reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Który to tydzień?

Mamfasolki92

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Październik 2017
Postów
30
Witam.

To moja pierwsza ciąża, w którą nadal nie mogę uwierzyć, bo lekarze mówili, że będzie ciężko. Mam niedoczynność tarczycy, insulinooprnosc, podejrzenie PCOS.. No, ale do rzeczy, ostatnia miesiączkę miałam 5 sierpnia i zrobiłam w minionym tygodniu badanie beta hcg i wyszło, że jestem w 5tc, a będąc u lekarza stwierdził, że to 2tc i gdybym przyszła dzień wcześniej to nic by nie widzial. Więc sama nie wiem który to właściwie tydzień. Którego terminu się trzymać i dlaczego aż taka rozbieżność?
 
reklama
Link do: Kalkulator tygodnia ciąży - który to tydzień ciąży - Babyonline.pl tu masz link do kalkulatora tygodnia ciąży. Mój ginekolog i ginekolodzy w szpitalu obliczali tygodnie od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jeśli to był u Ciebie 5/08 to wychodzi że jesteś w 11 tygodniu. Lekarze wliczają tygodnie od początku cyklu gdy kobieta nie jest jeszcze w ciąży. Zarodek, a później dziecko rozwija się we własnym tempie i jego wielkość zależy od różnych czynników, np.problem z tarczyca u matki,cukrzyca,palenie,itp.nie wiem dlaczego lekarz powiedział że to 2 tydzień. Zapytaj następnym razem jak to liczy.u mnie wszyscy liczyli od 1 dnia cyklu pełne, skończone tygodnie
 
Do góry