reklama

Karmię sztucznie - wprowadzam kaszki/kleiki Pomocy jak????

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Zabka77, 16 Sierpień 2007.

1. Zabka77

Zabka77 Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Doświadczone mamy. Karmię sztucznie od 4 miesiaca. W piątym zamierzam wproadzic kaszki i kleiki oraz zupkę. Pytanie mam takie: Czy kaszki tez mam wprowadzać ostrożnie po łyżeczce, stopniowo zwiększajac? I jeszcze sprawa taka, ze piszą, ze posiłak sztucznie karmionego malca w 5 miesiacu ma wygladac tak:
    4 razy mleko z dodoatkiem kaszek kleików i zupka soczki itp. Czyli 5 posiłków. Czy ja mam podawać 4 x kaszkę?????? Na opakowaniu na kaszce pisze, ze dzidzia 5-cio miesięczna ma rz dostawać kasze. To jak to mam być? Ponadto 5 posiłków na dzień? Jak mam zrezygnować z jednego (obecnie jest 6) skoro malec ma apetyt i może chcieć 6 posiłków?
    Napiszcie jak Wy sobie z tym poradziłyście? Ile razy tak kaszka?

2. mb261

mb261

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja małego dość długo karmię mlekiem sztucznym i dlatego kaszkę wprowadziłam jak miał prawie 4 miesiące. Używamy mleka NAN Activ i pierwsza kaszka była z Nestle kukurydziano-ryżowa. Nie stosuję jej zgodnie z instrukcją tylko dodaje do kilku posiłków dziennie. np na mleko 120 ml dodaję 2 lub 1 miarkę od mleka.Jest rzadkie mleczko i bez problemu je pije. Deserki zaczęłam od jabłka. Mały je kaszki dopiero 3 tygodnie ale dobrze je toleruje. Pozdrawiam

3. reklama
  4. ilona172

ilona172 Mama Alanka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mleko możesz podawać z dodatkiem kleiku ryżowego (takie gotowe już chyba są od tego wieku i są oznaczone symbolem R-kleik ryżowy). Będzie wtedy ono bardziej sycące i twój maluch pewnie nie będzie się już tak często domagał mleka. A jeżeli chodzi o typową kaszkę to radzę podawać stopniowo, żeby dziecko mogło się przyzwyczaić do nowego posiłku. Można ją podawać na początku na wieczór, żeby dziecko lepiej najadło się na noc i w nocy nie domagało się jedzenia. Co do zupek to na początek możesz dać samą marchewkę i jak zostanie zaakceptowana, zacznij podawać zupkę jarzynową. Dobre są dania w słoiczkach, przynajmniej na początek, bo mamy wtedy pewność, ze posiłek zawiera to co dziecko potrzebuje. Wszelkie nowości trzeba podawać stopniowo i obserwować, czy nie ma objawów alergii itp.

5. 1985Magda

1985Magda Nadinka moja kruszynka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nadinka jest alergikiem i gdy zapytałam pediatry jakie kaszki mam wprowadzić to powiedziała, że najlepiej nie wprowadzać żadnych kaszek skoro mała jest na cycku, bo jest jej to nie potrzebne. Co wy o tym myślicie??

6. elahar

elahar mama Madzi

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja Madzia też jest alergikiem ale niestety karmię ją i piersią i butelką. Mi lekarka powiedziała, że po skończeniu 4 i pół miesiąca można podawać kleiki i jabłuszko i stopniowo rozszerzać dietę. Ale gdybym karmiła tylko piersią to zalecała dokarmianie dopiero pod koniec szóstego miesiąca.

7. tika

tika Mamy styczniowe 2007 Mama Mateuszka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nasza pediatra powiedziała, że kaszek ryżowych (o inne nie pytałam :sorry2:) nie trzeba w ogóle podawać jeśli dzidzia nie jest głodna po mleku, jeśli ładnie przybiera na wadze i nie ma zbyt luźnych kupek, gdyż nie mają one żadnych walorów odżywczych:tak:.

8. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Chyba macie rację, moja natka i tak za kaszką nie przepadam, a z tego, co wiem, to mamy podaja kaszki, żeby dzieciątko całą noc przespało, bo kaszka jest sycąca. Poza tym, to też jakiś sposób przygotowywania żołądka na nowe pokarmy.

Poleć forum