reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

wytlumaczylam mu od razu jak sie dowedzialam ze jestem w ciazy i ciagle powtarzam on to doskonale rozumie ,caluje brzuszek,glaska aale czasem np przez sen(nad ranem do nas przychodzi )no to musze uwazac wiadomo...
ale wiecie jak to jest z dziecmi czasem podczas zabawy np:) jeszcze brzucha mi nie widac wiec moze sie zapomniec ale nie robi tego celowo tylko niechcacy w kazdym badz razie mocno nie dostalam i mam nadzieje nie dostane;-)jedynie co moj M przez sen na mnie swoja noge polozyl...
no ale chyba przez takie cos nie powinno sie nic stac
dobra panikuje w 1 ciazy nie panikowalam
to teraz musze chyba

sama nie wiem co sie ze mna stalo w tej ciazy...:(((
 
Ostatnia edycja:
reklama
cytrusik dobrze ze juz cos widac w macicy teraz byle do przodu nieraz jest tak ze kobieta nie wie dokladnie czasu zaplodnienia i potem sie martwi ale teraz wszystko bedzie dobrze:)

ladies mnie tez najbardziej bola piersi wieczorem szczegolnie przy myciu jakby mialo mi je rozsadzic:)
Nie martw sie o swoja fasolke bo jest git;)

aaaa19 a Ciebie boli caly brzuch a czy tylko podbrzusze?moj lekarz pozwolil mi brac magnez wiec biore.

Kruczka 100% jest w ciazy platne i umowe bedziesz miala przedluzona az do macierzynskiego tylko pierwszy miesiac placi pracodawca a potem ZUS:)
Jesli prywatnie chodzisz do ginekologa to spokojnie na l4 co jakis tam czas co wizyte praktycznie:)
Mnie tez mecza wzdecia strasznie.

Widze ze tiramissu juz ci napisala to prawda co napisala tylko nie jestem pewna czy cos sie nie zmienilo w tym.

Klaudoos ja nie pomoge bo nie mam zaparc raczej mnie goni nieraz:) ale to moze przez to ze przed ciaza tez tak mialam

krolewnazmarcepana oby to zniklo trzymam kciuki moze rzeczywiscie macica szybko rosnie.

ewwe moje kciuki masz bedzie dobrze:)

ella1 ja mam herbatke imbirowa ale z miodem i troche mi nie podchodzi:) a z czego ty kupujesz?
 
Witam kwietnoweczki!!!!!!!
Dolaczam do Waszego grona:-) Jestem szczesliwa ale jeszcze bardzo zaskoczona, ze w pierwszym cyklu staran udalo nam sie:-D. A dzis tydzien po spodziewanej @ zobaczylam II kreseczki. Do lekarza narazie sie nie wybieram, bo tu w Norwegii USG i tak mi nie zrobia:-( no chyba, ze prywatnie. Ale z tym poczekam do ok 10-12 tyg. A na zalozenie karty pojde ok. 8tyg.

Zycze Wam spokojnej ciazy, malo mdlosci i dobrego samopoczucia:tak:
 
przepraszam ale odpowiem tylko ladies w pierwszej ciąży miałam także jak tylko poczułam zapach gotowanego obiadu to lądowałam w łazience a niestety gotować musiałam ja, i żeby było zabawniej to mineło pod koniec 2 trymestru a na pocaątku 3 lądowałam w łaazience na wymiotach bo miałam taka zgagę że maskara
 
perelka86 Mnie boli podbrzusze ale to tak raz czy dwa dziennie przez chwile. Najbardziej jednak dokuczają mi mdłości . :baffled:
zabeczka Witam nowa mamusie!!:-)
 
Jestem absolutnie przerażona produkcją :rofl2: Nie wiem, czy dam radę ciągnąć na bieżąco wątek :sorry2: W każdym razie witam hurtem nowe kwietniówki - będzie obfity miesiąc :-D Sama dziś idę na wizytę i USG, liczę na dobre wieści… Mam cykora, a do tego fatalnie się czuję… Oby do 16.
 
