reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią/butelką a potem inne jedzonko

Widze ze z ta piersia nie tylko umnie problem. Sama momentami jzu nie wiedzialam co robic. Teraz sciagam pokarm ale bylam juz gotowa przejsc na mleko sztuczne.
Maly prawdopodobnie ma do tego skaze bialkowa narazie dostaje fenistil i smaruje mu buzke oxycortem odpukac narazie przehodzi.. Jutro ide do lekarza odrazu zwaze malego mam nadzieje ze bedzie ok. I bede go mogla dalej karmic moim mleczkiem.
 
reklama
Na jedno karmienie sciagam 100 ml moj smyk do glodomorow nie nalezy:tak:A je co 2-3 godziny.

Tylko zastanawiam sie czy w takim wypadku nalezy dopajac dziecko.
 
Ogólnie samo mleko wystarcza . Dopajać możesz jak za dużo przybiera na wadze a jeśli jest w normie to nie trzeba. Ja bynajmniej oprócz mleka jeszcze nic nie dawałam.
 
Kacha dzięki za odpowiedź. Ja ściągam ok 120- 150 ml. Zalezy od pory dnia. na noc Antoś wypija te 150..ale w innych porach różnie czsem 90 ml tylko wypije. U nas jedzonko co 3 godziny w dzień w nocy co 4-5. Ja daję małemu herbatkę z koperku..dwa razy dziennie po ok 30 ml...

kacha a jak ściągasz mleczko? Laktatorem czy ręcznie bo ja Aventem..nawet mi sięto podoba. Czasem sciągnę na zapas to trzymm w lodówce i potem tylko do gorącej wody w kubek wstawiam..i zawsze mi żal jak Antoś zostawi mleczko bo potem już się chyba nie nadaje do ponownego podania...
 
A ja mam maly problem-od ok 2go tygodnia po porodzie uzywam do karmienia nakladek ochronnych-brodawki sie wygoily,ale sutki nadal mam troche podraznione,wiec stwierdzilam,ze wroce do normalnego karmienia skoro i tak nie pomagaja tak do konca.No i tylko raz sprobowalam-Majka za nic nie umiala juz zlapac piersi!
 
Maajka, niestety tak sie zdarza, ale skoro Majka ssie dobrze przez nakladki to nadal ja tak przystawiaj.
 
Majka ja przejściowo używałam nakładek w ten sposób, że najpierw karmiłam przez nakładkę, a jak mała troche sutek wyciągnęła, to przerywałam karmienie, ściągałam nakładkę i karmilam bez (była juz podkarmiona i bardziej cierpliwa do nauki ;-)), po kilku dniach mogłam karmic bez nakładek, bo mała się nauczyła dobrze chwytać :tak:
życzę powodzenia, powinno się udać :tak:
 
Mam pytanko ogladałam w sklepie z ciekawości pokarmy w słoiczkach. Sama mam zamiar robic( mam blender wyciskarkę)deserki i obiadki z warzyw i owocców z działki mamy ale nie wiem jak odczytywać termin wprowadzania produktu.Jeśli jest napisane od czwartego m- ca. To jak dziecko zaczyna czy kończy 4 miesiąc.Chyba że wiecie co się kiedy wprowadza bo ja już nie pamiętam i dlatego mam zamiar podpatrzeć ze słoiczków...
 
reklama
od 4 oznacza ze mozna podawac gdy dziecko zaczyna 4 miesiac - da dzieci karmionych oczywiscie sztucznie badz mieszanie
najpierw jablko, marchewka, dynia, jagody..pamietam ze 3 lata temu gdy zblizal sie czas wprowadzania pokamow - odpowiednio wczesniej firmy produkujace sloiczki przyzylaly na probe sloiczek i fajne pomoce naukowe :-D w postaci ksiazeczek itp z zestawieniem jakie warzywa, owoce najpierw...oraz pomocne porady i takie tam. Najlepsza publikacje wtedy przyslala bobovita - gruba ksiazke fajowo wydana:tak: Moze teraz tez przysla - ale maja jeszcze troche czasu
 
Do góry