reklama

koniec urlopu wychowawczego a prawo do zasiłku ? Prosze o szybka odpowiedz

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez pchelka10.05, 5 Czerwiec 2013.

1. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

witam od 31,05,2010 do 31,05,2013 korzystałam z urlopu wychowawczego na coreczke

byłam zatrudniona na 1/2 etatu od 01.02.2009 r

z dniem 31.05.2013 zakonczyłam urlop wychowawczy i pracodawca wystawił mi świadectwo pracy

w Urzedzie Pracy zarejestrowałam sie jako osoba bezrobotna i tutaj ..

odmowiono mi prawa do zasiłku !

napisane jest dokladnie tak cytuje

" suma okresow o ktorych mowa w art.71 ust.1i2 ww.ustawy przypadajacych w okresie 18 miesiecy poprzedzajacych dzien rejestracji jest krotsza niz 365 dni co stanowi Podstawe odmowy przyznania prawa do zasiłku "

prosze o odpowiedz czy rzeczywiscie tak jest ?

bo z tego co czytam w internecie to urlop wychowawczy ( niewazne czy sie ma 1/2 etatu. 3/4 itp ) liczony jest jako cały etat a co za tym idzie osoby ktore przebywały na urlopie wychowawczym maja prawo do zasiłku dla osob bezrobotnych

bardzo prosze o szybka odpowiedz

pozdrawiam

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Urlop wychowawczy powinie być zaliczony do okresu, od którego zależy otrzymanie zasiłku.

3. reklama
  4. pchelka10.05

no własnie tez mis ie tak wydaje ale powiedziano mi ze niewazne jaki etat moze byc 1/4 , 1/2 etatu ale musi byc wynagrodzenie minimalne bo inaczej sie nie liczy

wiec o co chodzi ? czy oni poprostu "oszukuja " aby nie przyznawac zasiłku ?

w internecie znalazłam taki zapis (i o takim mowia urzednicy z UP )

"Warunkiem otrzymania zasiłku jest otrzymywanie wynagrodzenia w kwocie nie mniejszej niż najniższe wynagrodzenie przez co najmniej 12 miesięcy w okresie ostatnich 18 miesięcy. "

ps, tylko jak miałabym zarabiac ta płace minimalna skoro byłam od 3 lat na urlopie wychowawczym i nie pracowałam ?

Ostatnia edycja: 10 Czerwiec 2013
  5. pchelka10.05

czy ktos mi w koncu odpowie ?? bo czas skladania ewentualnego odwolania jest coraz blizej

Poleć forum