reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kosmetyki ekologiczne

ja znalazłam przypadkiem polską firmę, która od niedawna produkuje kosmetyki tylko z naturalnych składników. Nazywają się VEDARA i mają np. Bio-Serum do Ciała, które polecają przyszłym mamom. Kupiłam je na prezent dla koleżanki, zobaczymy jak zadziała...
 
reklama
Z Sanoflora miałam krem i no niestety nie dla mnie. Za to bardzo lubię kosmetyki z alterry. Tylko nie wiem czy one są aż tak eko.
 
Od dłuższego czasu wymieniam w domu wszystkie chemiczne kosmetyki (szczególnie te dla dzieci) na naturalne. Wiem, ze tymi kosmetykami nie zaszkodzę dzieciom. Stosujemy np. pastę do zębów dla dzieci Lavera, masło shea na mrozy, olejki z migdałów, kokosowy, oliwę z oliwek. Zawsze czytam składy na opakowaniu i kupuję tylko te naturalne, czyli min. 95% składników pochodzenia roślinnego. Prowadzę bloga o naturalnych sposobach w wychowywaniu dzieci i zdrowej diecie dziecięcej, moze skorzystacie z jakiś informacji. Zapraszam
 
Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam te nowo-powstające mydlarnie ekologiczne. Mydełka i kremy na prawdę mogą zdziałać cuda. Poziom obsługi też jest na wysokim poziomie, a do tego ładnie tam pachnie, zakupki pakują w ekologiczne torby. Tylko ceny trochę wyższe niż np. w rossmanie, ale naprawdę warto :) Skóra później jest taka gładka... :)
 
slyszalam o tym peelingu z fusów z kawy polaczonymi z oliwka, ale ja jakos nigdy nie mam glowy do takich mikstur, no i czasu- mam peeling z drogerii z bielendy, owocowy :) zreszta latem wole jakies orzezwiajace zapachy owocow niz kawa :)
 
Generalnie rzecz biorąc kosmetyki ekologiczne czy to do makijażu czy pielęgnacji ciała- bardzo dobrze wpływają na moją cere i co ważne: nie podrażniają jej,w końcu o to właśnie w tym chodzi.
 
A jakie kosmetyki do makijażu byś poleciła z ekologicznych?

Ja bardzo lubię peelingu z fusów z kawy, zrobienie go jest bardzo szybkie, zwłaszcza gdy ktoś z domowników pije kawę fusiastą.
 
reklama
Zgodzę się,ze można taki peeling szybko przygotować i też czasem fundowałam sobie taki zabieg:) O dziwo nie podrażnia mnie w przeciwieństwie do pasty cukrowej,a to również bardzo istotny element. Jeżeli chodzi o te do makijażu,to kwestia budżetu jaki możesz przeznaczyć na ten cel,co firma to w zasadzie inna cena.
 
Do góry