reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Już do piaskownicy?

nikita33

Fan(ka)
Rozwiązania
0
Mój synyś zainaugurował już wczoraj wiosnę, bo zaciągnął mnie od piaskownicy i za nic nie chciał z niej wyjść - bawił się do upadłego.... trochę się martwiłam, bo jeszcze zimno, no i ten piasek jakiś nie za czysty po zimie chyba.... jak myślicie, pozwolić czy omijać narazie szerokim łukiem? A jak Wasze dzieciary, obrały już kierunek na plac zabaw, czy jeszcze trwają przy zimowych zwyczajach?

pozdrawiam
nikita

reklama

słowiczek

mama pisklaczków
Miasto
piękna okolica Poznania
Rozwiązania
0
Mój Gabiszonek uwielbia spędzać czas na placu zabaw, a robienie "babu" to ulubione zajęcie.
Pozwalam jej na to. Pilnuję jednak aby nie klękała i nie siadała w piachu.
Pozdrawiamy wiosennie...

Katka

Użyszkodnik ;)
Miasto
zakorkowany Poznań..
Rozwiązania
0
Tak,my spedzamy juz czas na dworze,glownie na placu zabaw.Zjezdzalnia,wspinanie sie po drabinkach,jezdzenie na rowerze i inne tego typu atrakcje.Na piaskownice,nie pozwalam jeszcze,bo wg mnie ten piach jest jeszce za mokry i za brudny.

Pozdrawiam

sandros

Mama Soni
Miasto
Polska
Rozwiązania
0
Witam,

U mnie nie bylo podzialu na zime i lato - bez placu zabaw Sonia nie wyobraza sobie spaceru. Teraz jendak na plac zabaw, to wlasciwie tylko piaskownica wchodzi w gre, bo przy zjedalni jest blotko, wiec ciezko upilnowac takiego maluszka.
Nie pozwalam siadac i bawic sie gloymi raczkami - tylko lopatka, grabki itp. A wyieram piaskownice, gdzie moge miec pewnosc, a przynajmniej nadzieje, ze zadne zwierzaki tam nie maja ubikacji (ogrodzone przedzszkole lub ogrodzony plac zabaw).

Pozdrawiam,

MamaOlafa

Zadomowiona(y)
Miasto
rybnik
Rozwiązania
0
My już też zaliczyliśmy piaskownicę , czyli sezon otwarty mamy już, z tym że tak jak dziewczyny pisały mały nie siada i nie bawi się gołymi rączkami jedynie łopatką i grabkami... :laugh:ponadto zaliczyliczylismy już zjeżdżalnie, koniki, huśtaweczkę, Olaf jest tak zajęty , że każdy powrót do domu jończy się płaczem
Pozdrawiamy gorąco :-*

kanga_aga

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
kurcze u nas piaskownica jest i zimą i latem - (mamy ogrodzony od psów plac zabaw) w zimie robiłyśmy tam bałwanki a teraz babki z piasku.. nie wiem dlaczego miałabym jej zabraniac bawić się rękoma w piasku to bardzo edukacyjna zabawa przesypywanie piasku rękoma !! służy to min nauce, że łatwiej posłużyć się narzędziem ( w tym wypadku łopatką) niż rękoma nasypywać..
dlaczego zabraniacie dzieciom w piasku grzebać??
już jest ciepło ( temp pow 14 stopni zazwyczaj) więc i bez rajstop można na piasku siadac o ile nie jest mokry .. jakoś ja nie widzę problemów..

sandros

Mama Soni
Miasto
Polska
Rozwiązania
0
Witam,

Agamamaani - u nas wlasnie jest bardzo mokry piasek, ze nawet jak pare razy upadnie, to ma mokre spodnie. A niby tez mam ogrodzony plac zabaw, ale nie raz widzilam tam koty i psy, wiec nie mam pewnosci, czy jakis nie ma tam toalety. Moj skarbek nadal uwielbia wkladac raczki do buzi, moze jak by juz z tego wyrosla.... Narazie jednak wole by bawila sie lopatka.
A tak jak u Ciebie sezon piaskownicy trwa non-stop. Zima duzo fajniej zjezdalo sie na zjezdalni - miala fajny poslizg.... i byla czysta ::)

