reklama

Kuleczki homeopatyczne na szybszy i lepszy porod???

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez natimove, 14 Luty 2011.

1. natimove

natimove Fanka BB :)

witam.Polozna zaproponowala mi kuleczki homeopatyczne na lepszy porod.Powiedziala ze dzieki nim szybciej i lepiej urodze.Czy ktoras z was spotkala sie juz z taka propozycja? Mam je ale jeszcze nie bralam.Jestem w sumie juz w 37 tygodniu i mam zaczac od dzis po 5 kuleczek 3 razy dziennie.Nie wiem czy w to wierzyc :) W sumie to wacham sie nawet zeby je wziasc i narazie nie bralam jeszcze!
    Kuleczki nazywaja sie Caulophyllum Thalictroides D4.

Ostatnia edycja: 14 Luty 2011
  2. Sol

Sol Gość

Nie zaszkodzą ci nawet jakbyś połknęła całe opakowanie naraz :-p Wg mnie homeopatia to swoiste placebo. Ostatnio udowadniano nieskuteczność homeopatii. Panowie połykali po kilkadziesiąt tabletek nasennych homeopatycznych i popijali je syropkami homeopatycznymi nasennymi - dawna milion razy większa niż zalecana - nie dość że nie zasnęli to nie mieli żadnych skutków ubocznych prócz przesłodzenia bo to wszystko na cukrach prostych jest robione.
    A tu link do artykułu:
    Homeopatia - to naprawdę nie działa

3. reklama
  4. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

ja nie wierzę w homeopatie tak samo jak w przesądy i horoskopy, traktuję te sprawy na jednym poziomie - wielkiej ściemy. Nikt kogo znam kto brał jakiś lek homeopatyczny mu nie pomógł.

5. Pysia29d

Pysia29d Fanka BB :)

moja ciotka jest pediatrą obecnie pediatra homeopata i tylko tym leczy dzieci .

6. klaudusiaNK

klaudusiaNK Fanka BB :)

natimove a może firma farmaceutyczna produkująca kuleczki niedawno odwiedziła Twoją Panią położną? :-) Ciekawe co dostanie za wciskanie tych kuleczek.... Nie warto wierzyć we wszystko co mówią położne czy lekarze a zwłaszcza jeśli chodzi o homeopatię... Niestety tu rządzi pieniądz...
    Ja jestem zdania jak Sol: homeopatia=placebo! Udowodnione więc nie ma co tu się sprzeczać.
    Pysia ja już Ci kiedyś pisałam: Tobie jakby dali pigułki placebo (czy homeopatyczne teraz to już jeden grom) i powiedzieli, że nie będziesz miała skurczy to byś im uwierzyła i skurcze by minęły. I moim skromnym zdaniem czasami zastanów się co piszesz i czy warto opisywać swój skrajny przypadek i straszyć dziewczyny, bo czasami aż włos się na głowie jeży jak czyta się Twoje posty, które nie wnoszą żadnej pozytywnej energii i wiary, że będzie dobrze.

7. mamusiacóreczki

mamusiacóreczki Fanka BB :)

Ja tam uważam, że jeśli ma uwierzyć w to, że jej te kuleczki pomogą to dlaczego nie. Sama nie wierzę w homeopatię, ale jeśli psychicznie jej to pomoże, a na pewno na nic nie zaszkodzi to ok. Przecież każda z nas w trakcie porodu będzie robić wszystko żeby mniej bolało. Pewnie nawet będziemy wmawiać sobie, że ten ból to nic takiego byle tak bardzo się na nim nie koncentrować.

8. Pysia29d

Pysia29d Fanka BB :)

Powiem tak ja homepatie brałam w wieku 1 roku do 5 lat to co takie dziecko może wierdzyc czy nie wierzyć?óje że jest pediatrą to co takie dzieci mogą ?wmawiać sobie że działa? 2 lletnie dziecko wmawia sobie?

a jak Ci się jeży włos na głowie to nie czytaj ,jaki masz dziewczyno problem?

9. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że ludzie rzadko umierają z powodu przeziębienia czy nawet (!) grypy nie biorąc nawet żadnych leków, a co dopiero preparaty homeopatyczne. Sugerujesz, że organizm dziecka nie ma szans na pokonanie choroby (cokolwiek by to nie było), a jedynym wytłumaczeniem poprawy zdrowia pacjenta jest skuteczność homeopatii? WOW :-D

10. reklama
  11. radze przed polknięciem czegokolwiek homeopatycznego poczytac w internecie jak sie produkuje takie leki - jak dla mnie to jest czary mary - ktos niezla kase na tym robi :/ a jak lekarz nie wie co zapisac to zapisuje homeopatie, bo ani nie pomoze, ani nie zaszkodzi

12. pikoik

pikoik Aktywna w BB

ha udalo sie zacytowac uff:zawstydzona/y:

Poleć forum