reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią/butelką a potem inne jedzonko

reklama
Ja chrupek nie daej bo u nas na wsi nie ma sa tylko smakowe. Albo paka taka ze Wojtek by rok jadl. Chlebek daje ale ja muodrywam takie malutkie kawalki i prosto dodziobka.On mieli to swoim jeziorkiem i jest ok Niestety chlebbek jest suchy bo maselka nie mozemy uzywac.
Ja sowjemu Wojtkowi od czasu do czasu dam ziemniaczki z mojego obiadu takie suche rozgniecione tez je. Noo ale jak ja juz pisalam on je wszystko.
 
Bart je chrupki- daje mu czasem jedną dziennie, ale on swoimi 5 ząbkami nieźle gryzie i czasmi musze otwierac mu buzie i wyciągac pół chrupi :sorry: dlatego zaczynam się bac :baffled:
 
Ja chrupek nie daję :no: stwierdziłam, że poczekam :tak: jeśli chodzi o chlebek to mój m czasem daje małemu piętkę i sobie ciamka :tak: a ile ma przy tym radochy :-) co do ziemniaczków to Jasio je uwielbia aż uszy mu sie trzęsą jak je widzi :-D
 
mój Zuź to prawciwy chrupkowy potworek. Nawet jej brak zębów nie przeszkadza i gryzie dziąsłami jakby je miała. I jeszcze nigdy nie zdarzyło się żeby się zaksztusiła czy coś. Nawet jak odgryzie większy kawałek to zaraz go tak wyciamka ze sie rozpuszcza.
 
Ja chrupek małemu nie daję. One w połączeniu ze śliną stają się bardzo lepkie, niesamowcie obklejają ząbki. Dlatego na razie się wstrzymujemy.
 
ja dawałam Mateuszowi ciasteczka - te od 7mies. ale On zamiast je jeść to je wyrzuca i zerka gdzie spadły. Zresztą, robi tak ze wszystkim co mu daję :-)
 
No to ja tez chyba zaczne dodawac pol zoltka do zupki:-)Calkiem o nim zapomnialam,ze juz mozna.
Chrupkow takich o ktorych piszecie tutaj nie ma,wiec nie moglam wyprobowac-kiedys dalam Mai specjalne wafelki ryzowe od 6.miesiecy,ale troszke przelknela i zwymiotowala;A w zlobku dostala raz ciasteczko od 6.miesiecy i troche zmielila i przelknela,a reszte rzucila na podloge:-)
 
reklama
Hej dziewczyny. Nie wiem czy to temat na ten wątek ale tyczy się picia więc chyba tak:-). Ostatnio zastanawiałam się bo przechodzę powoli z picia soczku z butli na kubeczek co sądzicie o kubkach niekapkach bo to jakby nie patrzeć jest nowość na polskim rynku a jak to jest z nowościami nie widzi się wad ale same zalety. Przeczytałam coś takiego: "Ponieważ w sposobie picia przypomina bardziej butelkę ze smoczkiem niż normalny kubek (płyn wypływa wolniej więc dłużej przebywa w buzi i działa na ząbki), ciągłe stosowanie grozi próchnicą - zwłaszcza jeśli dziecko pije z takiego kubka między posiłkami (a często się tak dzieje), a jeszcze częściej gdy malec ma taki kubek do dyspozycji przez cały dzień. Stale używany kubek może być siedliskiem bakterii"
"Zarówno malec stale popijający sok z butelki, jak i jego rówieśnik z całodziennym dostępem do kubeczka z dzióbkiem wypełnionym soczkiem, często oszukują piciem apetyt, przyjmując za dużo zbędnych kalorii i/lub cierpią na przewlekłe biegunki. Zauważono też, że dzieci pijące wyłącznie z kubków z dzióbkiem zaczynają mówić z opóźnieniem bądź mają wady wymowy. Na tej podstawie przypuszcza się, że picie z takiego kubka w przeciwieństwie do normalnego kubka lub ze słomki, nie rozwija mięśni twarzy...."
I ja teraz uczę małą pić z normalnego kubeczka- tz. oczywiście ja trzymam ten kubek a ona pije, ale jak się już nauczy to zamierzam kupić też niekapek ale używać go tylko na spacerze i w razie wyjścia do kogoś itp.Chociaż też zastanawiam czy nie lepiej np. nauczyć ją pić z butelki z bidonem bo taką butelkę np. z wodą można wszędzie kupić w razie w. Więc mam pytanko odn niekapków, czy używacie i jakiej firmy kubek byście poleciły? A też widziałm w sklepie taki zamknięty kubek ze słomką i nie wiem, może któraś z was kiedyś używała lub ktoś znajomy używał bo nie wiem czy to zda egzamin?
 
Do góry