reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy testy alergologiczne????

agnieszka81

Fan(ka)
Dołączył(a)
10 Luty 2007
Postów
1 777
Witam wszystkie mamusie:-)
Mam pytanko, ponieważ sama jestem alergiczką, a mój Kubuś od kilku dni ma katar obfity, lejący a poza tym zero temp.kaszlu itp.Podejrzewam że mógł po mnie odziedziczyć alergię na pyłki:-(.Od jakiego wieku przeprowadza się testy alergiczne?i ew. ile to kosztuje prywatnie?może któraś z mamuś wie?pozdrawiam cieplutko!!!!
 
reklama
Testy skórne przeprowadza się dopiero u starszych, kilkuletnich dzieci, bo maluszki mają tak wrażliwą skórę, że wszystko wychodzi zafałszowane... natomiast już u niemowląt można przeprowadzić tzw. testy krwi na IgE całkowite i swoiste (swoiste to na konkretne alergeny), choć większość lekarzy nie spieszy się z nimi, zalecając najpierw obserwację... albo podają Zyrtec czy inny lek bez badań.
Panel na 20 alergenów kosztuje około 160 zl. A byłaś z synkiem u pediatry albo alergologa?
 
witam mamuski :)

mam taki sam problem :(
Ja jestem mega allergiczką na pyłki traw i drzew :(
Podaje synkowi zyrtec w razie czego ;)

z checia zrobiłabym te testy ...gdzie ich szukac ?
Musze dostac na nie skierowanie ?

dzieki za odpowiedz :)
 
Żeby zrobić państwowo to oczywiście konieczne jest skierowanie i niechętnie je dają, bo to kosztowne badanie... Prywatnie robią wszystkie dobre laby, trzeba tylko wybrać taki, w którym pobierają krew małym dzieciom. Ja robiłam w Luxmedzie. Na wyniki czeka się około 2 tygodni.
 
Skierowanie do alergolaga dostaniesz od pediatry,ale jak mowi MARGOT niektorzy lekarze nie sa chetni,aby dawac.I uwazaja,ze dziecko jest za male,aby testy byly prawidlowe.Ja musilam zmienic pani pediatre i dostalam bez problemu.Jak dzwonilam,zby umowic sie na termin,poinformowano nie,ze dziecko musi byc miec aktualne badania na ob, marfologie z wymazem i kał na pasozyty.Nie wiem czy zawsze to jest konieczne,moja jest zapisana do alegrolaga z powodu alergi na mleko krowie i atopowego zapaolenia skory.
Mozna prosic tez o skierowanie do alergologa i dermatologa w jednym.
 
reklama
Mój synek miał robione testy skórne jak miał 1,5 roku.
Co prawda nasza pediatra twierdziła, że to za wcześnie bo mogą byc niewiarygodne, ale prywatnie nam zrobili. Za samo badanie płaciliśmy 120 zł.

Jeśli chodzi o małe dzieci to taki test jest ciężki do przeprowadzenia, bo dziecko nie może ruszac rączką dośc długo. No i to kłócie nie jest przyjemne...
 
Do góry