reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Krzywe ząbki

Gosik880

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
Witam. Córka niedawno skończyła roczek i ma już 12 ząbków. Z dolnymi ząbkami nie było żadnego problemu. Górne jedynki i jedna dwójka też wyszły bardzo szybko ale nie mogliśmy się doczekać na drugą dwójkę. Po dłuższym czasie też się pojawiła ale wyrosła strasznie daleko od jedynki, praktycznie w miejscu kła. Zaczęłam się tym martwić. Boję się, że nie ustawi się już we właściwym miejscu i zaburzy wyrzynanie innych zębów. Jak myślicie jest jeszcze szansa, że to się wyprostuje? Drugim problemem jest totalna niechęć córki do mycia ząbków. Zdaje sobie sprawę, że to malutkie dziecko i nie rozumie o co chodzi ale już nie mam pomysłów. Pokazuje jej, że sama myję zęby szczoteczką. Jest zainteresowana przez sekundę, a jak jej próbuję włożyć do buzi szczoteczkę to jest dramat. Wrzask, płacz i zaciśnięcie buźki. Próbowałam już zwykłą miękką szczoteczką, szczoteczką gumową na palec, a nawet gazikiem nasączonym wodą, pastą miętową albo żelem truskawkowym i nic. Za każdym razem ta sama historia... Już mi się śni po nocach, że będzie miała niedługo same czarne pieńki w dziąsłach 😔😭 Moi rodzice nigdy nie dbali o uzębienie swoich dzieci. Do tej pory mam o to do nich żal. Mimo tego, że nie jest tragicznie to zęby są moim wielkim kompleksem. Obiecałam sobie, że ja będę dbała o ząbki swojego dziecka ale czuję, że zawodzę... Nie mam już pomysłów.

Załączniki

reklama

Ewelina.Be

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
A czy ta druga dwójka to na pewno dwójka? Mnie to wygląda jakby to właśnie była trójka, a dwójka jeszcze nie wyszła

witch84

Rozwiązania
65
Najważniejsze - idź do dentysty - najlepiej do dziecięcego. Niech zaznajomi z gabinetem, a przy okazji rozwieje Twoje wątpliwości.
Na pewno znajdziesz takiego co przyjmuje - ja 2 tygodnie temu byłam na standardowej wizycie ortodontycznej z córką.

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Mi też to wygląda na 3. Nie u wszystkich dzieci zęby wychodzą w wyznaczonym porządku.

Asia28BK

Rozwiązania
0
Poczekaj aż ząbek wyrośnie trochę więcej- to może być 3 a wyzynanie zębów nie zawsze musi odbywać się w kolejności ksiazkowej:-)

Gosik880

Rozwiązania
1
Wydaje mi się, że to dwójka ale nie jestem w 100% pewna. 😔

Elencza

Rozwiązania
0
Ja także myślę,że to 3. U nas najpierw wyszły górne 2 dopiero teraz 1.
Co do mycia zebow- mój syn ma 10 m i zawsze jak myje mu ząbki to staram się to czym zainteresować (No dobra, zagapić...), wtedy jest łatwiej. Do tego jakaś piosenka i luz. Myślę,że emocje dużo robią- dziecko czuje takie zdenerwowanie mamy..

Gosik880

Rozwiązania
1
Udało mi się zrobić lepsze zdjęcie. Przyglądam się i faktycznie to chyba kieł. Dziąsło między jedynką, a kłem jest spuchnięte i wygląda jakby szedł tam kolejny ząb. Jak myślicie? Poza tym zauważyłam, że na tym małym kiełku białą plamę... Myślicie, że to odwapnienie, próchnica? Chyba muszę się jednak wybrać z nią do stomatologa...

Załączniki

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Udało mi się zrobić lepsze zdjęcie. Przyglądam się i faktycznie to chyba kieł. Dziąsło między jedynką, a kłem jest spuchnięte i wygląda jakby szedł tam kolejny ząb. Jak myślicie? Poza tym zauważyłam, że na tym małym kiełku białą plamę... Myślicie, że to odwapnienie, próchnica? Chyba muszę się jednak wybrać z nią do stomatologa...
Ja myślę, że to 3. Odstęp między zębami jest zbyt duży, żeby to była 2. Do dentysty jak najbardziej można się już wybrać.

reklama

lidia.aaa1

Rozwiązania
0
Też pomyślałam, że to trójka. Nie żebym miała jakieś doświadczenie, bo osobiście czekam na pierwszy ząb.

A czy jest jakaś metoda zobaczenia zalążków zębów, żeby się upewnić? Na rentgenie? Czy takim małym dzieciom wolno robić takie badanie?

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
N Krzywe zęby Początek szkoły 12
E Czy to ząbki? Niemowlaki 32
natala95 Ząbki. Nowy wątek Niemowlaki 9
kubusiowa25 Ząbki kolejna część... Niemowlaki 10
E Ząbki u dzieci.. Przedszkolaki 0
Hania_ Pierwsze ząbki naszych pociech Dzieci urodzone w kwietniu 2013 82
J Mamuśki Ząbki Warszawa 0
marisamm ząbki, ząbki.. idą ząbki!! Dzieci urodzone w maju 2012 481
Mariolciaa Jak zadbać o pierwsze ząbki ? Zdrowe zęby - porady dentysty 1
diabliczka83 słabe ząbki :-( Zdrowe zęby - porady dentysty 12
U Kiedy wychodzą ząbki szóstki? Zdrowe zęby - porady dentysty 3
ironia Pierwsze ząbki Dzieci urodzone w czerwcu 2011 302
Marta1981 Ram tam tam - ząbki mam. Dzieci urodzone w marcu 2011 357
post_ptaszyna ząbki ząbki czas na was dzieci urodzone we wrześniu 2009 133
baśka Ząbki dzieci urodzone w sierpniu' 09 505
wiktoria12 Popsute ząbki Zdrowe dziecko 8
madziula180 Pierwsze ząbki:-) Dzieci urodzone we wrześniu 2008 132
post_ptaszyna ząbki ząbki, czas na Was :) Dzieci urodzone w lipcu 2008 1132
scales Ząbki,jedzenie...mamowe dylematy na 10 miesięcy :( Żywienie 6
Anka.G Ząbki Przedszkolaki 4
monika373 ząbki naszych maluchów Dzieci urodzone w styczniu 2008 120
basiek3 pierwsze ząbki naszych maluchów Dzieci urodzone w maju 2008 329
kropecka Ząbki naszych maluszków Dzieci urodzone w lutym 2008 69
G Ząbki i objawy ząbkowania ;) Dzieci urodzone w lutym 2007 2031
tereskaa Kruszące się ząbki mleczne :(:(...POMOCY!! Dzieci urodzone w marcu 2006r. 38
Kaira Ząbki,ah te ząbki... Dzieci urodzone w listopadzie 2006r. 660
julka828 PIERWSZE ząbki Dzieci urodzone w lutym 2006r. 2
julka828 PIERWSZE ząbki Dzieci urodzone w lutym 2006r. 2
T ząbki Dzieci urodzone w sierpniu 2005 12
sylwia i wojtuś Ząbki Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 1973
stokrotki Czyzby to już ząbki miały sie pojawić ? Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 6
kanoot Ząbki Dzieci urodzone w styczniu 2006r. 137
maxin78 Kiedy pojawiły sie pierwsze ZĄBKI???? Dzieci urodzone w maju 2006r. 1146
kaszu27 ząbki!!! Dzieci urodzone w październiku 2005 961