reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupka, kolki NIEMOWLAK

nowamloda12

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2018
Postów
211
dziewczyny pomocy!
Moja córcia ma 2 tygodnie. Mając tydzień trafiliśmy do szpitala z (rozwolnieniem, wymiotami, była nie swoja, słaba) zrobili jej wszystkie badania wyszło wszystko dobrze oprócz posiewu z kupki.. okazało się ze ma bakterie eColi i mamy przez 2tyg podawać kropelki z trybiotykiem. Ale od kilku dni od 20 do 00 ma takie kolki ze serce się kraja, płacze, zanosi się, skręca z bolu, robi się czerwona, nic nie pomaga ani kropelki ani masaż brzuszka noszenie itd (KARMIE PIERSIĄ) wczoraj cały dzien nie robiła kupki i strasznie się męczyła kręciło jej z brzuszku. Mąż włożył termometr do pupki a tam straszne gluty wychodziły z wodnista kupka, normalnie wyglądało to jak grudy kataru tylko zabarwione kupka.. nie wiem co mam już robić i jak jej pomoc.. dziś będziemy stosować nowe kropelki przed każdym jedzeniem aby (tolerowała mleko z piersi bo może tu jest problem ze ma nietolerancję pokarmu mojego albo uczulenie) może to pomoże.. dziś od rana znowu zero kupki. A moje dzieciątko tylko się meczy :( już łapiemy się rękami i nogami wszystkie żeby jej tylko troszkę ulżyć. Nawet już swoje mleko odciągałam i dawaliśmy z butelki ale ciagle to samo :(
 
reklama
U nas tak wyglądała alergia na bmk. Kupy się zatrzymały, dziecko zaczęło chlustac, potem tylko śluz i krew w kupie. Przeszłam na dietę eliminacyjna i się uspokoiło,a płakał nam ciągle, wieczorem był istny armagedon, ja wyłam razem z nim, nic nie pomagało, żadne kropelki. Dziecko nie spalo w dzień wcale.
 
U nas tak wyglądała alergia na bmk. Kupy się zatrzymały, dziecko zaczęło chlustac, potem tylko śluz i krew w kupie. Przeszłam na dietę eliminacyjna i się uspokoiło,a płakał nam ciągle, wieczorem był istny armagedon, ja wyłam razem z nim, nic nie pomagało, żadne kropelki. Dziecko nie spalo w dzień wcale.
U nas jest to samo, tylko ze wczoraj był tylko ten śluz, a tak wcześniej nie zauważyłam go może tylko delikatnie. Wcześniej tez bardzo chlustala ale teraz po każdym odbiciu malutko jej wyleci koncikiem ust i nie ulewa.. tylko właśnie martwi mnie ten jej brzuszek i kupki, strasznie jej tam jeździ w jelitkach, baczki puszcza (ale rzadko) praży się, krzyczy, brzuszek twardy się robi jak kamień) właśnie tez czytałam o tej diecie i zacznę ją od dziś stosować, właśnie kupki nie ma od wczoraj (tylko jak tatuś pomógł) a śpi nam całe dnie tylko je i śpi.. o 20 zaczyna się krzyk bo boli brzuch po 00 dopiero zasypia i śpi do 6 rano.
 
Zanim odstawisz mleko poczytaj o tej diecie. Bo ją wstępnie trzyma się 6 tygodni i to nie tylko mleko,ale wszystko co od krowy, cielęcina, wolowina, żelatyna wołowa, maślanka, serwatka, masło, sery, śmietaną, jogurty itp.
 
Ja bym na razie nie zwalała wszystkiego na alergie. Jeżeli to kolki to miną. Ale na to trzeba czasu. Układ pokarmowy musi dojrzeć. Jak na razie rób masaże brzuszka, kladz na nim bardzo dużo. Krople Espumisan też mogą pomóc. Dziecko na piersi może nie robić kupy tydzień i jest to norma.
 
Hej! Przykro mi, ze malutka chora. Odpisuje na szybko. Moj syn jest wrazliwy na to co zjem. Wiec zwroc uwage na to co jesz. U nas silne bole brzucha po zoltym serze,mega ulewanie po pomidorach i brzydkie kupy po czekoladzie. Przemysl co jadlas, a moze znajdziesz przyczyne. Z moja corka kupka zawsze prawidlowa,ale kolki od 19 do 3 30 nad ranem. Z dziecmi nie ma reguly. Trzymam za.Was kciuki


Aaa i z kropelkami na kolki niestety jest tak,ze musisz je dluzszy czas stosowac nim zobaczysz poprawe.
 
Ostatnia edycja:
Do góry