reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy przespi cala noc?

Ewa1977

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Listopad 2007
Postów
180
Miasto
Mallorca
Moj syn ma 8 m-cy a wciaz budzi sie w nocy na jedzenie co 3 godziny.Jestem padnieta.Naprawde je tzn.nie oszukuje:-)myk myk 15 min i wraca do spania(ostatnio gorzej bo rosna zeby i go budza.Dodam ze to istny aniolek.Zasypia sam.W ciagu dnia robi sobie dwie drzemki 20 min.rano i jedna dluzsza popoludniu ( moze w tym tkwi problem?ale czytalam ze to normalne a poza tym staram sie zeby nigdy nie spal po 16)Je juz sloiczki.Wieczorem kolacje "przed spaniem"niestety nie lubi mleka sztucznego ani butelki ani nawet smoczka!Nie wiem co robic.Moze ktos mial takie doswiadczenia?Albo zna jakis sposob?Blagam o rade.
 
reklama
witaj w klubie nie przespanych nocy.ja mam juz dosc cycowania w nocy,jestem padnieta,nie raz przespi cala,a nie raz jak dzis prawie wcale i tylko cysio i cysio,bo tez ani smoka ani butelki.nic!w dzien spi ladnie po 2-3 h,a noc losowo wypada.pomalu odstawiam,ale najgorzej bedzie w nocy,bo z cysiem zasypia i sie drze jak nie dostanie.
chyba nie ma zlotego srodka na to,trzeba to wytrwac i samemu dac sobie rade.ja pomyslalam,ze jak antek bedzie juz rozumial,ze cysio jest "BE" to mu bede tlumaczyc i moze sie uda,bo teraz on jeszcze nie rozumie i tylko beczy jak mu nie chce dac.powodzenia tobie i..sobie:no::-)
 
mój maly tez sie wybudzał w nocy i pediatra zalecił podawanie mleczka modyfikowanego na noc poniewaz mojego mleczka wypijał za mało.
. Mały niechciał butli - zastosowałam rady dziewczyn z forum 1) zmieniłam skoczek na 6+ czyli z czterem dziurkami ( ty chyba bys musiała wiekszy o ile sa) 2) mieszałam swoje mleczko z modyfikowanym nakpierw 20 ml modyfikowanego i reszte swojego i codziennie zmniejszałam swoje mleczko i zwiekszałam modyfikowane. Trwało to ok 2 tygodni na poczatku wypijał tylko troszke. Teraz Wojtek bez protestów wypija mleczko modyfikowane.
jesli twój mały nie lubi butli i mleczka to moze tak jak ja daj mu z butli herbatke koperkowa ma ciekawy smak i moze to go zacheci do picia

Ach ja wieczorem po mleczku modyfikowanym daje jeszcze na dopicie cycusia

Zycze powodzenia
 
Ewa1977 myślę, że fakt to że Twój maluszek śpi w ciągu dnia dwa razy to nie problem, mój synek ma 14 miesięcy ,nadal spi w dzień dwa razy (po 1 do 1,5 godziny) i spi całą noc od 20:00 do 7 rano.
Pewnie Twoje maleństwo bardziej potrzebuje cysia, jest przyzwyczajone do przytulania, do piersi i tu jest przyczyna, bardzo duże znaczenie odgrywa właśnie przyzwyczajenie dzidzi. Byc może też pyzuncia ma rację i Twój maluszek jest głodny dlatego się budzi... :confused:

Może spróbuj podawać mu kaszkę ryżową na noc, łyżeczką, zrób gęściejszą, może akurat mu posmakuje i syty pośpi dłużej :tak:

Powodzenia.

PS. Dla pocieszenia napisze Ci, że ja dziś prawie wogóle nie spałam, bo małemu rosna kolejne zęby, gorączkował i płakał, a ja prawie caluśka noc go tuliłam
 
Ja również jestem mamą 14 miesięcznego dziecka.Pati do tej pory wypija w nocy 2 butelki mleka.Daje jej mleko przed 22. Budzi się koło 2-3 i 5-6.Jeśli dam jej herbatkę lub soczek w nocy obudzi się po godzinie. Śpi w ciagu dnia tylko raz od 13 do 15. Niewiem czemu jeszcze sie budzi.Na noc robie gestsze ale to niepomaga
 
Mojej koleżanki synek zaczął przesypiac całe noce jak odstawiła go od piersi. Powiem sczerze ze Bartoszek ma 4 miesiące i czasem zdarzy mu sie obudzic raz w nocy , czasem nawet 3 nie wiem od czego to zależy?
 
Dzieki,pocieszajace,ze nie ja jedna chodze niewyspana.Niby liczylam sie z tym stanem ale bardziej na poczatku macierzynstwa.A w sumie to teraz bardziej mi sie chce spac niz wtedy.No ale nic biore na wstrzymanie i licze na jakas nagla zaskakujaca zmiane.A co sadzicie o lekach homeopatycznych na spanie?
 
Ewa1977- ja bym nie podawala leku na spanie bo moim zdaniem mozna dziecko przyzwyczaic , im mniej leków dla maluszka tym lepiej - takie jest moje zdanie
 
reklama
Je nie spałam przez 9 miesięcy, bo mój aniołek budził się co 3 godziny na jedzenie, aż się wkurzyłam i przebolałam trzy nocki, postawiłam się i nic nie podawałam do pica ... było niemało krzyku, ale się nauczył, że nic nie dostanie i nie ma poco się budzić ... teraz już przesypia od 19-20 do 6-7 rano, czasem się tylko budzi i mnie woła jak nie może znaleźć cyca .... polecam poczytać książki Traccy Hogg Język niemowląt albo Uśnij wreszcie - wszystko można znaleźć w necie

Mamusie i pamiętajcie to wy jesteście kapitanem tego statku - to wy rządzicie :tak:
 
Do góry