reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem sprawcą kolizji, proszę o poradę

Nie martw się. Ubezpieczenie pokryje koszty. Do Ciebie przesłali to tylko informacyjnie.
Dziękuję, mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze. Nigdy nawet źle nie zaparkowałam i to jest nowa i obca sytuacja. Dziękuję raz jeszcze.
 
reklama
Przepraszam, nie jestem specjalistą tylko kierowca, ale wydaje mi się, że koszty leczenia i rehabilitacji osoby poszkodowanej pokrywa ubezpieczenie OC, nie trzeba mieć NNW aby być względnie spokojnym o takie roszczenia. Problem zaczyna się gdy uzasadnione roszczenia przewyższają sumę ubezpieczenia.
 
Witam, jestem sprawcą kolizji drogowej w wyniku, której zniszczeniu uległy obydwa samochody. Do winy przyznałam się od razu na miejscu i przyjęłam mandat karny. Osoba z drugiego samochodu w tym samym dniu udała się do szpitala na badania ale została z niego wypuszczona tego samego dnia, miała zabezpieczoną rękę chustą z uwagi na odczuwany ból. Z tego co wiem w niedługim czasie wróciła do pracy i wydawało się, że pod kątem zdrowotnym wszystko jest w porządku. Dzisiaj otrzymałam z mojego ubezpieczenia pismo o tytule "Przyjęcie zgłoszenia szkody" i treści "....w związku ze zdarzeniem ..... informujemy, że osoba poszkodowana wystąpiła ... z roszczeniem. Jednocześnie informujemy, że wyjaśniana jest kwestia odpowiedzialności ubezpieczyciela za skutki przedmiotowego zdarzenia i niniejsze pismo nie przesądza o przyjęciu odpowiedzialności".
Co to oznacza? Czy chodzi o odszkodowania za zdarzenie z OC czy to jakieś już osobne roszczenie o to abym wypłaciła jakieś zadośćuczynienie? Martwię się bardzo. Do kolizji się przyznałam, wiem, że ponoszę winę i karę przyjęłam od razu.
O szkody na aucie, o nic więcej
 
Każde OC zakupione w PL pokrywa szkody zarówno na mieniu jak i osobowe. Te osobowe do kwoty 5 210 000 euro. Jest to kwota ustawowa.
Nnw tu nie ma nic do rzeczy, bo nnw działa na kierowcę i pasażerów. A nie osoby z obcego auta.
Ale pismo z towarzystwa jakie dostałaś to tylko informacja o roszczeniu. Roszczeniem nazywana jest szkoda.
 
Do góry