Pozdrawiam,

nikita33

Fan(ka)
Rozwiązania
0
Eh, temat jakby już nieaktualny, bo pogoda zrobiła się już wybitnie piaskownicowa... zazdroszczę Wam tych ogrodzonych placów zabaw.... i placów zabaw wogóle - w mojej miejscowości jakby administracja nie zauważa ,że dzieci są, bo nie ma ani jednego placu zabaw z prawdziwego zdarzenia, nie licząć jednej piaskownicy, w której różności można znaleźć, paru zrujnowanych huśtawek, karuzeli bez siedzeń i zardzewiałej zjeżdżalni.... jak przyjeżdżam do rodziców do Warszawy to wreszcie możemy pójść na normalny plac zabaw..... smutne to, chyba uderzę do burmistrza w tej sprawie czy co.... w końcu w sprawie placów zabaw też jakieś normy europejskie chyba obowiązują, no nie? Jak myślicie, czy się nie wygłupię? Czy ktoś wogóle się przejmie, czy popatrzą na mnie jak na wariatkę??

pozdrawiam
nikita

sandros

Mama Soni
Miasto
Polska
Rozwiązania
0
Witam,

Mam szczescie, bo tylko kolo mnie widziaam taki ogrodzony plac zabaw, ale jak pisalam, zjezdalnie sa brudne obecnie, psy i koty tez tam chodza ::)
A przyznaje, ze takie fajne drewniane domki, bezpieczne zjezdalnie to nie wszedzie spotykane, w Tychach mam takich miejsc pelno, ale wlasnie w Warszawie jak bylismy u rodzinki,to nie mialam gdzie z Sonia chodzic, bo tamna osiedlu to zjezdalnie pamietajace czasy moich rodzicow.
Co do norm unijnych - to nikt Cie nie powienien wysmiac. Jak na swieta bylam u rodziny w Szopieniecach, to tam na osiedu przed swietami byla wielka awantura. Przyjechali panowie i wszystkie place zabaw usuwali - bo nie sa one zbudowane wedlug norm unijnych, oczywiscie matki protestowaly.... Ostatecznie placow zabaw narazie nie ma zadnych ::)

