reklama

biała krostka na dolnej powiece u 2 latki (

Temat na forum 'Porady - rozwój i zdrowie dzieci' rozpoczęty przez pchelka10.05, 26 Marzec 2012.

1. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

witam zauwazylam dzis ze u mojej 2 letniej coreczki pojawilo sie cos na dolnej powiece
    wygladem przypomina krostke jest czerwona a w srodku jest cos bialego tak jakby ropka

umiejscowione jest to na dolnej powiece przy kaciku oka

mala trze oczko

jak probowałam jej to przemyc przygotowana letnia woda (myslałam ze to "śpioszek " )

to zaczela plakac

wiec dałam sobie spokoj

oczko nie jest opuchniete

mam wrazenie ze jest lekko czerwone ( ale moze dlatego ze coreczka szła spac i byla zmeczona )

prosze o rade czy wybrac sie z " taka błachostka " do pediatry ?boje sie ze pediatra mnie wysmieje
    u okulisty wiem ze trzeba czekac na wizyte ok 3 tyg w moim miescie

prosze o szybka odpowiedz bo naprawde sie martwie

dziekuje i pozdrawiam

2. Karolina Isio-Kurpińska

Karolina Isio-Kurpińska Expert J&J. Porady

witam,
    jeśli Pani się niepokoi, to na pewno warto skonsultować się z pediatrą - jeśli wyśmieje, to źle świadczy o nim...
    Być może to faktycznie drobnostka, podrażnienie, ale możliwe również, że to rozwijająca się infekcja (np. jęczmień). Warto pokazać to lekarzowi, który stwierdzi, czy i jak leczyć córeczkę.
    Mam nadzieję jednak, że sprawa już nieaktualna i krostka zniknęła samoistnie...
    Pozdrawiam i życzę zdrowia!

3. reklama
  4. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

witam krostka utrzymywala sie 2 dni po tym czasie zaczela sie zasuszac :tak:

nic przy niej nie robilam tylko przecierałam oczko woda letnia przygotowana

dzis miałysmy wizyte u lekarza ale na szczescie po krostce nie ma prawie sladu :tak:

pediatra podejzewa ze to byla potowka

chociaz dla mnie to niespotykane miejsce jak na potowke (chodzi o dolna powieke )

dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie

Poleć forum