reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Koło Gospodyń Domowych"

reklama
mniammmmmmm uwielbiam szarlotke..kurcze Wy tak kucharzycie wiec i moze ja zaczne...Kiedys sobie mowilam ze przy garach bede stac jak matka zostane...:-) Mamuska jestem ale jakoc do garkow mnie slabo ciagnie...;);) tzn dla sprostowania-obiady gotuje ale ciasta to raczej kupuje...:zawstydzona/y: :laugh2:
 
Szarlotka najlepsza i najpyszniejsza

Ciasto

3 szklanki mąki krupczatki
1 kostka maragryny Kasia
3 łyżki cukru
3 łyzeczki proszku do pieczenia
5 żółtek

Wyrobić ciasto na stolnicy { czyli na margarynę wysypać mąkę posiekać dodać cukier, proszek do pieczenia i kolejno żółtka zagnieść ciasto} czyli zlepić wszystko w jedna kule tak żeby sie nie rozpadało. 1/4 mniej wiecej ciasta włozyć na jakies 15 min do zamrażalnika reszte wykleić dno blaszki na to połozyć jabłka.

Jabłka przygotowujemy nastepujaco 2-3 kilo jabłek obieramy kroimu na kostki lub ścieramy na tarce i smazymy na patelni aż odparuje sok dodajemy troche cukru i duzo cynamonu. Najlepsze jabłaka to reneta albo inne kwaśne.
Jak nie mamy czasu bawić sie z jabłkami to kupujemy w sklepie gotowe 2 litrowe słoiki jak najlepiej lubie z firmy Prospona ale inne też sa dobre ale dodaje jeszcze do nich cynamon i chwile podgrzewam na patelni by sprawdzić czy nie są za rzadkie.

Na jabłka dajemy piane którą robimy z 5 białek i szklanki cukru jak sie ubije to do tego dajemy jeszcze jeden budyń śmietankowy.
Teraz wyciągamy z zamrażalnika pozostały kawałek ciasta i ścieramy na tarce na grubych oczkach na piane

Pieczemy jakieś 30 40 min w 220 stopniach

A potem tylko wcinamy;-) jutro robię z samego rana.....
 
Sylwia ja znam ten przepis :-) , tylko do ciasta dodaję jeszcze łyżkę śmietany.... robię go również z innymi owocami np. truskawki, śliwki ( mogą być mrożone) i wychodzi wtedy równie smaczne:-) , czekam na następny przepis:-D :-D :-D wymęczę Cię kobitko
 
reklama
Do góry