reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie mleko podać wybrednemu niemowlakowi?

VegaVega

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2008
Postów
274
Witam!
Muszę pomału przyzwyczajać mojego 2 m-c synka do butelki.Niestety jest to bardzo przykre dla nas obojga ale cóż jak mus to mus.
Rozchodzi się o to,że mleczko przepisane przez lekarkę Nutramigen chyba wcale mu nie smakuje( w sumie się nie dziwię bo mi to mleko śmierdzi.)
Jak podałam mu butelkę i tylko spróbował to wzdrygną się aż i skrzywił jak po cytrynie.
Kiedy musiałam na dobę odstawić go od piersi z powodu żółtaczki to musiałam ściągać i gotować swoje mleko bo sztuczne mu nie smakowało ( zresztą wtedy to była bonanza :)
Może ktoś mógłby mi polecić jakieś inne smaczniejsze mleko albo może ,ktoś też miał takiego wybrednego malucha i musiał eksperymentować?
Bardzo proszę o rady bo czas mnie nagli a moje dziecko nie toleruje butelki jeszcze trochę i będzie katastrofa:))
 
reklama
Pytanie dlaczego lekarz przepisał Nutramigen...............alergia, nietolerancja , laktozy?Zdrowym dzieciom takiego mleka się nie wypisuje.
 
Ostatnia edycja:
Przepisała go lekarka tak na wszelki wypadek i to miało być tylko na dobę bo taką przerwę miałam zrobić.Żadnych wskazań nie było do tego w sumie żeby mu przepisywać jakieś specjalistyczne mleko.

Zastanawiałam się nad mlekiem NAN w sumie to nie wiem czy jest dobre i smaczne może jakies inne?????????????
 
Vega jak mu sie wcale nie dziwie przepisala malemu takie mleko bez zadnej przyczyny ;-)ono jest okropne w smaku strasznie gorzkie i smierdzi kocia karmą:-(Na twoim miejscu podalabym mu Bebilon jest superr:tak::tak:
 
Nie dziwie sie ze nim pluje. Mojej malej pediatra przepisala to swinstwo bo ma skaze bialkowa i tez niechetnie pije. Jak dodasz troszeczke glukozy to bedzie lepiej smakowac.
 
Adilea:-DJa to probowalam u mojej kolezankki Boze myslalam ze zwymiotuje:crazy::-DOkorpne b jej maly to ma i nie chce jesc:-(Ja podaje \swim cycya i Bebilon jak dla Mnie rewelacja mi samej smakuje:tak::-D;-):-)
 
Moj synek pił te mleko ponad rok ze względu na nietoleranję laktozy i skazę-teraz jesteśmy na Bebilonie Junior 3
Skoro nie ma wskazań to mu nie dawaj-ono ochydne jest-chociaz mojemu dziecku smakowało

Enfamil jest pyszne-slodzuudkie bardzo, nawe słodsze niż Bebilon
 
dziwna ta lekarka, bo nutramigen zaleca się, jak dziecko ma skazę białkową, a nie na wszelki wypadek. Gdybyście z mężem byli alergikami, to w takiej sytuacji na wszelki wypadek zaleca się jakieś mleko hipoalergiczne - z symbolem HA. Jednak jeśli nie ma żadnych problemów, to po co męczyć dzieciaka tym ohydnym nutramigenem.
Tak na marginesie, ja podaję bebiko i jest OK
 
reklama
Dokładnie, na wszelki wypadek można podać mleko HA a nie nutramigen. Ja początkowo podawałam Paulince NAN HA, ale nie chciała pić, a jak wypiła to wymiotowała. Zmieniałam na bebilon i jest super. Obecnie podaję BEBILON 3.
 
Do góry