reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Krwiak w bardzo wczesnej ciąży.

Ipekakuana

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam.
Jestem w drugiej bardzo wczesnej ciąży (4 tv + 3 dni). W USG jest przestrzeń płynowa (krwiak) 0.5 cm, nie widać pęcherzyka ciazowego jeszcze.
W poprzedniej ciąży, która poronilam, też był od początku taki krwiak tylko 2 cm. Potem pojawił się zarodek z serduszkiem, ale w 8 tc obumarl.

Lekarka zaleciła odpoczywać (Luteine I acard już brałam wczesniej). Czy powinnam leżeć plackiem?
Czy ktoś miał podobne sytuacje? Jakieś szanse na dobre zakończenie?

reklama

Ipekakuana

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dodam, że nie mam żadnego krwawienia i plamien. W pierwszej ciąży też nie miałam. Boli, A raczej to taki dyskomfort, głównie w okolicy prawego jajnika czasami lewego.

Kasacja

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Ja mialam troche pozniej, bo w 9tc. Dostalam leki przeciwkrwotoczne, duphaston i mialam sie oszczedzac. Dostalam sporego krwotoku i pojechalam na IP, ale tam lekarz nic nie zauwazyl,dopiero wieczorem moja lekarka zauwazyla krwiaka. Wchlanial sie ok. Miesiaca i tyle tez mniej wiecej plamilam

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Witam.
Jestem w drugiej bardzo wczesnej ciąży (4 tv + 3 dni). W USG jest przestrzeń płynowa (krwiak) 0.5 cm, nie widać pęcherzyka ciazowego jeszcze.
W poprzedniej ciąży, która poronilam, też był od początku taki krwiak tylko 2 cm. Potem pojawił się zarodek z serduszkiem, ale w 8 tc obumarl.

Lekarka zaleciła odpoczywać (Luteine I acard już brałam wczesniej). Czy powinnam leżeć plackiem?
Czy ktoś miał podobne sytuacje? Jakieś szanse na dobre zakończenie?
Na początek najczęściej odstawia sie acard. Można do niego wrocic jak krwiak się straci. Acard powoduje, że krew nie krzepnie i moze coraz mocniej lecieć. Z reguły przy krwawieniach odstawia się go. On działa aż do 7 dni. Już lepiej byś brała heparynę drobnocząsteczkowa. Niektórzy zalecają leżeć plackiem, wstawać tylko do ubikacji. Inni każą się tylko oszczędzać. Na pewno musisz uważac

Ipekakuana

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Na początek odstaw acard. Wrócisz do niego jak krwiak się straci. Jeśli będziesz dalej go brała, to krew nie będzie krzepła i będzie coraz mocniej lecieć. Z reguły przy krwawieniach odstawia się go. On działa aż do 7 dni. Już lepiej byś brała heparynę drobnocząsteczkowa. Niektórzy zalecają leżeć plackiem, wstawać tylko do ubikacji. Inni każą się tylko oszczędzać. Na pewno musisz uważac
Nie mam krwawień.

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Nie mam krwawień.
Krwiak może się wchłonąć tak, że nie będziesz widzieć krwi, albo przemieści się i wypłynie. Możesz się wtedy przestraszyć. Nie zawsze oznacza to coś złego.
No i przy krwiakach można brać leki przeciwkrwotoczne, ale to wszystko zależy od lekarza

BetiPS

Rozwiązania
1
Ja miałam w obecnej ciąży w 6 tygodniu. Dostałam cyclogest 400 mg i zastrzyki prolutex. Byłam na kontroli i krwiaka prawie nie ma. Te leki są bardzo drogie bo za dwa opakowania cyclogestu i 3 prolutex zapłaciłam 830 zł. No ale pomogły

Ipekakuana

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ja miałam w obecnej ciąży w 6 tygodniu. Dostałam cyclogest 400 mg i zastrzyki prolutex. Byłam na kontroli i krwiaka prawie nie ma. Te leki są bardzo drogie bo za dwa opakowania cyclogestu i 3 prolutex zapłaciłam 830 zł. No ale pomogły
Zapytam za tydzień. Mi nawet nie kazała leżeć, tylko odpoczywać i się nie stresować. Nawet praca była pod znakiem zapytania : "Może lepiej nie".

reklama

BetiPS

Rozwiązania
1
Mi też nie kazała leżeć. Powiedziala żeby nie współżyć i nie dźwigać. Obecnie jestem w 10 TC i 5 dniu. Na USG powiedział mi lekarz że krwiaka nie ma jest tylko taka jakby blizna po krwiaku

Ipekakuana

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Mi też nie kazała leżeć. Powiedziala żeby nie współżyć i nie dźwigać. Obecnie jestem w 10 TC i 5 dniu. Na USG powiedział mi lekarz że krwiaka nie ma jest tylko taka jakby blizna po krwiaku
A pamiętasz jak duży był krwiak?

