reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - czyli nasze potyczki z cycuchami u butelkami:)

Dziewczyny,
potrzebuję rady w sprawie odciągania pokarmu. Gdybym chciała wyjść i na wszelki wypadek zostawić mleko dla małego to kiedy powinnam ten pokarm odciągać, po tym jak już mały się naje? Czy mogę go ściągać z kilu karmień? Ile powinnam zostawić mleka na jedno karmienie? Rozumiem, że pokarm przetrzymuję w lodówce do 72 h a odgrzewam trzymając w ciepłej wodzie? Z góry dziękuję za rady.
 
reklama
ja wczoraj wyszłam z domu na zakupowy szał z przyjaciółką i nakarmiłam małą, uśpiłam i odciągnęłam 110 ml swojego mleczka za jednym razem, schowałam do lodówki i K jak się mała obudziła ją nakarmił. Niestety nie wystarczyło i akurat jak mała zjadła to ja wróciłam i wzięłam ją do cyca. Dni ma różne czasem zje 110 ml jest ok a czasem za mało zależy od dnia.
 
Megi- ja odciągam rano- pokarm jest wtedy najbardziej sycący bo to ten tłustszy po nocy. No i wtedy mam go zazwyczaj najwięcej. Wojtek zjada z jednego cyca a ja z drugiego ściągam. Ostatnio ściągnęłam 150ml i jeszcze sporo mi w cycu zostało- ale ja to mam mleczarnię na kółkach. Z Lidką tak łątwoo nei było ale też ściągałam z jednego a z drugiego karmiłam. Najłatwiej mi było wtedy ściągać w trakcie karmienia- wtedy łatwo leciało i więcej niż gdy robiłam to bez pomocy małej;-) Lidka na podusi, pod cyc złożona pieluszka i wtedy mogłam spokojnie ściągać
Co do trzymania- ja w lodówce trzymam 24godz. Jak wiem że będzie stało dłużej to wolę zamrozić jednak. Potem wkładam do podgrzewacza na 37st. Wymieszać i do pyszczka. Radzę sprawdzić ile Twój bączek zjada na jedno posiedzenie i wtedy zostawić jakieś 30ml więcej.
I najpierw zrób kilka prób karmienia butelką- nie wiem jak inne dzieci ale moje i jedno i drugie musiało się nauczyć pić z butli- Wojtek jeszcze nie umie do końca. Daję mu 50 ml żeby załapał jak się z butelki pije- na razie wypija po 20 ml i potem sie denerwuje. No ale powolutku jakoś damy radę bo od pniedziaku wracam na zajecia
 
Dziewczyny,
potrzebuję rady w sprawie odciągania pokarmu. Gdybym chciała wyjść i na wszelki wypadek zostawić mleko dla małego to kiedy powinnam ten pokarm odciągać, po tym jak już mały się naje? Czy mogę go ściągać z kilu karmień? Ile powinnam zostawić mleka na jedno karmienie? Rozumiem, że pokarm przetrzymuję w lodówce do 72 h a odgrzewam trzymając w ciepłej wodzie? Z góry dziękuję za rady.
właśnie dzis oglądałam program w tym temacie :-)
Kasiu mleko mozna przechowywac 12 godzin w temp pokojowej (tak tez w szpitalu mi położne mówiły) i nie trzeba nawet podgrzewać-mozna jak dziecko lubi ciepłe, ale temp pokojowa moze być też!
Z lodówki to tak odgrzewa sie w "ciepłej kąpieli". Mieszac można z różnych odciągnięć, ale wczesniej muszą miec tę samą temperaturę-czyli np potrzymać w lodówce 3 pojemniczki z mlekiem, zlać i podgrzac:-)
 
