reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Katar u dziecka (3 latek)

89karola80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
541
Witajcie dziewczyny 🖐️ Znów zwracam się do Was z prośbą o pomoc 🌷 Bo już mi ręce opadają.
Z moich obserwacji wynika,ze synkowi dolega katar spływający po gardle. Występuje on tylko wtedy, kiedy śpi. Zaczyna kaszleć i przełykać nagromadzoną wydzieline. Czasem zdarzy się,że go pociągnie na wymioty. W ciągu dnia ok. Od 3 tygodniu "walczę" z tym i odwiedzam co różnych lekarzy,którzy tylko każą doraźnie podawać Nasivin, , inhalowac i psikac w nosek i odciągać (tylko tam nic nie ma),jedynie po nocy syn wydmuchuje katar (koloru żółtego). Syn tydzień był na kropelkach Tobradex(antybiotyk, chyba też steryd 🤔) i przez czas ich stosowania,był spokój, aż musiałam patrzyć,czy oddycha,bo nie było krztuszenia ani charczenia podczas spania. No,ale po odstawieniu dalej męczymy się z tym katarem. Już mam dość chodzenia po lekarzach,bo słyszę tylko jedno i to samo 🙄 Może Wy mi pomożecie,bo serce mi się kraje jak on pół nocy nie śpi a jeszcze muszę go wcześniej budzić do przedszkola :(
Dziękuję 🌷
 
reklama
Identyczna sytuacja u corki - okazalo sie, ze to alergia wziewna. Laryngolog leczyl nas objawowo. Brala steryd do nosa i tabletki. Warto by bylo przyjrzec sie tez migdalkom.
Moze to byc tez wina poczatku sezonu grzewczego. Moze pomoc wietrzenie pokoju przed spaniem i przykrecenie ogrzewania. W sypialni powinno byc nie wiecej niz 20 st w przypadku dzieci.
 
Identyczna sytuacja u corki - okazalo sie, ze to alergia wziewna. Laryngolog leczyl nas objawowo. Brala steryd do nosa i tabletki. Warto by bylo przyjrzec sie tez migdalkom.
Moze to byc tez wina poczatku sezonu grzewczego. Moze pomoc wietrzenie pokoju przed spaniem i przykrecenie ogrzewania. W sypialni powinno byc nie wiecej niz 20 st w przypadku dzieci.
Dziękuję 🌷 my byliśmy u otolaryngologa, u pediatry,ale ciągle to samo " gardło zaczerwienie,bo spływa wydzielina, uszy czyste, osłuchowo czysto. Inhalacje, oczyszczać nos, pstrykać do gardła " ech :( I tak się męczymy co noc. W tamtym roku podobna sytuacja - katar od połowy listopada do połowy stycznia 🙄 Z tym,że mógł odsypiać te nieprzespane noce.
 
Dziękuję 🌷 my byliśmy u otolaryngologa, u pediatry,ale ciągle to samo " gardło zaczerwienie,bo spływa wydzielina, uszy czyste, osłuchowo czysto. Inhalacje, oczyszczać nos, pstrykać do gardła " ech :( I tak się męczymy co noc. W tamtym roku podobna sytuacja - katar od połowy listopada do połowy stycznia 🙄 Z tym,że mógł odsypiać te nieprzespane noce.

Corce laryngolog kamerka zagladal do nosa.
 
Nie, nie robiliśmy. Czy w tym wieku już są wiarygodne ? Przepraszam, ale gdzie coś mi się obiło o uszy,że robi się takie badania od jakiegoś wieku.
My córce zrobiliśmy i wyszła alergia na psa. U niej nie ma problemu z katarem, ale z charczeniem przez długi czas po chorobie, dlatego chcieliśmy się dowiedzieć skąd to. Jeśli uważasz, że takie badanie jest niewiarygodne to okej, ale myślę, że przy chronicznym katarze u przedszkolaka warto sprawdzić wszystkie możliwości. Szczerze mówiąc to badanie pod kątem alergii przyszłoby mi do głowy jako pierwsze, bo póki co leczycie go objawowo, ale nie wiadomo jaka jest przyczyna. A lekarz jeśli słyszy, że nic mu nigdzie "nie siedzi", to co ma powiedzieć?
 
reklama
Nie, nie robiliśmy. Czy w tym wieku już są wiarygodne ? Przepraszam, ale gdzie coś mi się obiło o uszy,że robi się takie badania od jakiegoś wieku.
Panel alergiczny robi się w każdym wieku. Z tym, że do 2 roku życia wyniki mogą być zafałszowane, czyli nie pokażą alergii mimo, że jest. Wynika to z niedojrzałości układu immunologicznego. Jeśli taki katar się utrzymuje, to warto skonsultować się nie tylko z alergologiem, ale też z immunologiem. By sprawdzić, czy nie ma braków immunologicznych. Fakt, że gardło jest zaczerwienione jest dla mnie niepokojący. A dlaczego żaden z lekarzy nie zrobił posiewu tak długo utrzymującego się kataru. Posiew można zrobić z nosa i gardła, by w 100% wykluczyć infekcje. Tyle, że wymazy nie łapią wirusów. U nas inhalacje się sprawdzaja. Ostatnio z hialuronem. Do pokoju dzieci warto też wstawić nawilżacz powietrza, bo może drażni go suche powietrze.
 
Do góry