reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią i mlekiem modyfikowanym

reklama
ewa, cóż mogę powiedzieć mój Rysiek zjada dwie 90:no:. Bo my mamy te cholerną 100 ml woreczki i tam wlewam trochę ponad 90. Dostała to ostatnio o 18.30, a jak wróciła o 21 to jeszcze opróżniła cyca. U mnie też tak szybko leci jak pierś przepełniona, siedząc na zajęciach boje się pomimo wkładek żeby mi nie przeciekło, ciągle sprawdzam no i aż czuje ból jak mleko wtedy napływa.

ewa, co więcej podejrzewam, że zjadłby nawet więcej ale my karmimy medelą calmą, a tam dziecko się musi napracować bardziej niż przy cycku. Myślę, że jakby leciało swobodnie to zjadłaby więcej. Dziś idę do Galerii po buty bo już nie mam w czym chodzić i mam zamrożona 90 i ściągnę drugie tyle. Ze względu na duży przyrost wagi bierzemy podwójna dawkę witaminy d3 i nakazano mi włączyć smoczek, żeby tyle nie jadła bo to też nie jest dla dziecka dobre.
 
Ostatnia edycja:
Irisson, dzięki :) Czyli że Drobina całkiem ładnie zajada. No to dobrze :)

Asia
, no to nieźle rośniecie ;) Nam w poradni noworodkowej też mówili, żeby rzadziej karmić, jak się okazało, że Drobina 1,5 kilo przytyła. Ale rzadziej się nie da - ona je co 3 godziny, w nocy raz, a czasem w dzień nawet robi sobie 4 i więcej godzin przerwy. No ale w porównaniu do Uli to jeszcze waga piórkowa ;) Pewnie jakieś 4,5 kilo teraz będzie ;)
 
ewa, no m też się teraz karminy w nocy nawet co 5,6 h. Dziś jadła o 22, 4 i potem o 6. I to nie jest długie posiedzenie ale max 10 minut i śpi, może mam jakieś b. tluste to mleko, nie wiem.
No Rysiek z 5300 warzy, może teraz jakoś zwolni, ale każdy dosłownie każdy kto ją widzi to komentarz: "o drugi podbródek":-D No co mam zrobić karmie tylko cyckiem, ani razu nie użyłam mm oprócz dnia odstawienia więc chyba ten typ tak ma. No Nelcia też ma słuszną wagę:-D
 
Asia, a ile miała na starcie? Aż z ciekawości sprawdziłam Franka, bo on też szybko przybierał. Od 3440 (spadkowa 3160) w 6 tygodni doszedł do 5220.
Wczoraj rozmawiałam z moją panią gin. - jej synek skończył 4 miesiące. Zaczynał z wagą 3300 (spadek do 3100) i teraz ma... 8200 ;)
 
ja patrzyłam u nas, Nina 3kg urodzeniowe, spadła do 2800g, ważona w 4 tyg. miała 4030g - przyrost 1230g, Laura miała 4300g w 6tyg. ( wieku 3 tyg. miała 2920), jakoś te nasze dziewczyny lubią żreć :-D
 
ewa, to moja teściowa ma dziecko u siebie które ma 5 m- c i waży 9 kg! Matka jest położną i jadą tylko na cycu.
Ula miała 3170, spadła do 2930 w drugiej dobie, przy wypisie miała już 3 kg, więc dobrze sobie tyje ale chyba jeszcze w normie więc się nie przejmuję. Może tu u nas rodzinne bo kuzynka karmiła córeczkę rok i też była sonie taka bulinka jak moja, przez to późno zaczęła chodzić bo ciężkiemu dziecku gorzej wiadomo.
 
Vusia ja mam 3 laktatory: medelę mini electric, medelę swing i ręczny avent i z czystym sumieniem mogę polecić każdy ale najbardziej medelę swing. Jest super, ściąganie nie boli, cicho pracuje i ma 2 tryby pracy- dla mnie bomba.Minus cena.
Avent ręczny ok ale namachać to się nim trzeba. U mnie jest sporo mleka i ściągam około 20 minut, mleko tryska ładnie ale ręka boli i cycek też.Do tego trzeba byc lekko pochylonym przy odciąganiu. Na początku nie chciało mi nim nic lecieć ale po wprawie jest ok. A no i on skrzypi.
Medela mini electric no cóż ściąga najszybciej ale czuję się torszkę jak dojna krowa bo on tak głośno chodzi i jest dość mocny więc dziwne uczucie jest.
Ja miałam najpiers mini electric ale że bolało jak często ściągałam i były spuchnięte(ja teraz tylko odciągam i karmię z butli bo mam poranione brodawki), kupiłam więc avent ale że namachać się trzeba kupiłam swinga.
Jak chcesz przez krótki czas sporadycznie ściągać kup avent jak dłuższa impreza to swinga.

Ewa, Asia mój synek też papuśny, w 3 tygodniu życia miał już 4300g( startował z 3500). Też tylko na piersi. Zjada mi na jeden posiłek 120ml je co 2-3 godziny w dzień, w nocy ma przerwę 5-6 godz.
Asiu drugi podbródek to on ma od urodzenia, ale skoro tyle je widocznie mu potrzeba i cieszę się że tyje. Wiadomo w granicach normy ale my oboje chudzi więc później będzie chudzielec maly teraz ruchu nie ma to tyje.
 
ja mam ręczny Avetu i też polecam. Ja ściągam 120ml przez góra 10minut, ale zazwyczaj szybciej
Nie tylko wasze dziewczyny takie żarłoczne, mój Tymek też bestia:-D chociaż ostatnio przystopował z jedzeniem, tzn je rzadziej, chyba odkąd brzuszek go tak nie boli to jest lepiej. Jak bylam na weselu to ciężko mi powiedzieć ile zjadał, bo było tak że jadł 80ml co godz, półotorej. Teraz w dzień je co 2,5-3godz więc myślę że jakby mu dać butlę to by więcej wciągał a rzadziej.
A ostatnia noc- luksus!!! Zjadł po kąpieli o 20.30, potem pobudka o 1, 4, 6.30. I o 9 wstał już na amen żeby rozdawać uśmiechy. Tak to ja mogę sobie funkcjonować:-)
 
reklama
Do góry