reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowe mamy 2020

Hej! Mam pytanie w kontekście czasu, kiedy ciężarna jest w okresie chronionym - czy 12+1tc jest liczony jako 12 czy już 13tc?
 
reklama
Dziewczyny mam do Was intymne pytanie... Jak u Was z seksem? Współżyjecie, macie ochotę? Można na tak wczesnym etapie ciąży ? Penetracji się boję (może niesłusznie), ale ochotę miałam dzisiaj wieeelka, na pieszczotach się skończyło. I teraz boję się, czy skurcze podczas orgazmu nie zaszkodzą....?
My współżyjemy normalnie. Ginekolog na badaniu mówił, że wszystko ok i nie ma przeciwwskazań. Ja się nie boje.
 
Co znaczy statystyka?
To znaczy, ze jedną ze zmiennych braną pod uwagę przy wyliczeniach jest wiek.
Co z automatu pogarsza jeśli jest się tak jak ja w okolicach 40. Przy pierwszej ciąży głupia dałam się namówić na Pappe pomimo prawidłowego USG i przeziernosci 1,8. Pappa skorygowała to O ile dobrze pamietam do 1:95, albo 1:85 (już to wyparlam z pamięci). Czyli, ze 1 na 85 kobiet z takimi wynikami jak ja miałam urodziła chore dziecko. Najadłam się tylko dodatkowego stresu, robiłam kolejne badania, żeby na szczęście się okazało ze wszystko jest ok.
Dlatego jeśli przeziernosc będzie Ok, to sobie daruje dodatkowe stresowanie.
A że z racji wieku należy mi się genetyczne i tak i tak w ramach NFZ, to zrobię i w NFZ i prywatnie u specjalisty, któremu ufam. Wiec tak, czy siak podwójnie sie skontroluję.
 
Właśnie przeczytałam coś takiego i się bardzo zdenerwowałam. Ja nie mam prawie wcale nudności!
 

Załączniki

  • 75AC7043-BFB0-4CAA-BD98-36DFF356FC44.jpeg
    75AC7043-BFB0-4CAA-BD98-36DFF356FC44.jpeg
    82,1 KB · Wyświetleń: 88
Cześć, w końcu odważam się tu odezwać. Zaglądam tu, ale nie miałam odwagi...
Dzisiaj "zapomniałam", że jestem w ciąży... zrobiłam gwiazdę, niezbyt mądre, ale nie celowe... Po prostu chciałam nauczyć córkę... Ciąża jest tajemnicą... nikt nie wie i ja sama chyba odsuwam od siebie tą myśl, dopóki nie będę miała pewności, że wszystko będzie ok...
Ostatnia @ 24.07. Test w ten czwartek pokazał II kreski. Wg OM termin 30.04 lub 1.05.2020. Lekarz na NFZ 16.09 będę w 7t5d, a prywatnie 24.09 będę w 8t6d. Zdecydowałam się na taką formę, żeby zaoszczędzić na badaniach. Mam 35lat, jedno dziecko. W czerwcu tego roku straciłam ciążę w 11tyg, nie miałam zabiegu.
Poza zmęczeniem i nerwowoscia, nie mam żadnych objawów. Mam nadzieję, że tym razem urodzę szczęśliwie zdrowe dziecko.
Witaj Wiatraki ;) mamy podobny termin wg OM. Choć ja pewnie urodze wcześniej bo zdecydowana jestem na cc A wtedy umawiaja operację w 38tyg.
Życzę Ci zdrowia i szczęśliwego zakończenia :)
 
Właśnie przeczytałam coś takiego i się bardzo zdenerwowałam. Ja nie mam prawie wcale nudności!

Wiecie, ze u mnie się to sprawdziło, w pierwszej nie było mi nic - poroniłam, a z córka miałam wielkie nudności do 12tygodnia i było wszystko dobrze, teraz mnie mdli tylko raz na jakiś czas i sobie dobieram do głowy [emoji85]
 
reklama
Dziewczyny mam do Was intymne pytanie... Jak u Was z seksem? Współżyjecie, macie ochotę? Można na tak wczesnym etapie ciąży ? Penetracji się boję (może niesłusznie), ale ochotę miałam dzisiaj wieeelka, na pieszczotach się skończyło. I teraz boję się, czy skurcze podczas orgazmu nie zaszkodzą....?
W 1wszej ciąży kochalismy się od początku do końca I każdy miesiąc przynosił inne doznania choć w 9mcu coraz mniej miałam ochotę..Może było to związane z nieakceptowaniem swojego wyglądu.. pomimo zachwytów mojego męża.
Obecnie czuje lekki strach i narazie zero ochoty... mam nadzieję że lada moment przejdzie. Choćby po wizycie u gina i potwierdzeniu że jest ok.
 
Do góry