reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią a butelka z własnym mlekiem??

89karola80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
541
Hej mamusie 🖐️
Mój synek (5 miesięcy) przystawiony do piersi nie chce z niej jeśc tzn.je ale z płaczem, odwraca głowę i w ogóle cyrk. Dzis na próbę (po piersi) odciaglam mleko i zjadł aż miło! 🙉 A od małego był anty butelka 🤔 Pytanie:
1. Dlaczego nie chce mojej piersi?może chce tylko na niej zasypiac?
2. Jak go karmić butelka , żeby nie stracic swojego mleka? Czy samo odciaganie zachowa laktacje, jak często odciągnąć (co ile?) Czy przestawiać mimo wszystko synka (w nocy na pewno będę dawać cycusia) ? Jak ogarnąć ten temat?
3. Czy mogę ponownie podgrzewac swoje mleko, jeśli synek nie zje całej porcji?
Dziękuję 🌷
 
reklama
Rozwiązanie
Hmm jest takie pojęcie jak High Need Baby - możliwe, że właśnie to Was dotyczy.
Ja w temacie KP wiele nie pomogę, bo dość szybko poległam. Zostało tylko odciąganie pokarmu plus dokarmianie MM. Ale każde dziecko jest w tym temacie inne. Moja znajoma ma 2 dzieci. Pierwsze jadło pierś co ok. 2,5-3 godziny. Potrafiłyśmy cały spacer czy wyjście na kawkę zaliczyć z jednym lub w ogóle bez karmienia. Drugie dziecko przyklejone do rączek i piersi. Co godzinę przerwa na karmienie. A niby te same geny ;)
Gazy potrafią uprzykrzyć życie, zwłaszcza w nocy. Konsultowałaś to z lekarzem? Może zaleci jakiś probiotyk albo suplement?
Tak, czytałam o High Need Baby i dużo się zgadza 👍🏻 Masz rację, dzieci są różne a ja niepotrzebnie nastawiam się, że...
Hej. Z butelki dziecko lepiej je bo nie musi się na męczyć że tak powiem. Bo samo leci. Pokarm można odciągać i mrozic jak byś chciała. Dobrze odciągać mleko z piersi regularnie. Wejdź sobie na internecie ile można przechowywać mleko i w jakich warunkach. Tam pisze ile mleko świeże może stać. Ile mrożone itp :)
 
A jak u Was z ząbkami? Bo może odrzucać pierś dlatego, że jest ciepła i podrażnia dziąsła, a w butelce mleko jest już ostudzone.

Mleko możesz chłodzić, mrozić i podgrzewać tylko wiadomo, każda obróbka termiczna trochę odbiera wartości (czytałam że głównie zmniejsza się ilość witaminy c). Natomiast nie powinno się przechowywać mleka gdy miało już kontakt ze śliną.

Odciągać musisz regularnie, najlepiej co 3-4 godziny. Opcjonalnie między karmieniami jeśli nadal będziesz karmić piersią. Odciąganie powinno podtrzymać laktację na tym poziomie.
 
Ja karmiłam tylko odciągniętym mlekiem bo moje dziecko to wcześniak i cycek mu nie podszedł. Odciąganie to ciężka praca, trzeba robić to regularnie i trzymać się zasad. Przy planowaniu takich akcji najlepiej zaopatrzyć się w laktator na dwie piersi i gorset, to w zasadzie ułatwia „mobilność” w trakcie odciągania. Pokarm można mrozić lub trzymać w lodówce (przed zamrożeniem też schładzamy), może też stać w temperaturze pokojowej. Najbezpieczniej podgrzewać w kąpieli wodnej (ale nie wstawiamy do wrzątku). Tych zasad jest wiele, wiele, gdybyś miała pytania zapraszam na priv.
 
A jak u Was z ząbkami? Bo może odrzucać pierś dlatego, że jest ciepła i podrażnia dziąsła, a w butelce mleko jest już ostudzone.

Mleko możesz chłodzić, mrozić i podgrzewać tylko wiadomo, każda obróbka termiczna trochę odbiera wartości (czytałam że głównie zmniejsza się ilość witaminy c). Natomiast nie powinno się przechowywać mleka gdy miało już kontakt ze śliną.

