reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jedzenie- przepisy,porady kulinarne :)

Torcik fotka nr 1.jpgtorcik nr 2.jpgtorcik nr 4.jpgtorcik nr 3.jpgtorcik nr 5.jpgDziewczyny i chłopaki ;-) Pokażę Wam jakiego torcika zamówiłam na 50 urodziny mojej Mamce- zaznaczam, że Mamka zaawansowana internautka hi hi Jak będzie dobry to Gabulince na roczek też zamówię;-)
 
reklama
Dziewczyny ostatnio zrobiłam swój pierwszy w życiu tort i o dziwo by pyszny hi hi Może za piękny nie był- ale mniam mniam:-) Gabi też smakowal- generalnie świetna masa- miesza się ubitą śmietanę z płynną czekoladą...Boszzzzee jak ja uwielbiam torty...Zaraz biorę się za napoleonka bo gości jutro mamy;-) Wstawiam zatem przepis na sprawdzonego torcika:-)

Wyśmienity i bardzo łatwy tort czekoladowy
Składniki:
Biszkopt kakaowy:
5 jajek
¾ szklanki cukru
¾ szklanki mąki pszennej
1 ½ łyżki kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Biała masa śmietankowa:
½ litra śmietany 36%
30 dag białej czekolady Milka
Kakaowa masa śmietankowa:
½ litra śmietany 36%
20 dag mlecznej czekolady
10 dag gorzkiej czekolady
Ponadto:
¾ szklanki mleka
Do dekoracji:
orzechy laskowe w czekoladzie
Sposób wykonania:
Białka ubić, dodać cukier i nadal ubijać. Dodać żółtka, jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę pszenną, kakao i proszek do pieczenia. Wymieszać i wylać ciasto do wysmarowanej tłuszczem dużej tortownicy (o średnicy 26-28 cm). Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 25 minut w temperaturze 180 °C. Ostudzić i przekroić na pół.

Białą czekoladę połamać i zalać połową gorącego mleka. Wymieszać i ostudzić. W osobnym naczyniu połamać mleczną i gorzką czekoladę. Następnie zalać je pozostałym gorącym mlekiem. Wymieszać i ostudzić. ½ litra śmietany ubić i wymieszać z rozpuszczonymi białymi czekoladami. Pozostałe ½ śmietany ubić i wymieszać z rozpuszczonymi kakaowymi czekoladami.

Na jedną część biszkoptu wyłożyć połowę białej masy śmietankowej, a na nią położyć drugą część biszkoptu lekko dociskając. Na biszkopt wyłożyć kakaową masę śmietankową, a 3-4 łyżkami tej masy posmarować boki tortu. Na wierzch tortu wyłożyć pozostałą białą masę śmietankową. Tort udekorować orzechami laskowymi w czekoladzie. Schłodzić w lodówce.
 
Ostatnia edycja:
mmmmmmm torcik brzmi smakowicie :-) taki wiec zrobie na urodziny Amelci, te zamawiane, choc pieknie wygladaja, to jakos nie bardzo mi smakuja :-) dzieki za przepis
 
reklama
ja to sie do pieczenia ciast nie nadaje z reszta ja tortow nie jem wcale ciasta tylko poszczegolne wiec po prostu zamowie gotowca dla gosci hehe :)
 
Do góry