reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

olta

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Wrzesień 2022
Postów
37
Witam karmie piersią, mala ma 2msc. Na początku pokarmu w piersi było wiele aż moczyło koszulkę. Teraz wydaje mi się że piersi zrobiły się takie jakieś za przeproszeniem sflaczałe są mniej nabrzmiałe niż w pierwszych miesiącach. Mala wisi ciagle na piersi, nieraz całe dnie. Potrafi wyssać tak piers że chyba malo jest i się denerwuje nocami, przy ściśnięciu brodawki tryska aż mleko a piers jak nośnik.. Chce karmic piersia ale boję się że już nie ma co.. Ona ciagle szuka piersi usypia przy piersi tylko.. Proszę o rady. Mala ważyła przy wypisie 3190 tydzien brakuje nam do 2msc waży 4800 kupka jest i siku ciagle też
 
reklama
Witam karmie piersią, mala ma 2msc. Na początku pokarmu w piersi było wiele aż moczyło koszulkę. Teraz wydaje mi się że piersi zrobiły się takie jakieś za przeproszeniem sflaczałe są mniej nabrzmiałe niż w pierwszych miesiącach. Mala wisi ciagle na piersi, nieraz całe dnie. Potrafi wyssać tak piers że chyba malo jest i się denerwuje nocami, przy ściśnięciu brodawki tryska aż mleko a piers jak nośnik.. Chce karmic piersia ale boję się że już nie ma co.. Ona ciagle szuka piersi usypia przy piersi tylko.. Proszę o rady. Mala ważyła przy wypisie 3190 tydzien brakuje nam do 2msc waży 4800 kupka jest i siku ciagle też
Piersi stały się miękkie bo jest już po stabilizacji laktacji. To normalne i pokarmu wcale nie jest zbyt mało 😊 nie warto rezygnować z karmienia piersią. Córeczka napewno się najada tyle ile trzeba, proszę się nie martwić
 
To normalne, że to ustabilizowaniu laktacji piersi są miękkie. Jeśli są prawidłowe przyrosty, odpowiednią ilość kupki i mokrych pieluszek, to jest ok. Szuka piersi, bo pierś dla takiego maluszka jest nie tylko źródłem pokarmu, ale też ukojenia i bliskości. Zwłaszcza usypuanie przy piersi jest bardzo częste. Moze poczytaj hafiję i dołącz do grupy hafija na fb? Córce wyraźnie się podoba kp, skoro jest cycoholikiem. 😀
 
Jest dobrze. Maluch uczy się głodu o sytości, który kształtuje się do ok 3 miesiąca życia. Piersi znają już potrzeby dziecka i stąd uczucie sflaczrnia. Po prostu nie ma nadprodukcji. Jest tyle, ile potrzebuje dziecko. Przyrost wagi jest dobry. Teraz też ok 3 miesiąca zwiększy się zapotrzebowanie dziecka na pokarm i będzie więcej wisieć na piersi. Pozwól sobie i maluchowi na to. To trochę jakbyś rozkręcała laktację. Wynika to z tego, że dziecko będzie chciało więcej jeść o piersi będą się tego uczyły. Więcej podaży (ssania) to więcej pokarmu. Maluch wie co robi.
 
Podpisuje się pod wszystkim co wyżej zostało napisane :)
Wszystko jest dobrze. Te pierwsze miesiące to taki okres tzw. „Wiszenia na cycku”.
To, że piersi zrobiły się mniej obrzmiałe nie oznacza, że nie ma pokarmu - wielkość piersi nie jest wyznacznikiem ilości pokarmu. Tez na początku miałam mokre koszulki a później to sie ustabilizowało i tak stabilizować sie będzie już co jakiś czas.
Powodzenia :)
 
reklama
Ja mam problem trochę innej natury.
Moj synek 7 miesięcy ma już rozszerzoną dietę, ale jeszcze kp w ostatnim czasie ciągle by na mnie "wisiał"
w nocy budzi się po kilka razy i domaga się piersi, nie pamiętam kiedy przespałam 5h bez budzenia. W ciągu dnia budzi się w trakcie drzemki jeśli nie zaśnie przy piersi, wieczorne karmienie też kończy się uśnięciem przy piersi.
Czy ktoś miał podobny problem?
 
Do góry