Odciągać musisz regularnie, najlepiej co 3-4 godziny. Opcjonalnie między karmieniami jeśli nadal będziesz karmić piersią. Odciąganie powinno podtrzymać laktację na tym poziomie.
Dziękuję 🌷
Jeśli chodzi o ząbki, to na razie cisza ☺️
Zauważyłam, że synek czasami tak dziwnie ssie 😁 Zamiast układać usta wokół sutka w dziubek to uklada usta tak na płasko i ssie i nie raz ciągnie do tyłu jakby mi miał zaraz urwać 🙈
 
Ja karmiłam tylko odciągniętym mlekiem bo moje dziecko to wcześniak i cycek mu nie podszedł. Odciąganie to ciężka praca, trzeba robić to regularnie i trzymać się zasad. Przy planowaniu takich akcji najlepiej zaopatrzyć się w laktator na dwie piersi i gorset, to w zasadzie ułatwia „mobilność” w trakcie odciągania. Pokarm można mrozić lub trzymać w lodówce (przed zamrożeniem też schładzamy), może też stać w temperaturze pokojowej. Najbezpieczniej podgrzewać w kąpieli wodnej (ale nie wstawiamy do wrzątku). Tych zasad jest wiele, wiele, gdybyś miała pytania zapraszam na priv.
Dziękuję 🌷
A czy raz podgrzane mleko, które synek nie wypił mogę ponownie podgrzewać? Czy jest już do wyrzucenia? Szkoda mi każdej mojej kropelki, bo wcale tak dużo nie odciagam 🙁
 
Hej mamusie [emoji2772]
Mój synek (5 miesięcy) przystawiony do piersi nie chce z niej jeśc tzn.je ale z płaczem, odwraca głowę i w ogóle cyrk. Dzis na próbę (po piersi) odciaglam mleko i zjadł aż miło! [emoji86] A od małego był anty butelka [emoji848] Pytanie:
1. Dlaczego nie chce mojej piersi?może chce tylko na niej zasypiac?
2. Jak go karmić butelka , żeby nie stracic swojego mleka? Czy samo odciaganie zachowa laktacje, jak często odciągnąć (co ile?) Czy przestawiać mimo wszystko synka (w nocy na pewno będę dawać cycusia) ? Jak ogarnąć ten temat?
3. Czy mogę ponownie podgrzewac swoje mleko, jeśli synek nie zje całej porcji?
Dziękuję [emoji255]
Moja corka konczy 5 miesiecy za tydzien i od dwoch dni mam to samo! Placz,. krzyk, odwracanie glowy - nie ma szans przystawic jej do piersi. Z butelki pije bez problemu. W nocy jadla normalnie, nad ranem juz przebudzona znowu w krzyk i caly dzien ani raz z piersi nie zjadla. Obstawiam zeby choc nie jestem do konca pewna. Bardzo.mnie to niepokoi, bo nie chcialam jeszcze konczyc laktacji, ale poki co nie ma szans jej przystawic.[emoji17]
 
Dziękuję 🌷
A czy raz podgrzane mleko, które synek nie wypił mogę ponownie podgrzewać? Czy jest już do wyrzucenia? Szkoda mi każdej mojej kropelki, bo wcale tak dużo nie odciagam 🙁
Takiego, z którego już pił nie podgrzewałabym, lepiej przygotować mniej i w razie czego dogrzać więcej. Domyślam się, że mleko to cenny temat, ale w kontakcie ze śliną bardzo szybko namnażają się bakterie.
Póki co nie odciągasz dużo, ale to kwestia systematyczności, ja z początku odciągałam raptem 200ml na dobę, a po miesiącu 700.
 
reklama
Moja corka konczy 5 miesiecy za tydzien i od dwoch dni mam to samo! Placz,. krzyk, odwracanie glowy - nie ma szans przystawic jej do piersi. Z butelki pije bez problemu. W nocy jadla normalnie, nad ranem juz przebudzona znowu w krzyk i caly dzien ani raz z piersi nie zjadla. Obstawiam zeby choc nie jestem do konca pewna. Bardzo.mnie to niepokoi, bo nie chcialam jeszcze konczyc laktacji, ale poki co nie ma szans jej przystawic.[emoji17]
Dzieci są zagadka 🤷‍♀️
Może faktycznie zęby 🤔 Mojemu się odwidzialo i od dwóch dni na piersi a butla be. Cyrki dalej odstawia 🤬 Puszcza, odwraca głowę, rozmawia sobie. Ja już sił nie mam do tego wszystkiego 🤷‍♀️ Myślałam, za macierzyństwo to droga uslana różami 😁
 
reklama
Takiego, z którego już pił nie podgrzewałabym, lepiej przygotować mniej i w razie czego dogrzać więcej. Domyślam się, że mleko to cenny temat, ale w kontakcie ze śliną bardzo szybko namnażają się bakterie.
Póki co nie odciągasz dużo, ale to kwestia systematyczności, ja z początku odciągałam raptem 200ml na dobę, a po miesiącu 700.
Ooo matko! Ja odciagam mało! Bardzo mało.. Czasem 90,czasem 30 😱 Synkowi też dawałam butle po 30,bo on więcej nie chce jeść za jednym razem 🤷‍♀️ Za to za chwilę znów i tak w kółko. Nic nie robię tylko co chwilę karmie 🤪 Też bym chciała tyle miec mleka 😍
 
Do góry