reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie czyli barakudy i mimozy

Nasza Mała nie zawsze odbija za to często zasypia przy cycu. Za to jak już odbije to jak stary :-D Na szczęście rzadko ulewa i mam nadzieję, że tak zostanie.
 
reklama
U nas zależy jak Ninka je, jak jest mimozą to nie ulewa i tylko sobie beknie, ale jak zamienia się w barakudę to i ulewa i beka i ma czkawkę :) przeważnie wszystko naraz + siku u kupka na przewijaku.
Na czkawkę dostaje cyca, ale boję się, że się zachłyśnie. Masuję jej też brzuszek.
 
a powiedzcie mi "butelkowe" mamy, co ile i ile jedzą Wasze dzieciaczki?
zaczynam się martwić, bo Nusia potrafi być głodna co 2h i zjeść nawet 150ml:szok: oczywiście najczęściej "idzie" 90ml, ale jak piszę - co 2, 3h. przedwczoraj wytrzymała w nocy 6h, ale zjadła 150 i to 2h po wcześniejszym 100..

a na czkawkę jest jeszcze okrutniejszy sposób - Maluszek musi odrobinkę popłakać, wtedy też podobno przejdzie.
 
Ostatnia edycja:
Mi powiedzieli w szpitalu,że dziecko w wieku mojej Laury powinno zjeść jedno razowo góra 120ml nie wiecej !!! Albo jeść mniej a częściej w przypadku kiedy budzi sie np co godzine.
Obecnie moja mała zjada 90ml i czasem jak jest jeszcze głodna to po 30 minutach dorabiam jej 30ml
 
Nam w szpitalu podali wzór na obliczanie ilość mleka:

miesiąć życia x 10 + 100

Stosuje się po pierwszym tygodniu życia, czyli np. w pierwszym miesiącu 1x10+100= 110ml
W drugim miesiącu 2x10+100= 120ml i tak dalej.
 
ja robie dla malego po 90 ml mleka, w nocy zjada tak okolo 70-90 co 2-3h a w dzien tak okolo 3-4 godziny je

u mnie na mleku pisze ze do drugiego tyg ma jesc 90 ml a od 2 tyg 120 ml wiec jutro wchodzimy na 120 ml. kupilam mu mleko dla glodnych dzieci bo sie nie najadal zwyklym.

ogolnie w dzien ladnie spi [ caly dzien spi] w nocy budzi sie co 2-3 godz zje i idzie spac ale od 6 rano baraszkuje tak do godziny 9 rano marudzi i nie da sie uspic. ehh marze o przespaniu calej nocy :)

na czkawke nic nie daje - dosc czesto ja ma nie wiem czemu, z ulewaniem nie mamy raczej problemu bo zawsze raczej odbeknie a jak uleje to raczej malutko.

kupy wali raczej przy jedzeniu od razu, wiec z nimi nie mamy problemow, chociaz zdarza mu sie nie zrobic i wtedy sie wscieka.

dzisiaj pepek mu odpadl i jakos dziwnie to wyglada :) jakos tak "surowo". smarowalismy mu spirytusem.

mi po wczorajszym odpadnieciu wielkiego skrzepaaaaaaa zmniejszylo sie krwawienie
 
moja na szczescie przesypia całe noce tzn wczoraj zasnela ok23 wstała po 5 ..czyli wieczorkiem najadla sie moim mleczkiem , rano wstala zjadla z dwoch piersi i spala do 9 , ale potem sie zaczeło znowu karmienie dwie godziny i dalej chciala jesc zobaczyl laktatorm czy dam rade cos sciagnac no i 30 minut sciagania - 20 ml wiec mogła ciagnac i tak nic by nie wyciagla ,,,dorobilam jej 30 ml mleka i spi ...wiec juz sama niewiem czaem sie naje moim mlekiem czasem nie wiec juz niewiem co robic ...masakra

dziewczyny ktore sciagacie ? ile wyciagacie mleka tzn po karmieniu moze byc tak mało?
do tego w lewej piersi z boku od wczoraj mnie cos boli tak jak by siniak podskora czuje , czy to moze byc zastoj jakis , nic tam nie czuje twardego ale boli np jak sie schylam albo nacisne?
 
Patina u nas jest dokładnie to samo,raz się naje a raz nie. Ja na razie jeszcze ani raz nie użyłam laktatora,nie podałam też mm ale jak tak dalej pójdzie to pewnie kupię mm i będę podawać jak oba cycki opróżni i nadal będzie okazywał oznaki głodu.
Na bolące piersi polecam kapustę-poleciły mi to koleżanki listopadówki-podobo bardzo pomaga. Obłóż piersi kapustą białą,załóż stanik i tak zostaw,powinno pomóc. Podobno kapusta ma jakieś tam właściwości,ze wyciąga co trzeba i przynosi to ulgę.
 
a powiedzcie mi "butelkowe" mamy, co ile i ile jedzą Wasze dzieciaczki?
zaczynam się martwić, bo Nusia potrafi być głodna co 2h i zjeść nawet 150ml:szok: oczywiście najczęściej "idzie" 90ml, ale jak piszę - co 2, 3h. przedwczoraj wytrzymała w nocy 6h, ale zjadła 150 i to 2h po wcześniejszym 100..

a na czkawkę jest jeszcze okrutniejszy sposób - Maluszek musi odrobinkę popłakać, wtedy też podobno przejdzie.

Mój Żarłok już zjada po 120 ml... a ma dopiero niecałe 3 tygodnie. Przestałam się sugerować tym co mówią w szpitalu o ilości, bo Krzyś chodziłby głodny na okrągło. Budzi się co ok. 3 - 4 godziny jak zje 120 ml. Wczoraj w nocy przespał nawet trochę ponad 5 godzin. Jak dawałam mu 90 ml, to potrafił się budzić co 1,5 godziny. Widocznie on potrzebuje zjeść więcej, jak "prawdziwy facet" :sorry2::sorry2:
 
reklama
Moja nie jest facetem i tez nie ma nawet 3 tyg a 120 ml wypija bez mrugniecia okiem. Po 90 często jest niespokojna i musimy jej dorabiać 30, ale trochę sie boję ze to za dużo jak dla niej. A z obu cyckow jestem w stanie ściagnac max 70 ml.
 
Do góry