reklama

koniec urlopu wychowawczego a prawo do zasiłku ? Prosze o szybka odpowiedz

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez pchelka10.05, 5 Czerwiec 2013.

1. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam od 31,05,2010 do 31,05,2013 korzystałam z urlopu wychowawczego na coreczke

byłam zatrudniona na 1/2 etatu od 01.02.2009 r

z dniem 31.05.2013 zakonczyłam urlop wychowawczy i pracodawca wystawił mi świadectwo pracy

w Urzedzie Pracy zarejestrowałam sie jako osoba bezrobotna i tutaj ..

odmowiono mi prawa do zasiłku !

napisane jest dokladnie tak cytuje

" suma okresow o ktorych mowa w art.71 ust.1i2 ww.ustawy przypadajacych w okresie 18 miesiecy poprzedzajacych dzien rejestracji jest krotsza niz 365 dni co stanowi Podstawe odmowy przyznania prawa do zasiłku "

prosze o odpowiedz czy rzeczywiscie tak jest ?

bo z tego co czytam w internecie to urlop wychowawczy ( niewazne czy sie ma 1/2 etatu. 3/4 itp ) liczony jest jako cały etat a co za tym idzie osoby ktore przebywały na urlopie wychowawczym maja prawo do zasiłku dla osob bezrobotnych

bardzo prosze o szybka odpowiedz

pozdrawiam

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Urlop wychowawczy powinie być zaliczony do okresu, od którego zależy otrzymanie zasiłku.

3. reklama
  4. pchelka10.05

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    no własnie tez mis ie tak wydaje ale powiedziano mi ze niewazne jaki etat moze byc 1/4 , 1/2 etatu ale musi byc wynagrodzenie minimalne bo inaczej sie nie liczy

wiec o co chodzi ? czy oni poprostu "oszukuja " aby nie przyznawac zasiłku ?

w internecie znalazłam taki zapis (i o takim mowia urzednicy z UP )

"Warunkiem otrzymania zasiłku jest otrzymywanie wynagrodzenia w kwocie nie mniejszej niż najniższe wynagrodzenie przez co najmniej 12 miesięcy w okresie ostatnich 18 miesięcy. "

ps, tylko jak miałabym zarabiac ta płace minimalna skoro byłam od 3 lat na urlopie wychowawczym i nie pracowałam ?

Ostatnia edycja: 10 Czerwiec 2013
  5. pchelka10.05

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    czy ktos mi w koncu odpowie ?? bo czas skladania ewentualnego odwolania jest coraz blizej

Poleć forum