reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KOLEŻANKI BIAŁOSTOCCZANKI

Dziekujemy i również życzymy pomyślności w Nowym Roku!!!!!
Wczoraj mieliśmy z okna niesamowity widok, a mianowicie widzieliśmy fajerwerki z niemal całego Białegostoku. Choć raz w roku pozytywnie wypada 4 piętro:-D. Po wypiciu lampki wina, mogłam już iść spać, ale byłam twarda i wytrzymałam do 0.00. Padłam po 2 łykach szampana:baffled::szok:. dzieki Bogu dzieci słodko spały:-).
Gosik pamiętam, że kiedyś pisałaś o tym, że Zosia nie chciała pić z butli. Jak ją do tego przekonałaś? Ja mam ten problem z Olkiem, a za miesiąć do pracy:szok::szok::szok:!!!!
 
reklama
Dziewczyny POMOCY!!
Pod koniec stycznia mój ślubny kończy CZTERDZIECHę. A ja nie mam najmniejszego pomysłu na prezent!! Myśle, że skoro robi sie juz taki stary (40 to dla faceta magiczna data, ciort wie czemu), chciała bym mu podarowac coś wyjątkowego. Ale pryszczy na mózgu zaraz dostanę a nic mi do głowy nie przychodzi

Mania popytałam i moja kolezanka ten problem rozwiązała następujaco: mały załapał picie z łyżeczki i kubka niekapka (miał 4 miesiące). Butelka odpadła totalnie.
 
Kochane!
Wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze dla Was i Waszych najbliższych na 2008
życzy Magdalenka:-)

Żużaczku faceci lubią duże szybkie czerwone samochody po 40-stce;-) może w tym kierunku...
Kiedyś dziewczyny na forum wymyśliły specjalna książeczkę z kuponami - każdy kupon opiewał na coś konkretnego np. 1 dzień wyprawy z kolegami, pół dnia spania, wymyślne dopieszczenie pana męża przez żonkę, itp - szczególność tego polegała na tym, że to obdarowany mógł zdecydowac o realizacji i terminie każdego z kuponów, a drogie zonki przygotowując taki zestawik starały sie bardzo aby znalzły sie tam kupony na szczególne przyjemności, a czesto takie ktorych sobie z róznych powodów ich mąż odmawiał.
Mania moja koleżanka w tym celu wykorzystała .... nianię. Od niej mały niech cial nic z butli, a od niani mu odpowiadało:sorry2:
POzdrawiam mroźnie i śnieżnie:-)
 
Cześc, babyboomisie.
Nikt nie pisze?
No to ja zdam relację.
Jestem zdrowa, cała wesolutka, piekne prezenty dostałam, terazz mam 4 dni wolnego i radośc że hu hu!
Choinke rozebrałam, bo sypała, teraz ją kulturalnie w kom inku spalimy po kawałku.
Poza tym zaraz idę kapać w pudrze truflowym, prezent afrodyzjakalny ponoc..:-)
 
Mamy dziś pechowy dzień! Rano chciałam jechać na zakupy - samochód nie odpalił:-(, potem Mikołaj wylał na siebie gorącą kawę. Dzięki Bogu nie był to wrzatek, ale krzyku i płaczu było co nie miara:-(. Przez 2 godz. robiłam zimne okłady i trochę ulżyło, nie ma pęchęrzy, ale ma czerwoną plamę, smaruję Bepanthenem, po powrocie ze świąt mamy zgłosić się do naszej lekarki, ma lampę Bioptron (chyba tak się nazywa) która niby powoduje wybielanie ewentualnych plam po oparzeniu. Zobaczymy, dobrze że to tylko tak się skończyło, ale strachu miałam:szok::szok::szok:! Oczy trza mieć dookoła głowy, nawet nie słyszałam jak wszedł do kuchni, stałam przy oknie i krzyk:szok::szok::szok:. Jestem wściekła na siebie, że zostawiłam tę kawę na stole:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:!
 
Witam serdecznie!!!
Nazywam się Eliza i też jestem z Białegodtoku, właśnie odkryłam ten wątek i chciałam się przywitać. Mam pytanie czy ktoś nie dawno rodził w PSK i jakie tam panują warunki.
Pozdrawiam
 
Komunikat w sprawie ulgi z tytułu wychowywania dzieci 2008.01.03 11:51

W dniu 5 września 2007 r. Sejm RP przyjął zmiany do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wprowadzając wyższy limit odliczenia z tytułu wychowywania w roku podatkowym dzieci własnych lub przysposobionych.

Zmiany te mają zastosowanie do dochodów uzyskanych w 2007 r. Zatem już przy rozliczeniu za 2007 r. rodzice będą mogli skorzystać z nowej kwoty odliczenia, stanowiącej iloczyn liczby wychowywanych dzieci i dwukrotności kwoty zmniejszającej podatek, określonej w pierwszym przedziale skali podatkowej, tj. 1.145,08 zł (2 x 572,54 zł).

Nie uległy natomiast zmianie warunki korzystania z przedmiotowej ulgi. Tym samym z omawianego odliczenia mogą korzystać podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, uzyskujący dochody opodatkowane na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, wychowujący własne lub przysposobione dzieci:
- małoletnie,
- bez względu na wiek, które zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymują zasiłek pielęgnacyjny,
- do ukończenia 25 lat uczące się w szkołach, o których mowa w przepisach o systemie oświaty lub w przepisach - Prawo o szkolnictwie wyższym, jeżeli w roku podatkowym dzieci te nie uzyskały dochodów, z wyjątkiem dochodów wolnych od podatku dochodowego, renty rodzinnej oraz dochodów w wysokości niepowodującej obowiązku zapłaty podatku.

Odliczenie przysługuje wspólnie obojgu rodzicom. Określoną kwotę odlicza się od podatku jednego z rodziców lub od podatku obojga. W przypadku rodziców, w stosunku do których orzeczony został rozwód albo separacja, odliczenie przysługuje temu, u którego dzieci faktycznie zamieszkują. Jeżeli przez część roku dzieci zamieszkują u każdego z rodziców, odliczenie będzie odpowiednio dzielone między rodziców, stosownie do liczby miesięcy pobytu dziecka u danego rodzica.

Z omawianej ulgi mogą skorzystać osoby rozliczające się zarówno samodzielnie (PIT-36; PIT-37), jak i za pośrednictwem płatnika, tj. zakładu pracy (PIT-40) albo organu rentowego (PIT-40A). Przy czym warunkiem uwzględnienia przedmiotowej ulgi przez płatnika w rozliczeniu rocznym za 2007 r. jest złożenie przez podatnika - w terminie do 10 stycznia 2008 r. - oświadczenia, w którym:
- stwierdzi, że spełnia warunki uprawniające do skorzystania z ulgi (określone w art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych);
- wskaże liczbę dzieci, na które przysługuje odliczenie;
- wskaże kwotę przysługującego odliczenia (obliczoną zgodnie z art. 27f ust. 2-5 ww. ustawy).
 
reklama
Dwa newsy:
1. We wtorek Witek ma operację. Jutro badania. Dodajcie nas do wieczornej modlitwy, zebysmy w środę byli już w domku.
2. Składam wniosek o podwyższenie alimentów od exa. Trzymac kciuki!!
 
Do góry