reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jeszcze jedno pytanie odnosnie zatrudnienia nian

Tygrysek1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2008
Postów
5 153
Witam, dowiedzialam sie u nas w Zusie, ze jesli niania ma na umowie np. na kwote 500zl miesiecznie to Panstwo i tak oplaca owej niani skladke emerytalna i rentowa od kwoty najnizszego wynagrodzenia krajowego obowiazujacego w danym miesiacu, w zwiazku z tym mam pytanie czy podatek bedzie trzeba oplacic od kwoty widniejacej na umowie z niania, czy tez od najnizszej krajowej od ktorej Panstwo oplaca skladki?
 
reklama
Witam, dowiedzialam sie u nas w Zusie, ze jesli niania ma na umowie np. na kwote 500zl miesiecznie to Panstwo i tak oplaca owej niani skladke emerytalna i rentowa od kwoty najnizszego wynagrodzenia krajowego obowiazujacego w danym miesiacu, w zwiazku z tym mam pytanie czy podatek bedzie trzeba oplacic od kwoty widniejacej na umowie z niania, czy tez od najnizszej krajowej od ktorej Panstwo oplaca skladki?

To absolutny nonsens. Skłądki ZUS odprowadzane są od kwoty wynagrodzenia. Jesli wynagrodzenie to 500 zł miesięcznie - od tej kwoty naliczane będą składki.
Podatek analogicznie.
 
Tak tez myslalam, ze zle zrozumialysmy ta Pania w Zusie, wynagrodzenie bedzie akurat wynosilo 750zł. czy przy takim wynagrodzeniu też będę miało prawo w razie ewentualnej ciąży do urlopu macierzyńskiego?
Oraz drugie moje pytanie dotyczy składki na ubezpieczenie chorobowe: ile ona wynosi oraz co ona mi daje oprócz tego, że będę mogła iść na chorobowe, czy opłacnie jej jest potrzebne do urlopu macierzyńskiego?
 
Tak tez myslalam, ze zle zrozumialysmy ta Pania w Zusie, wynagrodzenie bedzie akurat wynosilo 750zł. czy przy takim wynagrodzeniu też będę miało prawo w razie ewentualnej ciąży do urlopu macierzyńskiego?
Do urlopu nie, do zasiłku tak.

Oraz drugie moje pytanie dotyczy składki na ubezpieczenie chorobowe: ile ona wynosi oraz co ona mi daje oprócz tego, że będę mogła iść na chorobowe, czy opłacnie jej jest potrzebne do urlopu macierzyńskiego?
Tak, tylko osoby opłacajce skłdkę chorobowa maj prawo do zasiłku macierzyńskiego. Wysokosć składki to 2.45% podstawy wymiaru.
 
Czyli moge rozumiec ze oplacajac skladke chorobowa w razie ciazy otrzymam zasilek macierzynski?

A czy po ustaniu zasiłku macierzynskiego bede mogla sie ubiegac o tzw. wychowawczy z gopsu?
 
Czyli moge rozumiec ze oplacajac skladke chorobowa w razie ciazy otrzymam zasilek macierzynski?
Będzie Pani przysługiwał zasiłek macierzyński, ale nie urlop macierzyński - urlop to uprawnienie pracownicze.

A czy po ustaniu zasiłku macierzynskiego bede mogla sie ubiegac o tzw. wychowawczy z gopsu?
Nie. Urlop wychowawczy, jak każdy urlop, przysługuje pracownikom, a Pani nie bedzie miała statusu pracownika.
 
Ale zasilek macierzynski bedzie mi przyslugiwal normalnie? Tak jak jest to w przypadku normalnego pracownika? Tylko zasiłek wychowawczy nie będzie mi przysługiwał?
 
Ale zasilek macierzynski bedzie mi przyslugiwal normalnie? Tak jak jest to w przypadku normalnego pracownika?
Tak, ale nie będzie Pani na urlopie macierzyńskim - będzie Pani jedynie pobierać zasiłek. Zasiłek przysługuje osobie, która w dniu porodu była ubezpieczona (chorobowe).


Tylko zasiłek wychowawczy nie będzie mi przysługiwał?
Czegoś takiego jak zasiłek wychowawczy nie ma wcale. jest zasiłek rodzinny i dodatki do niego - na przykłd dodatek dla rodzica przebywajcego na urlopie wychowawczym. pani nie będzie miała prawa do urlopu wychowawczego, zatem nie ma mowy o zasiłku wychowawczym.

Sytuacja taka (posiadanie prawa do zasiłku amcierzyńskiego, ale brak prawa do urlopu wychowawczego) nie jest charakterystyczna jedynie dla niań. Tak samo jest na przykład gdy umowa wygasa w dniu lub w przypadku kobiet pracujcych na umowę-zlecenie.
 
reklama
Do góry