Witam Serdecznie wszystkie mamusie;-)
Chciałabym i ja się do Was dołączyć, czytam Was odkąd właściwie teścik pokazał II kreseczki jednak już miałam z ciążą trochę przygód więc raczej ostrożnie podchodzę do swojej ciąży.........ale od początku......
To moja druga ciąża ( z pierwszej mam 20 miesięczna córeczkę ) udało się w drugim cyklu starań i termin na 6 kwietnia:-D
Na pierwsze usg poszłam w 5 tygodniu i 5 dniu wg miesiączki i..........okazało się, że jest tylko pęcherzyk i wiek ciąży 4 tydzień wg usg.
Nie rokowało to dobrze ( dodam, że ta ginekolog prowadziła też moja pierwsza ciążę ), raczej była prawie przekonana, że to pusty pęcherzyk i więcej porozmawiałyśmy o jego konsekwencjach i o tym co się z tym wiążę niż o tym, że jednak może być z tego fasolina. Nie dostałam żadnych leków na podtrzymanie bo zadecydowała, że natura najlepiej wie co z tym zrobić i czekamy tydzień do następnego usg wtedy podejmiemy decyzje ewentualnie co dalej.
Co ja się nerw najadłam to moje!!! Wizyta kontrolna zaplanowana była na 16 sierpnia a 15 o 5 rano odczułam potrzebę siusiu pobiegłam a tam na papierze żywa krew:-( szok!!! O tej porze stwierdziłam nic nie poradzę jakoś udało mi się zasnąć, śnił mi się zabieg jak się obudziłam to myślałam, że już po wszystkim!!! A tu soprise wkładka czysta jedynie do wieczora takie brązowe lekkie plamienie, w miedzy czasie po pobudce dzwoniłam do swojej ginki i tez kazała dalej czekać na ewentualne większe krwawienie ze skrzepami. Zapytałam czy są szanse, że dziecko się pojawi odpowiedziała, że sama nie wie zobaczymy na usg. No i poszłam na to usg z dusza na ramieniu.....................i jest fasolina:szok: Wg usg pęcherzyk 7 tydzień, maleństwo 6 tydz i 5 dzień wg miesiączki 7 tydzień, krwawienie prawdopodobnie ze stresu!!!! Aż mi łzy poleciały!!! Dostałam duphaston, następna wizyta 3 września, teraz moja pani jest na urlopie i tez niedobrze bo przyplątała mi się jakaś infekcja i nie wiem co z tym zrobić?
Co do umowy na czas określony to tak jak dziewczyny pisały wcześniej jeżeli jest zawarta tylko na czas określony to nie ma problemu bo ulega ona przedłużeniu do czasu porodu, jednak jeżeli jest to umowa na czas określony na czas zastępstwa ( ja tak miałam ) to nie ulega przedłużeniu do czasu porodu no chyba, że szef pójdzie ci na rękę i coś wykombinuję jakiś dodatkowy etat do czasu porodu;-) Teraz mam już umowę na stałe wiec już spokojniej:-D
Pozdrawiam Mocniutko wszystkie zafasolkowane, postaram się częściej pisać ale i w miarę wolnego czasu;-)
 
Ostatnia edycja:
ladies - jak już któraś pisała. Takie kopniaki na tym etapie ciąży raczej niczym nie grożą. Mój maluch np. siedział dzisiaj na moim brzuchu i udawał, że jedzie autem. Wiem, że takie zabawy będą zabronione w późniejszym czasie jak juz będzie brzuch widoczny, ale wtedy chyba będzie łatwiej wytłumaczyć, że nie wolno, bo będzie już coś widać.

Ewwe - trzymam kciuki. Daj szybko znać co i jak u Ciebie.


Ja jakoś objawów nie mam. No oprócz mdłości, które mnie dopadają, ale po chwili same przechodzą. Madiu - Tobie współczuje przejść w I ciąży. Nie wyobrażam sobie żebym miała spędzać cały dzień w ubikacji :/..
Aaa i senność mnie dopada około 16, ale nie ma opcji spania, bo Antek by mnie chyba zlinczował. Padam za to razem z nim koło 20.

Zarazka śpi. Jak wstanie to zjemy obiad i do żłobka na godzinę integracji :)

Kurcze mówiłam sobie, że nie będę jeździła rowerem, ale wózka nie chce mi się pchać, a autem za blisko żeby jechać i tak dalej na tym rowerze z małym jeżdżę :/
 
reklama
smile dzieki pocieszylas mnie!:)

mnie tez sennosc dopada po poludniu wczoraj jedynie wytrzymalam i poszlam spac po 23 ale musialam poczytac troche i poszperac w necie....
a twoj synek juz nie spi w dzien??moj przestal spac jak mial ponad rok...
taki energiczny syn mi sie trafil hehe:))

madzioczek witaj!:) i zagladaj do nas

bakteria zajrzyj do nas czasem na dluzej!!!:wściekła/y: hehe;)
 
Do góry