reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krostki na buzce . Pomocy

Fado123

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2019
Postów
6 828
Dziewczyny, znowu ja :( moja córka od kilku tyg ma na policzkach ,czole i brwiach ,ma czerwone suche chrostki, do tego swedza, byłam u lekarza ,twierdzi że to lojotokowe,dostała maść i fanistil, nic nie pomaga, noce nie przespane, bo tak się biedna drapie ,w dzień to samo ,ja już nie mogę patrzeć jak się męczy, może Wy coś doradzcie ?
 
reklama
Rozwiązanie
N
TYlko jak postepowac w wypadku jak aie karmi mm gdzie sa wytyczne i od 5 miesiaca zalecane 4 butelki na dobe a po 6 miesiacu 3.
Nie patrz na wytyczne tylko na swoje dziecko, ważne by średnio tego mm na dobę było odpowiednio do wieku, plus minus oczywiście. Czy butelek będzie 4/5/6 nie ma znaczenia, bo każdy maluch wypija inne ilości, nie sposób wmusić w dziecko 200ml bo tak jest napisane na opakowaniu skoro da rade tylko 150. Są też sytuacje że dziecko odmawia mleka na rzecz poznanych nowych smaków, co wtedy? Poprostu przemycać w jedzeniu, typu kaszka, jajecznica, placuszki, takie ilości by odpowiadały sredniemu zapotrzebowaniu. Dlaczego to tak ważne? Bo składniki odżywcze z mleka są łatwiej przyswajalne przez dziecko więc...
Moja córka od urodzenia miała problemy z krostkami na buźce. Początkowo miała zmiany jak na pierwszym zdjęciu i też się drapała, nie mogła spać była niespokojna. Byłam u wielu lekarzy i każdy gadał coś innego. Trądzik niemowlęcy, alergia, gronkowiec, potówki... Ile jak się nastresowałam ... Zniknęło samo... Po zniknięciu tych pierwszych zmian pojawiły się inne ( zdjęcie drugie) i pojawiają się do dzisiaj. Na czole, policzkach, brwiach. Czasem drapie czasem nie. Sama doszłam do tego, że jest to rogowacenie okołomieszkowe, a nie żadna alergia. Smaruje kremem nawilżającym i pomaga. Wydaje mi się, że jeśli byłaby to alergia bądź nietolerancja białka zmiany pojawiłyby się również na ciele, nie tylko na buźce.
 

Załączniki

  • IMG_20190602_111355.jpg
    IMG_20190602_111355.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 51
  • UExCuzezHM7ltuBd6B.jpg
    UExCuzezHM7ltuBd6B.jpg
    33,7 KB · Wyświetleń: 49
reklama
Moja córka od urodzenia miała problemy z krostkami na buźce. Początkowo miała zmiany jak na pierwszym zdjęciu i też się drapała, nie mogła spać była niespokojna. Byłam u wielu lekarzy i każdy gadał coś innego. Trądzik niemowlęcy, alergia, gronkowiec, potówki... Ile jak się nastresowałam ... Zniknęło samo... Po zniknięciu tych pierwszych zmian pojawiły się inne ( zdjęcie drugie) i pojawiają się do dzisiaj. Na czole, policzkach, brwiach. Czasem drapie czasem nie. Sama doszłam do tego, że jest to rogowacenie okołomieszkowe, a nie żadna alergia. Smaruje kremem nawilżającym i pomaga. Wydaje mi się, że jeśli byłaby to alergia bądź nietolerancja białka zmiany pojawiłyby się również na ciele, nie tylko na buźce.
Kurcze podobne
 

Załączniki

  • 20200130_132116.jpg
    20200130_132116.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 36
Byłam dziś u innego lekarza ,tez od razu ze to alergia na białko, kazał zmienić mleko ,i jakoś krem ze sterydem na 4 dni przepisal ,ręce opadają
Posłuchaj lekarza. Jak odstawisz mleko, to samo zejdzie. Typowe objawy i wygląd. Gastrolodzy jak twierdzą mają na to maści, tylko razem z tym paskudztwem dziecko jest niespokojne, gorzej śpi, gorzej je, może mieć ulewania, refluks itp.
Kąpiele w krochmalu, częste nawilżanie ciała emolientami typu Emol.ium laroche. U nas na początku lepszy było Roche. Na twarzy kilka razy dziennie smarowalam bambi.no w metalowym pudełku.
 
Posłuchaj lekarza. Jak odstawisz mleko, to samo zejdzie. Typowe objawy i wygląd. Gastrolodzy jak twierdzą mają na to maści, tylko razem z tym paskudztwem dziecko jest niespokojne, gorzej śpi, gorzej je, może mieć ulewania, refluks itp.
Kąpiele w krochmalu, częste nawilżanie ciała emolientami typu Emol.ium laroche. U nas na początku lepszy było Roche. Na twarzy kilka razy dziennie smarowalam bambi.no w metalowym pudełku.
Mówisz? Bo ja już głupieje, mała kapiemy w emolium i tym samym balsamuje, do buźki mam maść robiona ,a czym przemywac twarz?
 
Mówisz? Bo ja już głupieje, mała kapiemy w emolium i tym samym balsamuje, do buźki mam maść robiona ,a czym przemywac twarz?
Sama woda. Ja buzię myłam podczas kąpieli, czyli w emolientach. W ciągu dnia przemywam zmoczonym woda bawełnianym płatkiem. Nie używam mokrych chusteczek tylko płatki bawełniane maczam w wodzie i tym wycieram pupę, ciało, buzię, raczki. A Alergię z AZS przechodziłam z 2 dzieci

Jeszcze jedno... Samo smarowanie nie pomoże, jeśli wciąż będzie alergen
 
Ostatnia edycja:
Sama woda. Ja buzię myłam podczas kąpieli, czyli w emolientach. W ciągu dnia przemywam zmoczonym woda bawełnianym płatkiem. Nie używam mokrych chusteczek tylko płatki bawełniane maczam w wodzie i tym wycieram pupę, ciało, buzię, raczki. A Alergię z AZS przechodziłam z 2 dzieci

Jeszcze jedno... Samo smarowanie nie pomoże, jeśli wciąż będzie alergen
Ja tez myje dupke woda, tylko na noc chusteczki, do tej pory przemywalam buzke woda ,ale lekarka powiedziała, że mam to robić oliwka, i jak potem krem kłaść?
 
reklama
Ja tez myje dupke woda, tylko na noc chusteczki, do tej pory przemywalam buzke woda ,ale lekarka powiedziała, że mam to robić oliwka, i jak potem krem kłaść?
Pierwsze słyszę by takie zmiany oliwka smarować. To co nakładasz musi pozwalać zmienionemu miejscu oddychac, mieć kontakt z powietrzem. Oliwka do takich rzeczy nie nadaje się. U mnie bpanthen też się nie sprawdził. Dziecko dużo rączkami w buzi grzebie, więc to co nakładasz musi być bezpieczne. Tego typu rzeczy przemywa się woda bądź krochmalem. Niczym innym. Jak koniecznie chcesz jakiś płyn to spróbuj cetaphil do twarzy. Osobiście pozostałbym przy wodzie, a potem jeśli nie zaogni sytuacji to krem bambino koniecznie ten z metalowego pudełka. Spróbuj najpierw na kawałku skórki. Ale skoro mojego syna nie uczulał, a jego uczulalo niemal wszystko, to może i wam pomoże. Będzie rozjaśniał zmienione miejsca, bo ma cynk. I nie boli jak nakładasz go na ranę. A to ważne. I łagodzi świąd. Kiedyś używałam go na ugryzienia komarow
 
Do góry