reklama

Kubek niekapek

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez weronia_gw, 27 Kwiecień 2009.

1. weronia_gw

weronia_gw Zaciekawiona BB

Witam Wszystkie Mamy,

mam do Was pytanko, czy Wasze Maleństwa, a dokładnie 10 miesięczne dzieiciaczki piją już same z kubeczków niekapków? Może to głupie pytanie, ale nie wiem czy mój synek jest leniwym dzieckiem czy naprawde powinnam z nim zacząć ciężko ćwiczyć nad piciem z takiego kubeczka. Ogólny rozwój jet super, bo już sam chodzi przy meblach, zabawkami kręci w rączce w różne strony, ale kiedy ma wziąć kubeczek do rączki to jest jakaś masakra:-( Chce mu się pić, otwiera dzióbka i na tym się kończy, jak daje mu do rączki kubeczek to wyrzuca go, a jak sama mu podaje pic to i bardzo chętnie pije.
    Proszę podpowiedzcie mi jak mam nauczyć tego mojego malucha pić z takich kubeczków, a może za szybko daję mu takie zadania?

Dziekuję z góry za pomoc:tak:

2. brown.kate

brown.kate Mama Misi i Kici

3. reklama
  4. madzik1388

madzik1388 Mój Skarb 12.11.08

moja mala nie ma jeszcze 6 miesiecy i sama pije z niekapka, od razu zalapala o co chodzi i jest barzdo szczesliwa ze moze sama pic

5. e-stera

e-stera Fan(ka)

A może on nie potrafi sam przechylić kubka?
    Spróbuj moze z czymś innym..........mój jak miął 10 miesięcy to zaczął pić ze słomki...chętniej pił z tego niż z niekapka.
    Mamy taki bidon ze słomką z Canpola-fajna sprawa

6. Fredka

Fredka Fanka BB :)

a może po prostu lubi jak mu mama daje piciu.
    Moja zamiast pić namiętnie gryzie ustnik.

7. kaatia

kaatia Gość

Przede wszystkim nie stresuj się, że mały ma coś nie tak poprostu dzieci indywidualnie łapią to i owo. Więc i na niekapka czy też kapka czy słomke przyjdzie czas... Moja córa akurat od razu zaskoczyła niekapka i za każdym razem się dziwi, że tak duuużo leci;) bo wiadomo z cycucha mniej:) Moja córka jest na cycku więc nie używałyśmy smoka do picia, jak musiałam jej podać wode do picia to na początku łyzeczką, a potem ze szklanki czy z "gwinta" dlatego niekapek się przyjął:)
    Trzeba popróbować, może słomka tak jak napisała E-stera, albo poprostu poczekaj aż samo przyjedzie, bo sądze że czas jest najlepszą nauką:)
    Powodzenia:)

8. tynka893

tynka893 Zaciekawiona BB

Nie przejmuj się.. Mój synek 8 maja skończy roczek a na niekapek nie chce patrzeć.. ogólny rozwój super:) Mówi pojedyncze słowa.. już sam biega.. i ciągle się śmieje ale pić z niekapka nie.. już lepiej mu wychodzi z zwykłego kupka:) butelką napije się sam nawet:) Ostatnio zaczął trochę pić przez słomkę.. to normalne..nie każde dziecko musi pić z niekapka..

9. mama_Adrianka

mama_Adrianka sierpniowa mama '08

Ponad miesiąc temu uczyłam mojego synka pić z kubka-niekapka. Szybko załapał, o co chodzi i przez trzy dni próbował sam z niego pić. Potem mu się odmieniło i do tej pory pije tylko wtedy, gdy ktoś trzyma mu kubeczek. A jak daje mu się go do rączki, to złości się i rzuca nim. Z jedzeniem jest podobnie :tak:.

10. reklama

Poleć forum