reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

nimfii bobovita ma właśnie dużo cukru w swoich produktach, dlatego staram sie jak najrzadziej dawać ich deserki, a kaszek to w ogóle nie kupuję.
Jak sok kupuje to tylko taki bez cukru, ale małej i tak tylko woda smakuje:sorry:Chociaz ostatnio troszkę herbatki owocowej popija.

Dobrze, ze Ci chłopaki lepiej jedzą. Za to moja albo ma ostatnio gorszy apetyt, albo zbuntowała sie na słoiczki:confused2:

Angun ja nigdy nie patrzyłam ile powinno dziecko zjeść mleka w ciągu doby, zawsze dawałam tyle ile chciała. Chociaż ona to z tych co raczej wiecej zjedzą niz normy;-)
 
reklama
margana wlasnie sobie robie taki ranking napojow - co ile zawiera cukru ;-) Z niemowlaczkowych na razie fajnie wypada nektar Babydream - 4g cukru na 100ml. Ale on faktycznie malo slodki jest. No i to nie sacharoza tylko cukier naturalnie wystepujacy w owocach.
Sprawdzam tez te napoje dla starszakow co Maciek pije ;) Hortex ma troszke mniej cukru. Jestem ciekawa jak przy nich wypadnie Fortuna, bo mowia ze bez dodatku cukru sa ;)
 
nimfii wiesz co ten cukier naturalny z owoców to zawsze bedzie i to nie jest szkodliwe, bo owoce zawierają cukry. Dlatego nie powinno sie juz dodawac białego cukru, to on jest szkodliwy. Ja nie patrzę na tabele kaloryczną (bo to ile jest cukrów naturalnych zależy od tego z jakich owoców sok czy deserek jest zrobiony). Ja zawsze patrzę na skład. Jak jest w składnikach wymieniony cukier to znaczy, ze jest to biały cukier.

A z tych niemowlęcych produktów to ja zauwazyłam, ze Gerber ma duzo produktów bez cukru w składzie.
 
Ostatnia edycja:
No poki co naturalnie wystepujace cukry sa w skladzie Babydream. Zwracam uwage na sacharoze tylko i glownie rozpatruje sie w napojach Mackowych. Bo te 10g na 100ml juz oznacza ze w szklance sa 4 lyzeczki cukru. Dramat! Wczesniej na to nie patrzylam ;-)
 
Nimfii- a dlaczego nie kupujesz soczkow dla dzieci ktore nie zawierajac cukru. Tak jak napisala Morgana np. Gerber ? Ja kupuje tutaj takie mini soki 200ml i rozwadniam je z woda. Tez nie maja cukru. Oli srednio sama wode ,ale lepiej by sie nauczyl ,bo w przedszkolu tylko woda do picia i mleko w czasie posilkow.

Co do kaszek to macie racje ,cholerna bobovita zawiera mase cukru. Oli na nowo lubi wszystko i je bardzo duzo wszystkiego. Tutejsze kaszki sa bez cukru i na szczescie mu smakuja. Czasem dodaje mu lyzke bobovity do trzech lyzek tej nieslodkiej.
Tez nie rozumiem ,dlaczego sypia tyle cukru dla maluchow. Przeciez wszedzie pisza ,ze nie wolno cukru. Idiotyzm.
 
Ja kupowałam herbatki te granulowane,ale od jakiegos czasu młody pije tylko wode z sokiem naszej roboty albo kompoty gotuje.A kaszki roznie ale najlepiej nam smakuje Bobovity ja wiem ze tam jest cukier ale staram sie nie wariowac i tak od pewnych rzeczy sie nie ucieknie fakt ze pewbnie te bez cukru zdrowsze!!
Rzeczywiscie to jest chore ze dodaja ten cukier kaszki nestle nie maja ale za duzego wyboru ich nie ma.
Ja chce przejsc na MM ciezko to juz widze:tak:Wasze skarby pija butle na lezaco?Bo nie wiem jak mo młody zasnie jest przyzwyczajony zasypiac przy cycku a teraz musze mu go zabrac..
 
Ostatnia edycja:
winki wiesz ja nie jestem przeciwniczka cukru ;) chce tylko dac go jak najmniej dzieciom. Wiesz za czasow kiedy Kuba jeszcze chetnie pil to nie chcial sokow Gerbera tych bez cukru wlasie. Bobofruty mu smakowaly wiec je dostawal, ale on nie pil tego duzo ze 50-100ml dziennie. W upaly wiecej. teraz nie pije wcale :( Nic kompletnie nie chce.

Ja sobie tak patrze na ten sklad cukru bo nie spodziewalam sie ze w produktach dla niemowlat znajdzie sie tyle samo cukru co w produktach dla starszych dzieci. A zatem producency Bobofrutu czy Bobovity w tym wypadku nie powinni reklamowac sie jako produkt lepszy dla malusza :p Bo w zasadzie jaka rozniece bede miala jak dam dziecku bobofruta a Kubusia przecierowego o skladzie marchew, banana, jablko. Niby te produkty dla niemowlat sa ze sprawdzonych upraw i chyba tylko tym moga sie podratowac.

No a kaszki bobovity daje mleczno ryzowe czyli z cukrem.
Mieszam je z tymi co sa bez cukru (bezmleczne) i smak wychodzi w sam raz :tak:


agalodz no wlasnie ja niedawno pisalam o tym karmieniu na leząco. Zdaje sie ze sporo dziewczyn tak karmi z butli. Ja daje Kubie w nocy butelke tak, ze juz go nie wyjmuje z lozeczka, tylko daje mu butle a jak wypije to sie odwraca na drugi bok i idzie spac.
 
Wiesz bo ja sie boje żeby on sie nie zakrztusił piers tez pije na lezaco ale na boku o zgrozo ciagle jakies problemy:)juz nie wspomnę ze katar mamy od trzech tygodni i konca nie widac...
Nimfii jak jestem w szoku jaka Ty jestes zaradna kobitka ze masz dwoje dzieci i jescze mozesz tyle pisac na BB ja nie moge sie z niczym ogarnąc czytam Was to oczywiste ale w nocy jak młody spi:-Dzdradz ten sekret jak Ty to robisz:-D
 
Agalodz wiesz dzieci pijac z butli czy piersi na lezaco raczej sie nie ksztusza. Moj starszy syn tak pil na lezaco ze 2lata i nie zaksztusil sie ani raz. Tez sie balam na poczatku ale mozesz najpierw sobie go polozyc na jakiejsc wyzszej poduszcze.


wiesz ja teraz sporo pisze z telefonu. Teraz np jak kapie sie starszy syn to wam pisze a wczesniej jak smazylam nalesniki to siedzialam na FB w telefonie. Pozatym jak sie ma dwojke dzieci to one juz sporo bawia sie same. Jestem im mniej potrzebna. Jak byl tylko Maciek tez mialam poczucie ze na nic nie mam czasu ;-)
 
reklama
Do góry