reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Tego nie możesz przegapić!

    Marzysz o własnej marce, o otworzeniu firmy? Wpadaj 8.03 o godz.10:30. Daria opowie, jak zacząć myśleć o produkcie? Jak stworzyła markę Clochee i jak udaje jej sie łączyć macierzyństwo z prowadzeniem firmy. Będzie czas na wasze pytania! Zapraszam serdecznie.

    Jeśli masz sposoby na kolki i ból brzuszka maluszka, nie przegap konkursu Vivomixx. Wygraj zakupy!

    Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Kosiniakowe

Dołączył(a)
27 Sierpień 2020
Postów
6
Witam mam pytanie odnośnie kosiniakowego jeżeli urodziłam 30 stycznia tego roku dziś składałam wniosek o kosiniakowe załóżmy ze decyzja będzie w marcu to czy wypłacają od momentu narodzin dziecka czyli za styczeń luty i marzec czy od momentu decyzji ?
 
reklama

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
5 712
Cytuję ze strony mopsu: "Kwotę świadczenia rodzicielskiego przysługującą za niepełny miesiąc ustala się, dzieląc kwotę świadczenia przez liczbę wszystkich dni kalendarzowych w tym miesiącu, a otrzymaną kwotę mnoży się przez liczbę dni kalendarzowych, za które świadczenie przysługuje. Kwotę świadczenia przysługującą za niepełny miesiąc zaokrągla się do 10 groszy w górę."
"Prawo do świadczenia rodzicielskiego ustala się, począwszy od miesiąca urodzenia lub przysposobienia dziecka, a w przypadku opiekuna faktycznego dziecka i rodziny zastępczej, z wyjątkiem rodziny zastępczej zawodowej, osób, od miesiąca objęcia dziecka opieką, jeżeli wniosek o ustalenie prawa do świadczenia rodzicielskiego został złożony w terminie 3 miesięcy, licząc od dnia urodzenia lub przysposobienia dziecka, a w przypadku osób opiekuna faktycznego dziecka i rodziny zastępczej, z wyjątkiem rodziny zastępczej zawodowej, od dnia objęcia dziecka opieką."
"W przypadku złożenia wniosku po terminie, nie później jednak niż w okresie 52 tygodni, w przypadku urodzenia (przysposobienia, objęcia opieką) jednego dziecka i odpowiednio dłużej w przypadku urodzenia (przysposobienia, objęcia opieką) więcej dzieci, prawo do świadczenia rodzicielskiego ustala się, począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek."
 

Aneta_78

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Sierpień 2020
Postów
15
Witam mam pytanie odnośnie kosiniakowego jeżeli urodziłam 30 stycznia tego roku dziś składałam wniosek o kosiniakowe załóżmy ze decyzja będzie w marcu to czy wypłacają od momentu narodzin dziecka czyli za styczeń luty i marzec czy od momentu decyzji ?
Świadczenie rodzicielskie bedzie przyznane od 30.01.2021 do 29.01.2022.
Za styczen 2021 kwota świadczenia będzie przyznana tylko za dwa dni (30 i 31.01).
Co do wypłaty,to zależy od OPSu. Jeśli wydadzą decyzję przyznająca jeszcze w lutym 2021, to wypłata będzie za styczeń i luty. Jeśli decyzja będzie w marcu ,to wyplata musi objąć styczeń luty i marzec ,gdyż świadczenia wypłaca się w okresach miesięcznych.
W decyzji przyznającej świadczenie musi być napisane za jakie miesiące - kiedy będzie wypłata .
🙂
 
Do góry