reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy pierwsza wizyta u ginekologa?

aneta1922

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Październik 2015
Postów
45
Witam jesli ujzałam na tescie 2 kreseczki kiedy pierwsza wizyta u ginekologa? Ostatni okres mialam 6.11.2015 a dzis jest 13.12.2015. Czyjeszcze czekac
 
reklama
Myśle, chociaż jestem w tej kwestii niedoświadczona, iż możesz zadzwonić do wybranego ginekologa i sie spytać kiedy ginekolog proponuje wizytę:-) mysle ze poprosi Ciebie do siebie wcześniej w celu wypisania ewentualnych witamin i innych suplementów zalecanych dla kobiet w ciąży :-) a tak w ogóle to gratuluje!!! Marzy mi sie maluszek a dopiero pierwszy cykl sie staramy i niestety sie nie udało:(
 
Generalnie pierwsza wizyta powinna się odbyć do 10 tygodnia ciąży, a Ty w tej chwili jesteś pewnie w 5 tygodniu, więc jeszcze masz z miesiąc czasu, ale lepiej zapisać się już, bo nie wiadomo, jak z terminami ;-)
GRATULACJE!
 
Dokładnie, lepiej zorientować się jakie są terminy. Ja swoje wizyty miałam w okolicy 8 tc. i to tak w sam raz. Przy fizjologicznych ciążach nie ma sensu wcześniej, można się tylko niepotrzebnie stresu najeść. ;-)
 
Zgadzam się, w obu ciążach poleciałam na wizyty w 5tc i w obu przypadkach nic nie było widać (w drugiej ciąży to mi baba torbiel wywróżyła, zamiast ciąży, przeryczałam cały dzień, a dziś ta "torbiel" ma prawie 11 miesięcy :-D)
 
Kochana głowa do góry pierwszego synka staraliśmy sie 4 lata. A ta ciaza po 11 miesiacach. Przyjmowała lutecine i robilam testy owulacyjne i jupi.zycze ci powodzenia:happy:
 
wydawac by sie mogło ze to niby takie proste:-) myśl o tym ze dopiero za kilka lat mogę mieć maleństwo mnie smuci:-( chciałabym już i teraz.... Ehh. Trzeba sie pokory nauczyć i cierpliwości :-)
 
reklama
Ogólnie jeśli chcesz się starać o becikowe to koniecznie pierwszą wizytę musisz mieć do 10 tc. No i ogólnie im wcześniej tym lepiej :) Lekarz sprawdzi czy wszystko jest ok. Jeśli nie robiłaś żadnych badań to pewnie da Ci na nie skierowanie ( mocz, morfo, grupa krwi, toxmo, itp)
No i ogólnie to gratulacje i powodzenia :)!
 
reklama
Do góry