neta to również materiał wydaje mi się trochę inny i kolory piękniejsze 😊
A co do bujania, też tak myślam na początku jak Ty - nie będę dziecka przyzwyczajać do bujania... I mnie życie jednak zweryfikowało 😆 jak mała krzyczy w nieboglosy to ten bujaczek to to dar z nieba 😂
Wszystko zależy ile masz miejsca w sypialni i jaki masz plan z urządzeniem się z maluszkiem jak przyjdzie na świat, szczerze to nie wyobrażam sobie, że mała mi z niego wyrośnie. Jestem mega z niego zadowolona, jakościowo jest super 👌
inbound5229181551894867126.jpg
 
reklama
Do góry