reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jednorazowe plamienie i dziwny przyrost bhcg 5 tc

Dołączył(a)
18 Listopad 2018
Postów
4
Wg OM jestem dziś w 5t5d ciąży. Nie wiem dokładnie jak wyliczyć bo udało się w pierwszym cyklu po 13 miesiącach od porodu i karmienia. Oto moje wyniki bety:
28.12.20 (ok 17 dpo i 32 dc) - 102
3.01.21 - 743 (lab szpitalne)
5.01.21 - 801 (to samo lab co pierwsza beta)
Właśnie 3.01 trafiłam na ip z plamieniem, tam zrobiono mi badania. W usg widać było tylko pogrubione endometrium i brak pęcherzyka w macicy. Plamienie trwało dzień, dostałam luteinę i wróciłam do domu. Ale czy miałyście może do czynienia z czymś takim? Różne myśli chodzą mi po głowie, z ciążą pozamaciczną włącznie, Już raz poroniłam, najbardziej boję się przechodzić to co w tamtym czasie. Nie wiem co myśleć :(
 
reklama
Wg OM jestem dziś w 5t5d ciąży. Nie wiem dokładnie jak wyliczyć bo udało się w pierwszym cyklu po 13 miesiącach od porodu i karmienia. Oto moje wyniki bety:
28.12.20 (ok 17 dpo i 32 dc) - 102
3.01.21 - 743 (lab szpitalne)
5.01.21 - 801 (to samo lab co pierwsza beta)
Właśnie 3.01 trafiłam na ip z plamieniem, tam zrobiono mi badania. W usg widać było tylko pogrubione endometrium i brak pęcherzyka w macicy. Plamienie trwało dzień, dostałam luteinę i wróciłam do domu. Ale czy miałyście może do czynienia z czymś takim? Różne myśli chodzą mi po głowie, z ciążą pozamaciczną włącznie, Już raz poroniłam, najbardziej boję się przechodzić to co w tamtym czasie. Nie wiem co myśleć :(
Noe porównuj bety z różnych labow. Nie powinno się tak robić. Zrób 7.01 znowu betę w tym samym labie, co dziś 5.01 i wtedy sobie porównaj. :) A tym wynikiem się naprawdę nie przejmuj póki co - to może być rozbieżność z powodu różnych labow.
 
Wystarczy inna kalibracja i różne wyniki.
Blanny ma rację. Dodam tylko, że u mnie przy becie 2300 NIE było nic widać w usg. Dziś to "nic" jest rozbrykanym dwulatkiem. ;)
 
Wyniki muszą być z tych samych laboratoriów i z odstępu 48-72 godziny.
Twoich wyników nie da się "porównać", więc musisz powtórzyć betę w tym samym punkcie, w którym robiłaś badanie wczoraj.
 
Dla mnie na tym etapie już nie ma sensu badać przyrosty. Jak hcg przekroczy 1000 powinien być znaleziony pęcherzyk w macicy, tydzień później zarodek a za kolejny tydzień serduszko. Na tym etapie to już tylko usg prawdę Ci powie.
 
Jeżeli lekarz skieruje Cie z podejrzeniem pozamacicznej to powinnaś chodzić na betę/usg co 48h lub 72h. Im szybciej potwierdzą/wyklucza tym lepiej dla Ciebie. Niestety nie masz na to wpływu i trzeba być cierpliwym :( trzymam w kciuki aby było dobrze.
Ps. Sprzęty do USG są różne, czasami jedne przy 1000 hcg nic nie zobaczą, gdzie inne już mogą coś wykryć. Najlepiej jezeli skierują Cię do pracowni usg, bo czesto sprzety w IP czy gabinetach są srednie...
 
Do góry