reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Uwaga! Zaczynamy odliczanie! Tego nie przegap i przygotuj się z nami do Świąt. mam nadzieję, że ten link zadziała ;) Jesli masz problem z wysłaniem zgłoszenia - napisz do mnie - aniaslu KALENDARZ ADWENTOWY - kliknij

A jesli wybierasz się w zimową podróż nie zapomnij wziąć ze sobą tego zestawu. Co wolisz? Ciepły śpiworek do wózka, czy miękką wkładkę. Ja osobiście jestem fanką mufki. Zobacz i wybierz!

reklama

Kozie mleko a karmienie

Rozwiązania
0
Witam urodziłam syna 31.12.2017 r. Do początku sierpnia karmiłam synka piersią. Jednak wraz ze ząbkami przestał ssać. Więc zaczęłam ściągać laktatorem. Pokarmu z dnia na dzień bylo coraz mniej. Aż do 2 listopada... Dziś udało mi się spuścić 5 ml. I koniec już nie dam rady ani ręcznym laktatorem ani elektrycznym. Sutki już mi mało nie odlecą, piecze i boli ☹. Poza moim mlekiem podawałam synowi kaszki, płatki ryżowe, owsianke na kozim mleku. Synek rosnie i biega i bardzo dobrze wygląda. Czy gdy już nie mam pokarmu, a syn wszedł w 11 mc mogę go karmić tylko mlekiem kozim ? Czy muszę podawać mu bebilon, bebiko, nan czy coś tam... Czy wystarczy te kozie mleko i fakt ze on juz dostaje te mleko od 7 mca a pozatym wszystko je. Poprostu nie chcialabym go poic sztucznym mlekiem. Pozdrawiam

reklama

Annie1981

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
Mleko od kozy polecane jest dla dzieci powyżej 1 roku życia, ze względu na wysoką zawartości soli mineralnych, które mogą zbyt obciążać nerki malucha, a i potem niezbyt często.
Nie powinno być więc podstawą diety, a do roku mleko jest podstawą diety.
Rozmawiałam z dietetykiem, który mi powiedział, że jeżeli dziecko odstawi się przed rokiem (po 8-9 miesiącu) to zamiast mleka można podawać soczewicę, jaglankę i jogurt naturalny ale wtedy codziennie. Po roku nie trzeba już podawać żadnego mleka.

murasaki

Rozwiązania
3
Mój pediatra uważa że małe dziecko powinno byc na mm. Inne mleka maja zbyt dużą zawartosc białka

Rozwiązania
0
Annie1981 niestety jogurtu naturalnego nie mogę mu podawać ponieważ ma skaze białkową... Ogólnie mleko krowie odpada i tym podobne produkty ... Dlatego jak jeszcze karmiłam podawałam mu jaglanki płatki owsiane kaszki manne itp gotowane na mleku kozim... W takim razie włączę mu jeszcze do diety soczewice hmmm musze poczytać jak mu ją przyżądzić. Ja wstępnie byłam u mojej położnej i mówiła że mogę spróbować mu podać mleko modyfikowane tylko może nie będzie chciał go pić bo nie będzie mu smakować... W końcu przez 10 miesięcy pił moje mleko i ewentualnie dania na kozim.

Annie1981

Rozwiązania
1

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
@Sisi102 poczytaj o mleku capri care. Na bazie mleka koziego, bez palmowych dodatkow. Moj syn ma skaze bialkowa i czasem je pije. Choc jefna butle dziennie do roku. Nie ma jednak takiego obowiazku
Co do jogurtu to mozna kupic owczy jogurt i serki kozie. Tez z tego korzystam. Moj pediatra zna problem i nie oponowal w cale. Sprobuj jaglanke na wodzie z bananem. Moj syn zajada codziennie na sniadanie i kolacje. My soczewicy nie jemy, bo jest wysokobialkowa i synka uczula.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
kasiekz Mały alergik 7
ewkasp Żywienie dzieci - porady 14
K Kuchnia alergika 7
M Żywienie 4
Inka H Jedzeniowe ABC 3

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania