reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

koniec urlopu wychowawczego a prawo do zasiłku ? Prosze o szybka odpowiedz

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam od 31,05,2010 do 31,05,2013 korzystałam z urlopu wychowawczego na coreczke

byłam zatrudniona na 1/2 etatu od 01.02.2009 r

z dniem 31.05.2013 zakonczyłam urlop wychowawczy i pracodawca wystawił mi świadectwo pracy

w Urzedzie Pracy zarejestrowałam sie jako osoba bezrobotna i tutaj ..

odmowiono mi prawa do zasiłku !

napisane jest dokladnie tak cytuje

" suma okresow o ktorych mowa w art.71 ust.1i2 ww.ustawy przypadajacych w okresie 18 miesiecy poprzedzajacych dzien rejestracji jest krotsza niz 365 dni co stanowi Podstawe odmowy przyznania prawa do zasiłku "


prosze o odpowiedz czy rzeczywiscie tak jest ?

bo z tego co czytam w internecie to urlop wychowawczy ( niewazne czy sie ma 1/2 etatu. 3/4 itp ) liczony jest jako cały etat a co za tym idzie osoby ktore przebywały na urlopie wychowawczym maja prawo do zasiłku dla osob bezrobotnych

bardzo prosze o szybka odpowiedz

pozdrawiam
 
reklama
no własnie tez mis ie tak wydaje ale powiedziano mi ze niewazne jaki etat moze byc 1/4 , 1/2 etatu ale musi byc wynagrodzenie minimalne bo inaczej sie nie liczy

wiec o co chodzi ? czy oni poprostu "oszukuja " aby nie przyznawac zasiłku ?

w internecie znalazłam taki zapis (i o takim mowia urzednicy z UP )

"Warunkiem otrzymania zasiłku jest otrzymywanie wynagrodzenia w kwocie nie mniejszej niż najniższe wynagrodzenie przez co najmniej 12 miesięcy w okresie ostatnich 18 miesięcy. "

ps, tylko jak miałabym zarabiac ta płace minimalna skoro byłam od 3 lat na urlopie wychowawczym i nie pracowałam ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry