reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koślawy paluch u rocznego dziecka

Monag89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Lipiec 2019
Postów
152
Moja córeczka ma 14 miesięcy. Chodzi od jakiś dwóch miesięcy. Zauważyłam, że podczas chodzenia duże palce u stóp są bardzo wygięte do środka. Załączam zdjęcie.
Czy któraś z mam miała podobny przypadek?
 

Załączniki

  • PSX_20210327_221025.jpg
    PSX_20210327_221025.jpg
    148,4 KB · Wyświetleń: 482
reklama
Moja córeczka ma 14 miesięcy. Chodzi od jakiś dwóch miesięcy. Zauważyłam, że podczas chodzenia duże palce u stóp są bardzo wygięte do środka. Załączam zdjęcie.
Czy któraś z mam miała podobny przypadek?
Hej Kochana. Możesz z dzieckiem zaczac uczęszczać na rehabilitację, żeby nie pogłębiać wady - mimo ze koślawość jest normą do 4-5roku zycia. Możesz nawet cwiczenia wymyślać tak zeby nogi stawiała na zewnątrz ...
 
Przepraszam, dopiero zauwazylam zdjęcie. Musiałabyś sprawdzić u fizjoterapeuty czy to przypadkiem nie bedzie koślawy paluch, im wcześniej rehabilitacja tym lepsze rokowanie moze byc. Bo z koślawym paluchem moze byc roznie - z tego co sie orientuje to z koślawością u dzieci mogą być do któregoś roku życia ale z kolanami, a z paluchami nigdy nic nikt nie mówił mi co i jak. Dlatego wybrałabym się na Twoim miejscu do fizjoterapeuty dziecięcego.
 
Przepraszam, dopiero zauwazylam zdjęcie. Musiałabyś sprawdzić u fizjoterapeuty czy to przypadkiem nie bedzie koślawy paluch, im wcześniej rehabilitacja tym lepsze rokowanie moze byc. Bo z koślawym paluchem moze byc roznie - z tego co sie orientuje to z koślawością u dzieci mogą być do któregoś roku życia ale z kolanami, a z paluchami nigdy nic nikt nie mówił mi co i jak. Dlatego wybrałabym się na Twoim miejscu do fizjoterapeuty dziecięcego.
Jesteśmy po wizycie u fizjoterapeuty. Skierował nas do ortopedy dziecięcego. Wg niego dziecko za bardzo wygina paluszki. Mamy zalecone ćwiczenia także bedzięmy codziennie ćwiczyć:)
 
Moja córeczka ma 14 miesięcy. Chodzi od jakiś dwóch miesięcy. Zauważyłam, że podczas chodzenia duże palce u stóp są bardzo wygięte do środka. Załączam zdjęcie.
Czy któraś z mam miała podobny przypadek?
Hej, mamy to samo! Widzę, że wpis był 2 lata temu, dlatego dopytam jak to się u Was zakończyło lub toczy?
 
Do góry