reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ktore imie dla dziewczynki?

Ktore imie dla dziewczynki?

  • Nina

  • Liwia

  • Rozalia


Wyniki ankiety będą widoczne dopiero po oddaniu głosu.
No właśnie już jest mało oryginalne, ja już znam 4 dziewczynki o tym imieniu. I wydaje mi się, ze w kółko je słyszę :p


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
To prawda. Liwia coraz bardziej popularna. Za to coraz mniej Karolin, Justyn, Magdalen i imion popularnych w latach 80.
 
Z tych trzech chyba Nina podoba mi się najbardziej. Liwia też jest ładna, ale skoro mówicie, że jest ich coraz więcej, to stawiam na Ninę.
Czy Wy też tak macie, że jak jakieś imię staje się bardziej popularne (nawet bardzo ładne imię) to przestaje się Wam ono w jakimś sensie podobać? Ja mam tak i mimo, że dane imię bardzo by mi się podobało to nie dałabym tak córce czy synowi na imię, bo nie chciałabym, żeby był 4 Piotrkiem czy 3 Kasią w klasie, tak jak to było za moich czasów.
 
Nela, mam dokładnie tak samo... Zawsze mi się Julia podobała, ale jak tylko zaczął się boom na Julki, to tak mi to imię obrzydło, że nie było szans na nadanie go córce.
I nie mogę zrozumieć ludzi, którzy nadają swoim dzieciom imiona z pierwszej trójki najpopularniejszych imion - ja jestem Ania i przez pierwsze lata podstawówki mama się zastanawiała, czy nie zmienić mi na Hanna, bo Anek miałam w klasie 5 oprócz siebie, to była masakra, wiecznie po nazwisku, żeby było wiadomo, o którą chodzi... Na placu zabaw krzyknij "Maja" albo "Lena" to się 3/4 dziewczynek odwróci... Zero oryginalności...
 
Z tych trzech chyba Nina podoba mi się najbardziej. Liwia też jest ładna, ale skoro mówicie, że jest ich coraz więcej, to stawiam na Ninę.
Czy Wy też tak macie, że jak jakieś imię staje się bardziej popularne (nawet bardzo ładne imię) to przestaje się Wam ono w jakimś sensie podobać? Ja mam tak i mimo, że dane imię bardzo by mi się podobało to nie dałabym tak córce czy synowi na imię, bo nie chciałabym, żeby był 4 Piotrkiem czy 3 Kasią w klasie, tak jak to było za moich czasów.
Ja synów nazwałam Kacper i Bartosz mimo, że akurat jak się rodzili te imiona były w pierwszej 5 popularności, ale mimo to Bartek w klasie nie ma drugiego Bartka a Kacper tylko jednego K. A córka będzie Marysia a Marysie często są jakieś gdzieś, nie patrzę na to
 
Razem z mezem mamy dylemat jakie imie dla coreczki.
Imiona ktore nam obojgu sie podobaja to:

Liwia
Nina
Rozalia (imie po pra babci)

Dodam ze mamy juz synka Gabrysia :)
A znowu my wybieramy miedzy
Liwia
Nel
Anika
Ja bym chciała Liwie, a moj Anike, w sumie Anika tez mi sie podoba bardzo, bo to moja propozycja ;p
 
Z tych trzech chyba Nina podoba mi się najbardziej. Liwia też jest ładna, ale skoro mówicie, że jest ich coraz więcej, to stawiam na Ninę.
Czy Wy też tak macie, że jak jakieś imię staje się bardziej popularne (nawet bardzo ładne imię) to przestaje się Wam ono w jakimś sensie podobać? Ja mam tak i mimo, że dane imię bardzo by mi się podobało to nie dałabym tak córce czy synowi na imię, bo nie chciałabym, żeby był 4 Piotrkiem czy 3 Kasią w klasie, tak jak to było za moich czasów.
Alez to Nina jest popularniejsza. W zeszlym roku miała 1775 nadań, a Liwia 555.
 
Jestem przed wyborem imienia. Sama zastanawiam się nad Liwią. Nigdy wcześniej nie słyszałam tego imienia i nie znam żadnej Liwii. Nie sądziłam, że to imie jest tak popularne jak piszecie.
 
reklama
Nina ,jak dla mnie numer jeden.
Będąc w drugiej ciąży 11 lat temu,dziewczynka miała być Niną lub Alicją.
Jednak jest drugi syn -Emil,pierwszy to Maciej.
Ani jedno ani drugie w tamtym czasie numer jeden na listach,
a okazało się że Maciek ma dwóch swoich imienników w klasie,
Emil za to jest jeden w szkole,dosyć dużej szkole.
 
Do góry