Zobaczymy gdzie się pojawi zarodek. Tylko już od razu mam zle myśli przez to, że kolejna ciaza i to samo, A wcześniej się nie udało.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A Krwiak w bardzo wczesnej ciąży Potrzebuję porady 286
Martynka90 Krwiak we wczesnej ciazy a dzwiganie dziecka Potrzebuję porady 4
Szyszka kata Krwiak w ciąży Ciąża, poród, połóg 53
A Krwiak Potrzebuję porady 2
D Krwiak poporodowy. Zajrzyj proszę Ciąża, poród, połóg 7
K Krwiak w ciąży Potrzebuję porady 23
Dominika666 Krwiak podkosmówkowy 13 tc. Ciąża, poród, połóg 164
B Krwiak większy od pęcherzyka Ciąża, poród, połóg 28
Manami Krwiak podkosmówkowy Potrzebuję porady 8
A Szukam osoby z podobnym przypadkiem... Potrzebuję porady 8
A Krwiak? Ciąża bliźniacza? Potrzebuję porady 18
A Krwiak zmniejszył się i ponownie powiększył? Potrzebuję porady 3
R Plamienia i krwiak Potrzebuję porady 10
Wyimaginowana Krwiak w ciazy Ciąża, poród, połóg 3
Aleks93xx Spory krwiak podkosmowkowy Potrzebuję porady 10
S Krwiak w 7 tyg ciąży Potrzebuję porady 11
M krwiak i zniekształcenie czaszki Potrzebuję porady 0
M Krwiak i zniekształcona czaszka Potrzebuję porady 4
N Krwiak w ciąży Potrzebuję porady 5
saguaro Krwiak podkosmówkowy w I trymestrze Potrzebuję porady 3
L krwiak w ciąży Potrzebuję porady 1
gloomy girl ciąża a niedoczynność tarczycy i krwiak Potrzebuję porady 23
N Krwiak a starania o dziecko Staramy się 1
Cherie87 Krwiak w ciazy Ciąża, poród, połóg 27
mummy2 krwiak wewnatrzmaciczny w ciazy Przyszłe mamy 12
Muminka Guz mózgu , krwiak mózgu. Przedszkolaki 10
Domamicia Bardzo się niepokoje proszę o pomoc Ciąża, poród, połóg 35
Gunieczek85 Bardzo obfite miesiaczki po ciąży Ciąża, poród, połóg 5
Klaudia68 Druga kreska na teście ciążowym ale bardzo niewyraźna Przyszłe mamy 22
R Bardzo nerwowe niemowlę Potrzebuję porady 11
W Bardzo wysokie przeciwciala anty-tg ,pomocy Archiwum BB spotkań ze specjalistami 6
K 2dniowa miesiączka a szyjka bardzo wysoko Potrzebuję porady 3
C Bardzo skąpy okres czy plamienie implantacyjne Potrzebuję porady 3
K Dwa bardzo wczesne poronienia Ciąża po poronieniu 16
A ( Poronienie w styczniu) Negatywny test, @ brak + dziwne bardzo skape plamienie Potrzebuję porady 8
aniaslu Lipcóweczki 2019 bardzo prywatnie Lipcóweczki 2019 - prywatnie 1410
zgredzus Bardzo niskie TSH Staramy się 3
M Bardzo boję się drugiego porodu... Potrzebuję porady 15
M Pomocy! Bardzo wysoki wynik TSH Potrzebuję porady 21
J Szczypanie i bardzo lekkie krwawienie z pochwy! Potrzebuję porady 2
O Bardzo późna owulacja 45 i 46 dc Potrzebuję porady 7
Tysiek991 Bardzo wysokie anty TPO Potrzebuję porady 11
F Bardzo rzadko czuje ruchy Potrzebuję porady 12
N Bardzo złe wyniki hormonów - edit! Staramy się 17
Kaamilaaa Bardzo krótki cykl Potrzebuję porady 4
nowamloda12 Bardzo aktywne dziecko 35tc Potrzebuję porady 3
I Bardzo wysoka wolna beta w pappa Potrzebuję porady 14