reklama

bbb223

Fanka BB :)
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
a u nas Oskar jeszcze jakoś nie odkrył uroków piaskownicy, choć wyprawy na place zabaw mamy codziennie. chyba jakos nie trafiamy, zeby inne dzieci sie bawiły w piachu,tylko drabinki, zjeżdzalnie, huśtawki, karuzele. Oskar teraz to mała papuzka i bardzo naśladuje inne dzieci.
ale i tak nie wszędzie pozwoliłabym mu sie bawić, bo też jeszcze pcha paluszki do buzi, a na osiedlu place zabaw niby wszystkie ogrodzone ale to taki pic na wodę.
ogrodzenie na 0,5m i z pięc wejść dookoła. to jaki pies tego nie przeskoczy?
jedyne bezpieczne są jordanki, bo pilnuja i sprzatają.
my chodzimy na odyńca/niepodległosci i do parku ujazdowskiego (w wawie)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Aaazym Nie mam już siły. Potrzebuję porady 84
Sylwia199630 Czy to już ciąża ? Staramy się 67
K Czy już powinnam odwiefzic klinike niepłodności? Staramy się 6
M 6+6 Czy powinno już być widać zarodek? Ciąża, poród, połóg 17
C Czy to już cukrzyca ciążowa... Potrzebuję porady 3
C Czy to już prawie poród? Potrzebuję porady 7
Sylwica88 czy to już? 34tydzień Ciąża, poród, połóg 13
KasiaRyba Test pozytywny, USG 2 mm zarodek, minęło 7 dni , ale testy już negatywne Potrzebuję porady 36
M Test ciążowy... Już sama się gubię.... Ciąża, poród, połóg 47
D Czy to już cukrzyca ciążowa? Jest ktoś kto się na tym zna? Potrzebuję porady 26
boska.ka Już na zwolnieniu? :) Lutowe mamusie 2020 priv 12
A Duphaston i Luteina potrzebne na już Wrocław 1
Milenaa0810 Czy to może już Ciąża, poród, połóg 12
K Żona nie chce seksu, chyba mnie już nie kocha. Relacje rodzinne 22
Jea98 Czy jak stosunek był 8 grudnia 2018 to czy brzuch byłby już widoczny? Ciąża, poród, połóg 16
K Czy już możemy się po cichu cieszyć? Ciąża, poród, połóg 18
P Staramy się o dziecko już tyle czasu Staramy się 16
Acai Czy to już czas na dziecko? Potrzebuję porady 2
Sylownka Czy to już pora jechać na porodówkę? Termin za 4dni Ciąża, poród, połóg 10
B Potrzebuję porady. Już nie wiem co mam myslec/robić. Potrzebuję porady 41
K Staram się już rok... Potrzebuję porady 2
A Czy mogę się już cieszyć. Ciąża, poród, połóg 9
E Plamienia implantacje czy już @? Staramy się 1
W Ciąża po poronieniu. Czy to już? Możliwe? Rozmowy o seksie 8
Madziołek. Przemoc porada na już Potrzebuję porady 17
M To już 16 tydzień, potrzebuję rady w sprawie badań. Potrzebuję porady 7
A Czy to już oznaki zbliżającego się porodu ? Potrzebuję porady 20
P Dlaczego niemowlak nie chce się obracać z pleców na brzuch i odwrotnie a ma już 6 Msc. Pielęgnacja 14
D Mam już dość. BB psycholog dziecięcy radzi mamom 19
K Czy mogę już coś kupić dla maleństwa? Potrzebuję porady 34
M Czy mogę się już cieszyć? Potrzebuję porady 9
nafoczka A gdy już nam się UDA.... :D Ciąża po poronieniu 6
M Czy mogę zrobicć już test ciążowy? Potrzebuję porady 13
Z ostre bóle brzucha czy to już? Potrzebuję porady 9
M Już nie mam siły... Relacje rodzinne 9
--Aga-- Przyszłe i już obecne Mamusie Białystok 222
D To już pół roku. Dzieci urodzone w marcu 2016 15
zatrzymujacmoment 5mies i 8kg rozm 74 czy to już nadwaga?! Rozwój i zabawy 9
H Czy test był już wiarygodny? Potrzebuję porady 4
M Już nie wiem co mam zrobić, potrzebuje pomocy Relacje rodzinne 18
K skąd mam wiedzieć, że dziecko jest już gotowe na przedszkole? Przedszkolaki 6
F Ja już nie wiem.. :( Potrzebuję porady 6
O Hej dziewczyny proszę pomóżcie bo ja już wariuję Potrzebuję porady 1
I Jak poznać, że to już poród? Potrzebuję porady 3
B Jane Crosswalk czy ktoś już posiada ten wózeczek? Plotki wózkowo - koleżeńskie 1
I w wieku 22 lat zostałam sama z dwójką dzieci i w ciazy, nie mam ochoty już żyć !!! Archiwum Samodzielnych rodziców 3
I Staramy się od jesieni choć wiosna już nas zastała :) Staramy się 423
K już problem czy jeszcze nie? Wychowanie 11
M Czy wyjdzie już ciążą na beta hcg z krwi?? Potrzebuję porady 5
P Czy to już się zbliża ? Potrzebuję porady 2