reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy gaworzenie??

Witam wszystkie Mamy!
Zuzia nadal nie głuży. Dziś kończy 5 miesięcy i nie wydała do tej pory zadnego guuu, aaaa, rrrr, eeee. Nie śmieje się tez w głos. byliśmy już sprawdzić słuch i wszystko ok. Neurolog też twierdzi ze nic się nie dzieje bo nała jest bystra i żywa. Nie mam pojęcia co z tym małym brzdącem jest. Czasami jak już ją bardzo rozsmiesze to wyda jakieś piśnięcie ale nie na wydechu tylko jakby wdychała powietrze i zaraz potem kaszle. Tak jak robia małpki. Nie wim co z nia może być nie tak. Najgorsze ze zaden lekarz nie umie mi oopowiedzieć. Niby wszystko ok to dlaczego inne dzieci mają dwa miesiące i zaczynaja głużyc a moja ma 5 i nic. ZERO!!!Pomóżcie!!!
 
reklama
wiesz co , moja Julka miałam ok 2 mcy jak zaczęła gadać jak najęta. Nagrywałam ją żeby mieć pamiątkę. Zaczęła 3 mc i jakby się zatkała. Przez prawie 2 mce wydawała z siebie jedynie "yyyyyyyyy" jęczała tak całe dnie. Denerwowałam się i poszłam do pediatry. Powiedziala że dziecko ma czas na guganko, że nawet w 6 mcu niektore dzieci głużą. Może poczekaj jeszcze trochę, Julka zaczęła gadac jak najęta od ok tygodnia. Może Twoje dziecko ma jakiś skok? moja przed każdym zapomina co umiała robić do tej pory. A skoro lekarze mowią że jest dobrze to chyba tak jest:-)
 
Dziewczyny odchodzę już od zmysłów Krzyś skończył dzisiaj 9 miesięcy i nie wydaje z siebie żadnych dźwięków oprócz płaczu W tym tygodniu musimy iść na Usg główki do Laryngologa, Psychologa i Logopedy no koszmar. Muszę się upewnić że wszystko jest ok.
 
Dokładnie tak, mój synek jak miał dwa miesiąca, gadał więcej niż teraz (3,5 miesiąca). Może maluch jest teraz tak zajęty poznawaniem świata że zapomina o wydawaniu dźwięków? Jeśli rozwija się prawidłowo to specjalnie bym się nie martwiła na razie.
 
W sumie nie powinnaś aż tak bardzo się przejmować- dzieci rozwijają sie w różnym tempie-jedne szybciej drugie wolniej. Jeśli lekarze nie widzą w tym nic złego to nie ma sensu dodatkowo się denerwować
 
To wszystko pewnie zależy od dziecka, ale jeżeli 9 miesięcne dziecko nic nie mówi, to chyba coś nie tak, ale nie wiem, nie nam się. Moje są tych gadatliwych.
Zuzia ma 4 miesiące i od miesiąca udaje jej się powiedzieć "mama". Dużo gada, piszczy, śpiewa.
 
to sie nie martw bo nie ma czym o ile słyszy a to da się zauważyc :) Moja córka zaczeła gaworzyć dopiero jak miała 10 miesięcy za to bardzo szybko motorycznie się rozwijała
 
reklama
mój mały zaczął własnie tak fajnie juz gaworzyć gdy skączył pól roczku ...wczesniej to było guuuuuu i gyyyyyy... a teraz to juz piszczy krzyczy pierdzi jezykiem krzyczy gaga aaaageeeeee... aaaguuu ...buuuu....heeeeee... giiieeee...... kooooo.....itd wiec coraz to lepiej mu to idzie :) :-D:-D:-D:-D:-D
 
Do góry