Megi- ja odciągam rano- pokarm jest wtedy najbardziej sycący bo to ten tłustszy po nocy. No i wtedy mam go zazwyczaj najwięcej. Wojtek zjada z jednego cyca a ja z drugiego ściągam. Ostatnio ściągnęłam 150ml i jeszcze sporo mi w cycu zostało- ale ja to mam mleczarnię na kółkach. Z Lidką tak łątwoo nei było ale też ściągałam z jednego a z drugiego karmiłam. Najłatwiej mi było wtedy ściągać w trakcie karmienia- wtedy łatwo leciało i więcej niż gdy robiłam to bez pomocy małej;-) Lidka na podusi, pod cyc złożona pieluszka i wtedy mogłam spokojnie ściągać
Co do trzymania- ja w lodówce trzymam 24godz. Jak wiem że będzie stało dłużej to wolę zamrozić jednak. Potem wkładam do podgrzewacza na 37st. Wymieszać i do pyszczka. Radzę sprawdzić ile Twój bączek zjada na jedno posiedzenie i wtedy zostawić jakieś 30ml więcej.
I najpierw zrób kilka prób karmienia butelką- nie wiem jak inne dzieci ale moje i jedno i drugie musiało się nauczyć pić z butli- Wojtek jeszcze nie umie do końca. Daję mu 50 ml żeby załapał jak się z butelki pije- na razie wypija po 20 ml i potem sie denerwuje. No ale powolutku jakoś damy radę bo od pniedziaku wracam na zajecia

Dzięki za rady. Właśnie muszę najpierw sama zobaczyć jak mu będzie szło z tą butlą zanim z nim męża zostawię. W sumie mój jak się naje to potrafi spać nawet i 2, 5 h, ale wolałabym nie ryzykować i nie zostawiać go bez pokarmu, bo czasem budzi się wcześniej i chce jeść. No nic popróbuję. Acha nie mam w sumie za dużo butelek, w sumie 3, jedną dr. browna, a dwie medeli, myslicie, że to dla niego będzie jakaś różnica? Która lepsza?
 
Megi:) ja jak chcę ściągnąć to piję herbatkę laktacyjną:) wtedy mam więcej pokarmu:) ściągam z jednego cyca, karmię z drugiego i jeśli coś zostanie to z tego też ściągam:) pokarm można przechowywać w lodówce 24 godziny, a później trzeba mrozić i wykorzystać w ciągu 3 miesięcy:) tak pisze u mnie w instrukcji laktatora aventu:)
 
Butelki- mam jedną- szklanego Browna. Z córką też miałam jednego Browna i mi wystarczało. Karmimy się cycem a jak wychodzę to też na jedno karmienie więc po co więcej? W zestawie do laktatora mam tez Aventa ale to 240ml więc zdecydowanie nie na teraz
Megi- nie dowiesz się która lepsza póki nie spróbujesz;-) Wszystko zależy od Twojego synka co mu bardziej podpasuje
Ja preferuję ściąganie porannego mleka i ten sposób podobno jest najlepszy- szkoda że 2 lata temu tego nie wiedziałam- bo zawiera mniej laktozy a więcej tłuszczu. Więc teoretycznie powinien być bardziej sycący i mniej wzdymający. Ale to tylko teoria
 
przechowywanie sciagnietego mleka

z instrukcji aventa
-po sciagnieciu przechowywac schlodzone
-do 48 godzin w lodowce, ale nie na drzwiach lodowkowych
-do 3 miesiecy w zamrazarce
-jesli mleko ma do 48 godzin mozna jeszcze zamrozic

z instrucji medeli
-nie przechowywac w temperaturze pokojowej
-3 do 5 dni w 4 stopniach w lodowce
- 6 miesiecy przy -16 w zamrazarce lodowkowej
- 12 miesiecy przy -18 w samej zamrazarce

ja trzymam 2 doby w lodowce do biezacego uzycia, wszelaki nadmiar pakuje po schlodzeniu do zamrazarki

nie wiem ktora butla lepsza, bo uzywam aventowych
 
A ja się strasznie boję, że sobie cyce rozreguluję :-( Już drugi raz muszę rozpędzać lekki zastój w prawej piersi i to mi się robi niemal bez powodu. Wystarczy, że młoda trochę nie doje. Z drugim nie mam takiego problemu. Widać ten prawy jakiś zepsuty :eek:
 
reklama
A ja nareszcie mam laktator ( dzięki pomocy Kasi:-)) tylko jak na razie odciąganie słabo mi idzie...mam nadzieję, że rozbujamy się;-)
 
Do góry