reklama

Jakie są skuteczne szczepienia niemowląt przeciwko żółtaczce i czy są one bezpieczne?

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez mika-1977, 12 Wrzesień 2007.

1. mika-1977

mika-1977 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam serdecznie!! Co sądzicie o szczepieniach niemowląt w pierwszej dobie życia? Czy są one na to gotowe? Czym szczepione są Wasze dzieci, czy kupujecie szczepionki idąc do porodu, czy korzystacie z tych, które oferuje służba zdrowia?? Niedługo zostane młodą mamą i bardzo interesują mnie Wasze poglądy na ten temat.:-)

2. Nocka

Nocka Sierpniowa mama'06 Mamusia Oliwki

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja nie kupowalam szczepionki, dziecko szczepione jest w szpitalu zaraz po porodzie. Sa one bezpieczne. Z Tego co sie orientuje to szczepionka nazywa sie euvax (czy jakos tak).
    Uwazam ze warto szczepic tym bardziej przeciwko zoltaczce zakaznej ktora mozna sie baaardzo zarazic np u fryzjera,dentysty,na podworku itp.

3. reklama
  4. mika-1977

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Do fryzjera to pewnie maluszek nie pójdzie tak od razu, ale wiem już, że bardzo łatwo zarazić się żółtaczką i to właśnie w szpitalu. Ale z tego co już poczytałam to Euvax nie cieszy się dobra opinią, był nawet wstrzymany i podobno nie jest to rewelacja. Jaka cena taka jakość...:-(

5. mala-gorzatka28

mala-gorzatka28 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Oj kochaniutkie jak macie dobrze z ta szcepionka na zoltaczke.
    Ja mieszkam w Angli i oni w karcie szczepien nie maja szczepionki na zoltaczke :szok: Podobnie nie majana gruzlice, ale na to jak chcesz to ci zaszczepia dziecko bez problemu. Moja mala urodzila sie 1 wrzesnia i termin na guzlice mamy na 17 grudnia :szok: - a w Polsce zaraz po urodzeniu.
    Z zoltaczka jest gorzej.... trzebasobie wywalczyc-albo sie uda albo nie... jakis horror

6. kasiulka0901

kasiulka0901 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0

poprostu inny system
    owszem trudno Anglików przekonac do polskiego sposobu traktowania maluszków, czasami jednak ten brytyjski sposób wcale nie jest taki zły.
    P.S. zawsze możesz w Polsce dzieciątko zaszczepic.
    P.S.1 nie wszystkie szczepienia są dla maluszka korzystne.

7. mika-1977

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To, że nie należy szczepic na wszystko to fakt. Ale z zółtaczką to chyba przesada. Przeciez wiadomo, jak duże jest ryzyko zakażenia i ile potem kłopotów. Bo przecież o wyleczeniu nie ma mowy!

Poleć forum