reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny,
Chciał się Was poradzić
Otóż okazuje się że przebadanie zarodków PGS to koszt 20 tyś. Po poronieniu zrobiliśmy badanie genetyczne zarodka, które wskazało na trisomie 13. Zostały nam jeszcze 2 zarodki natomiast nie stać nas na to badanie. W klinice mówią że poronienia zdarzają się nawet w naturalnych ciałach tylko że nikt nie bada materiału z poronienia więc przyczyny nie są znane. Czy wobec tego robilybyscie transfer z tego co zostało?
 
reklama
Dziewczyny,
Chciał się Was poradzić
Otóż okazuje się że przebadanie zarodków PGS to koszt 20 tyś. Po poronieniu zrobiliśmy badanie genetyczne zarodka, które wskazało na trisomie 13. Zostały nam jeszcze 2 zarodki natomiast nie stać nas na to badanie. W klinice mówią że poronienia zdarzają się nawet w naturalnych ciałach tylko że nikt nie bada materiału z poronienia więc przyczyny nie są znane. Czy wobec tego robilybyscie transfer z tego co zostało?
Tak, ja zdecydowanie zrobiłabym transfer. To, że jeden był nieprawidłowy genetycznie, nie znaczy że inne są nieprawidłowe. Naprawdę nie wszyscy badają zarodki. Powiedziałabym nawet, że większość ludzi nie bada.
Też mam jeszcze 2 zarodki i nie zamierzam ich badać. Będę podchodziła do transferu i tak, mimo że 5 transferów się nie udało i w sumie 7 zarodków już odpadło.
 
Dziewczyny,
Chciał się Was poradzić
Otóż okazuje się że przebadanie zarodków PGS to koszt 20 tyś. Po poronieniu zrobiliśmy badanie genetyczne zarodka, które wskazało na trisomie 13. Zostały nam jeszcze 2 zarodki natomiast nie stać nas na to badanie. W klinice mówią że poronienia zdarzają się nawet w naturalnych ciałach tylko że nikt nie bada materiału z poronienia więc przyczyny nie są znane. Czy wobec tego robilybyscie transfer z tego co zostało?
Gdybys tych poronień miała więcej to pewnie bym nie ryzykowała, ale po jednym ja bym transferowala.
Jestem po poronieniu ciazy naturalnej. Nie wiem czemu, nikt tego nie badał, bo to się zdaza. Jak już mogłam o tym mówić (miesiącami nie byłam w stanie) to okazało się, że faktycznie - masa kobiet z mojego otoczenia ma to za sobą...
 
Dziewczyny,
Chciał się Was poradzić
Otóż okazuje się że przebadanie zarodków PGS to koszt 20 tyś. Po poronieniu zrobiliśmy badanie genetyczne zarodka, które wskazało na trisomie 13. Zostały nam jeszcze 2 zarodki natomiast nie stać nas na to badanie. W klinice mówią że poronienia zdarzają się nawet w naturalnych ciałach tylko że nikt nie bada materiału z poronienia więc przyczyny nie są znane. Czy wobec tego robilybyscie transfer z tego co zostało?
hej strasznie duzo Ci policzyli. z kliniki gdzie ja bede robic mam cennik od invicty bo tylko oni testuja i 6 zarodkow pgt-a ( zaburzenia chromosonalne) kosztuje 6 tys plus biopsja czyli wychodzi razem 7.5tys za 4 zarodki. pchelka kiedys tez podawala ceny i pamietam ze bylo tez oko tego. moze Twoja klinika taka marze na tym zbija:/ w Twoim przypadku to trisomia prosta czylu pgt-a by wykluczylo taka chorobe
 
hej strasznie duzo Ci policzyli. z kliniki gdzie ja bede robic mam cennik od invicty bo tylko oni testuja i 6 zarodkow pgt-a ( zaburzenia chromosonalne) kosztuje 6 tys plus biopsja czyli wychodzi razem 7.5tys za 4 zarodki. pchelka kiedys tez podawala ceny i pamietam ze bylo tez oko tego. moze Twoja klinika taka marze na tym zbija:/ w Twoim przypadku to trisomia prosta czylu pgt-a by wykluczylo taka chorobe
Dokładnie a przecież można zorganizować przeniesienie zarodków do innej kliniki
 
Przeniesienie też nie jest za darmo niestety...
Tak oczywiście trzeba uwzględnić ten koszt ale również z nim może okazać się taniej. Nie wiem czy wiecie ale kliniki czasem mają akcje promocyjne przeniesienia zarodków w tym roku no. bocian miał za darmo do końca czerwca, nie są to akcje często organizowane w klinikach ale czasem się zdarzają. Tak samo jak bezpłatne badanie nasienia itp
 
Pytałam o to docenta, kazał przyjąć ostatnia dawkę w 9tc taka jak zawsze czyli w moim przypadku całą ampułkę i po tygodniu wykonać morfologię i przesłać wyniki.
Dziewczyny,
Jak wy się konsultujecie z Pasnikiem jak on prawie wogole terminów nie ma.kurcze próbowałam teraz do SalveMedica ale terminy się skończyły po 5 minutach ..nawet się nie złapałam. czy on konsultuje @te wyniki? Czy zapisać się do Litmanowicza?czy czekać ....?
Jezu nie wiem ...
Dodam że pokazałam w Invimedzie wyniki Kacz. Ale popatrzył i powiedział że on już próbował z inmunologia i nie wierzy ..
Poradzicie!!
 
Przeniesienie też nie jest za darmo niestety...
oj nie jest. u nas bylo: 1200 za novum przygotowanie do transportu... 800 transport i potem za przyjęcie zamrożenie i przechowywanie chyba z 3- tu się mniej więcej. także nie jest. no ale jak nie ma wyboru...
@Evela.6 super wyniki. blastki masz tak super że myślę że z tych 8. to 6 będzie prawidlowych :) no ale czas pokaże. trzymam kciuki.
 
reklama
Dziewczyny,
Jak wy się konsultujecie z Pasnikiem jak on prawie wogole terminów nie ma.kurcze próbowałam teraz do SalveMedica ale terminy się skończyły po 5 minutach ..nawet się nie złapałam. czy on konsultuje @te wyniki? Czy zapisać się do Litmanowicza?czy czekać ....?
Jezu nie wiem ...
Dodam że pokazałam w Invimedzie wyniki Kacz. Ale popatrzył i powiedział że on już próbował z inmunologia i nie wierzy ..
Poradzicie!!
Jak się terminy pokończyły? Wcale już nie zapisują? Ja sie umawiałam do Łodzi to miesięczna kolejka była ale zapisywali dalej
 
Do góry