reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolacja rocznego dziecka

Waleriana

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2017
Postów
89
Doradzcie mi mamuski co robic moja roczna cora je o 20 kasze powinna po tym juz nie byc glodna ale o 21 zaraz przed snem musi dostac mleko bo inaczej nie usnie. Nie wiem czy to przyzwyczajenie bo wypija cala butle i to z takim zaoalem jak by dwa dni nic nie jadla. Potem o 12 sie budzi jesc a potem kolo 4 . co mam robic? Zmienic pore karmienia zmienic kasze na cos innego cos bardziej sytego. Juz sama nie wiem co robic.
 
reklama
Roczniak to małe dziecko jeszcze. Ma prawo jeść. Moje cyckowe to nie było problemu. Jedynie o ząbki bym się martwiła.
 
Jak będzie głodna to ciężko będzie jej zasnąć.
Ewentualnie może "weź " ją podstępem i co 2-3 dni rozcieczaj mleko aż będzie sama woda w butli...jedyna rada na zdrowe ząbki.
 
mój 2latek do dzis pije mleko przed snem .byl na cycku do 1,5roku teraz poprostu z przyzwyczajenia butla musi być.zeby myje po kolacji a pozniej rano dopiero
 
A córeczka ma smoczek?
Moja 6 miesięczna zaczęła mi się budzić co 3 godziny na jedzenie, przynajmniej tak myslałam, bo zjadała wszystko tylko trzeszczało. A chodziło o potrzebę ssania. Jak tylko odstawiłam smoczek je dopiero po 7 godzinach.
 
Moja córka zjadła kolację o 18-19 A potem obowiązkowo mleko o 20 do spania i tak do 2 roku życia. Pediatra powiedziała żeby jej nie odstawiac bo w ciągu dnia mało stałych pokarmów jadła tylko żeby po butelce przemycić jej chociaż 3-4 lyczki wody.
 
Z ciekawości przejrzałam troszkę stron internetowych z przykładowymi jadłospisami dla roczniaczków i właściwie w większości nie było na kolację kaszki na mleku, prędzej na podwieczorek, a jak już to z wkładką, w postaci płatków kukurydzianych czy kulek ryżowych. Na kolację proponowane są jarzynowe zupki, przetarte, gotowane warzywka, różnego rodzaju pasty z warzyw, gotowany ryż, kasza jaglana i tym podobne produkty. Czyli sycące, ale nie ciężkostrawne. Do takiej kolacji warto podać coś do popicia, bo dziecku może później zwyczajnie chce się pić i stąd wrażenie, że tak ochoczo pije mleko, albo zwyczajnie córa je po prostu lubi? Mój szesnastoletni syn do dzisiaj lubi pić mleko i kupię mu krowę, bo taniej mnie to wyniesie. Z kolei młodszy syn bardzo szybko przestał pić mleko, bo go nie lubi, ale na kolację jadł zwyczajne kromki chlebka z dżemem czy wędlinką.
Jak nie chcesz dziecku podawać mleka na wieczór, to proponuję po prostu podać dziecku wodę przegotowaną.
 
reklama
Waleriana wydaje mi się że to nie jest z potrzeby głodu tylko z potrzeby ssania lub taki nawyk. A jaką porcję tej kaszy zjada ? Gęsta czy rzadka ? Mój mały zjada kaszę z 200 ml mleka czyli chyba sporo a i tak później domaga się piersi ze 2 razy do rana.
 
Do góry