reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krostka na dolnej powiece u 2 latki ((

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam zauwazylam dzis ze u mojej 2 letniej coreczki pojawilo sie cos na dolnej powiece
wygladem przypomina krostke jest czerwona a w srodku jest cos bialego tak jakby ropka

umiejscowione jest to na dolnej powiece przy kaciku oka

mala trze oczko

jak probowałam jej to przemyc przygotowana letnia woda (myslałam ze to "śpioszek " )

to zaczela plakac

wiec dałam sobie spokoj

oczko nie jest opuchniete

mam wrazenie ze jest lekko czerwone ( ale moze dlatego ze coreczka szła spac i byla zmeczona )

prosze o rade czy wybrac sie z " taka błachostka " do pediatry ?boje sie ze pediatra mnie wysmieje
u okulisty wiem ze trzeba czekac na wizyte ok 3 tyg w moim miescie

prosze o szybka odpowiedz bo naprawde sie martwie

dziekuje i pozdrawiam
 
reklama
Nie wiem co to może być, ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości udaj się do pediatry od tego jest przecież:tak: Może to jakiś jęczmień czy coś, powie Ci co z tym robić czym smarować itd.
 
posmaruj neomecyną
moze być jeczmien, gradówka lub zwykła krosta którą wystarczy zdrapac delikatnie paznokciem zeby ropka wyszła
 
neomecyna to antybiotyk ja bym nie smarowala bez konsultacjii z lekarzem. antybiotyk nie jest wskazany w leczeniu wszystkiego.!! zdrapać zeby ropa wyszła? to mogę ja sama sobie ale nie dziecku, dziecku żadnych krostek się nie wyciska i nie rozdrapuje a ropa jak ma wypłynąć to sama się przebije ,wystarczy połozyc torebkę z rumiankem(ciepłą ,oczywiście nie gorącą,
ja bym na twoim miejscu poszła do ekarza ,jesteś mama i jak coś cię martwi masz prawo poradzić się kogoś kto właściwie od tego jest.
 
Jeśli boli - to może być jęczmień, a jak nie boli - to może być gradówka. Najlepiej jednak skonsultować u lekarza. U nas z powodu krostki na oku pediatra przesunęła termin szczepienia - więc to może nie być błahostka. My walczyliśmy z gradówką - długo, ale się udało pozbyć paskudztwa.
 
dzis niestety nie zdazyłysmy do pediatry (

ale jutro sie wybierzemy

mam wrazenie ze coreczke to nie boli

zauwazylam dopiero dzis rano wyglada to tak ...

na prawej powiece na dole ok 5 mm od kacika oka miedzy rzesami dookoła krostka jest czerwona a w srodku ma biały punkcij

wygladem przypomina potowke ale jest bardziej czerwona dookola

narazie przemywam woda przygotowana albo rumiankiem ale corcia nie da dotknac ucieka

mam wrazenie ze sie bardziej zaczerwienilo od rana kiedy to zobaczylam

w srode akurat mamy wizyte u pulmonologa mala bedzie mala robione testy powtornie bo jest alergiczka na kakao wiec moze to tez cos ja uczulilo

a co to ta gradowka ??

coreczka ma tylko 1 krostke

ps, w zadnym wypadku nie bede tego "wyciskac i przekuwac " itp to jest oko no i male dziecko

nawet sobie bym nie "wycisnela "
 
reklama
witam krostka utrzymywala sie 2 dni po tym czasie zaczela sie zasuszac :tak:

nic przy niej nie robilam tylko przecierałam oczko woda letnia przygotowana

dzis miałysmy wizyte u lekarza ale na szczescie po krostce nie ma prawie sladu :tak:

pediatra podejzewa ze to byla potowka

chociaz dla mnie to niespotykane miejsce jak na potowke (chodzi o dolna powieke )

dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie
 
Do góry