reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinaria

Anemonne ja opylam mleczko z tubki naraz i pół puszki mleka skondensowanego także ten... :p :p

w sobote mamy gości - znajomych i chyba pojdziemy na łatwizne - deska serów, bagietka świeża i zapieczona z czosnkiem i serem, pomidory z bazylią, pizza, nawet nic nie piekę bo mi się nie chce -_- kupię mały torcik i starczy

ja drożdżowe uwielbiam , mam mase przepisów

a dzisiaj chyba zrobię grochówkę :D
 
reklama
Doliores - muffinki upiecz. Albo wkleję potem przepis na placek bez użycia miksera ze śliwkami. 5 min roboty plus pieczenie.

Dygotka ja mam przepis (z rozszerzania diety roczniaka) na zupę z soczewicy na mleczku kokosowym. Dzis u mnie na obiad
 
Ogólnie, to mam dwie lewe ręce do kuchni - potrafię nawet przypalić wodę w czajniku elektrycznym :p. Postanowiłam to zmienić, w końcu, jak się dziecko urodzi, to będę musiała się do kuchennej roboty przemóc ;).

Twardo postanowiłam zrobić muffinki z dżemem. Wyszły pięknie, niestety w smaku..okropne. Zamiast słodziutkie - są słone, tłuste, a dżem opadł na samo dno :-(. Mąż już zapowiedział, że zje i tak, ale ja jestem wkurzona :(.
 
Szaj ja mialam dwie lewe rece do gotowania! Zaczelam od jalowych zup dla Zuzi! Ona jadla hehe potem zaczelam przyprawiac i tak zaczela sie kariera w gotowaniu pieczeniu.. najprostrze ciasta robie.. a teraz w ciazy to jest tak ze czasami przesole wszystko! Nie umiem teraz poprostu znalesc smaku gdyby mufiny Twoje byly naprawde zle chlop by nie zjadl wiec sie nie martw naprawde ;) zacznij od najprostrzych rzeczy
 
Kurczak z ziemniakami (grecki przepis)

1 kurczak w kawalkach
8 ziemniakow takich srednich
1/2 szklanki oliwy
3 lyzki musztardy
3 zabki czosnku
1 cytryna
oregano
1 szklanka wody
sol pieprz

Kurczaka i ziemniaki pokrojone w srednie kawalki wrzucamy do brytwanki, do blendera wlewamy oliwe, musztarde, sok z tej 1 cytryny i czosnek, wszystko razem ubijamy, dolewamy troche wody i dalej ubijamy az bedzie jednolite.
Polewamy tym po ziemniakach i kurczaku, do rogu wlewamy wode az sie wszystko przykryje prawie, na wierzch sypiemy sol pieprz i oregano, dajemy do pikarnika na 200c i okolo godz pieczemy, sprawdzamy czy ziemniaki sa miekkie, w czasie pieczenia mozna zamieszac jesli ktores z wierzchu sa juz ciemniejsze.
 
reklama
Szaj dla ciebie prosty przepis na babke na oleju musi wyjsc:

0.5 szkl. oleju
0.5 szkl. wody (temp. pokojowa)
1 szkl. cukru
5 jajek
2 i 1/4 Lyzeczki proszku do pieczenia
1 lyzka kakao
1 i 3/4 szkl.maki (taliej do wszystkiego)

Olej, wode i cukier do miski i dobrze wymieszac mikserem, dodawac po jednym żółtku. Mąke wymieszac z 2 lyzeczkami proszku do pieczenia i dodac do masy, na koniec dodac ubite na piane bialka. Odlozyc 1/4 ciasta i dodac do niej kakao i 1/4 lyzeczki proszku do pieczenia. Wlac obie masy do foremki wysmarowanej olejem i wysypanej bulka tarta.
Piec w 160°C okolo 50 min.

Smacznego:tak:
 
Do góry